X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wyników.
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wyników.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 13 lutego 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w interpretacji wyników. Nigdy nie miałam problemów zdrowotnych pod względem hormonalnym więc jestem lekko w szoku, że wyniki wyszły mi nie tak jak się spodziewałam...
    Staramy się od roku o drugie dziecko. Początkowo problem był tylko męski, teraz jak się okazuje jest i damski...
    Do rzeczy (wszystkie wyniki były robione 5dc, nie miałam możliwości zrobienia ich wcześniej).
    TSH 3,27 uIU/ml (0.27-4.20)
    FT3 3,00pg/ml (1,71-3,71)
    FT4 1,14 ng/dl (0,93-1,70)
    anty-TPO 6,27 IU/ml (0,00-5,61)
    anty-TG 1,32 IU/ml (0,00-4,11)
    LH 7,54 mIU/ml (Faza folikularna 2,0-8,0)
    FSH 5,53 mIU/ml (faza folikularna 2,9-9,0)
    Stosunek LH do FSH 1.4.

    Proszę powiedzcie czy sprawa wygląda bardzo źle? To, że czeka mnie wizyta u lekarza wiem. Ale niestety zanim się tam dostanę to upłynie trochę czasu...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Olee Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 13 lutego 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki masz dobre.

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 13 lutego 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olee wrote:
    Wyniki masz dobre.
    Z tego co wiem to sam wynik TSH już nie jest dobry, bo dla osób starających się powinien wynosić max. 2,5. Anty TPO też ponad normę. Dodatkowo w morfologii (czego już tutaj nie pisałam) odsetek neutrofili mam poniżej normy co może wskazywać (chociaż nie musi to być akurat to) chorobę tarczycy. Tylko, że to wszystko to jest jakaś tam wiedza wyczytana, a chciałabym żeby wypowiedział się ktoś, kto bliżej zna temat. Oczywiście nie oczekuję tutaj postawienia diagnozy, bo tak jak pisałam do lekarza tak czy siak się udam, jednak na wolny termin będę trochę czekać...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Olee Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje tsh 3,34 lekarz powiedział że mieści się w normie

  • Ania:) Przyjaciółka
    Postów: 83 81

    Wysłany: 14 lutego 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój endokrynolog uważa że Tsh dla starających się to ok 1,5. Anty TPO może świadczyć o hashimoto. Ja mam tą "przypadłośc" niestety, ale w 2 ciążę zaszlam przy czym jedna poronilam. Poszukaj dobrego endokrynologa żeby zrobił usg tarczycy i dobral leki. Powodzenia :)

    Anja89 lubi tę wiadomość

    niedoczynność tarczycy, hashimoto.

    Maj 2018 - Aniołek (13 tydz)
    Czerwiec 2016 - Jaś (26 cykli starań)


    f2w3skjogh4goc3o.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 15 lutego 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz również powiedział że TSH najlepsze na ciąże to 1-1,5. Tutaj napewno bym podziałała :)

    Anja89 lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania:) wrote:
    Mój endokrynolog uważa że Tsh dla starających się to ok 1,5. Anty TPO może świadczyć o hashimoto. Ja mam tą "przypadłośc" niestety, ale w 2 ciążę zaszlam przy czym jedna poronilam. Poszukaj dobrego endokrynologa żeby zrobił usg tarczycy i dobral leki. Powodzenia :)
    A powiedz mi czy stres mógł wpłynąć na takie wyniki? Lub wywołać chorobę tarczycy?
    Przez ostatnie ok. 1,5 roku żyłam w dużym stresie (trudna sytuacja w pracy, ostatecznie złożyłam wypowiedzenie i od listopada tamtego roku nie pracuję, jednak wciąż zdarzają się stresujące sytuacje związane z tamtym miejscem pracy, a do tego dochodziły problemy osobiste) i zastanawiam się czy to mogło aż tak wpłynąć na tarczycę, bo wiem, że na mój ogólny stan zdrowia ten stres wpłynął bardzo.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Ania:) Przyjaciółka
    Postów: 83 81

