X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Pomoc z testami owu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 29 marca 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dajcie mi wskazówki odnośnie testów owulacyjnych. Dziś pokazał mi się dziwnie szybko sluz jak białko i to duzo, dwa razy juz dzis się tak ciągnął 😅. To szybko sięgnęłam po test jeszcze z pierwszego moczu i wyszły dwie kreski, tylko ta druga taka jasna, na ulotce napisane, że traktować jak negatywny, a jak będą dwie mocne to jak pozytywny. A jak jest w praktyce? Dodam tez, ze wczoraj z mężem jak to mówicie serduszkowalismy, czy taki sluz to ewentualnie może też po tym być na