    Wysłany: 16 lutego 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hashimoto to w większości przypadków choroba genetyczna. Może Twoja mama ją ma? Teraz to jest choroba cywilizacyjna... Albo dawniej nikt tego nie diagnozowal? Wiele kobiet ma hashimoto. Stres to drugie imię dnia codziennego każdej z nas ale wydaje mi się że nie ma wpływu na tsh przy podwyższonym anty TPO. Poprostu taka Twoja "uroda". Musisz mieć dobrane leki bo z wysokim tsh można zajść w ciążę ale grozi to wadami dziecka. Ja w 2 ciążę zaszlam przy wyniku prawie 4. Była ona nieplanowana. Nie myślałam jeszcze o kolejnym dziecku więc nie pilnowalam leków i prawdopodobnie dziecko miało jakieś wady i przestało się rozwijać. Ciąża obumarla.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 20:59

    niedoczynność tarczycy, hashimoto.

    Maj 2018 - Aniołek (13 tydz)
    Czerwiec 2016 - Jaś (26 cykli starań)


    f2w3skjogh4goc3o.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 18 lutego 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania:) wrote:
    Hashimoto to w większości przypadków choroba genetyczna. Może Twoja mama ją ma? Teraz to jest choroba cywilizacyjna... Albo dawniej nikt tego nie diagnozowal? Wiele kobiet ma hashimoto. Stres to drugie imię dnia codziennego każdej z nas ale wydaje mi się że nie ma wpływu na tsh przy podwyższonym anty TPO. Poprostu taka Twoja "uroda". Musisz mieć dobrane leki bo z wysokim tsh można zajść w ciążę ale grozi to wadami dziecka. Ja w 2 ciążę zaszlam przy wyniku prawie 4. Była ona nieplanowana. Nie myślałam jeszcze o kolejnym dziecku więc nie pilnowalam leków i prawdopodobnie dziecko miało jakieś wady i przestało się rozwijać. Ciąża obumarla.
    Ech tak podejrzewałam. Dziwi mnie jedynie to, że wcześniej przy pierwszej ciąży i przed nią badałam tarczycę i wszystko było ok...
    Na temat choroby mojej mamy czy innej osoby z rodziny nic mi nie wiadomo...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/c5d713bc2cb4b68096aea63234fdcfd2

    Wydaje mi się że owulację miałam wcześniej . Co myślicie ?:)

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 20 lutego 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dyzio wrote:
    https://ovufriend.pl/graph/c5d713bc2cb4b68096aea63234fdcfd2

    Wydaje mi się że owulację miałam wcześniej . Co myślicie ?:)

    Jesli patrzeć na temperaturę to stanowczo ten 1 skok bym zaliczyła jako owulacyjny :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • kortykoliberyna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane,

    co myślicie o tych wynikach? badania w 3 dc. Bardzo źle to wygląda? Mam za tydzień wizytę u ginekologa ale bardzo się boje. Od 7 miesięcy nie mogę zajść w ciąże :(

    prolaktyna - 1075 (norma 102-496 mIU/l)
    testosteron - 57,40 (norma 8,40-48,1 ng/dl)
    tsh - 1,06 (norma 0,27-4,2 mIU/l)
    androstedion 5,05 (norma 0,4-3,4 ng/ml)
    FSH 7,03 mIU/ml
    LH - 9,47 MIU/ml
    Estradiol - 23,40 pg/ml (12,4-233)
    DHEA - SO4 - 395,1 (norma 98,8 - 340,0 mikrogram/dl)

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wyniki trzeba oceniać całościowo, więc i tak skonsultuj je koniecznie z lekarzem.

    Z tego, co widzę: prolaktyna do zbicia, TSH - wiele osób może Ci zazdrościć - normy normami, ale przyjmuje się, że dla Staraczek powinno być niższe niż 2, a nawet niższe niż 1,5, testosteron i androstedion do zbicia - być może wystarczy zbicie prolaktyny i wtedy reszta się unormuje.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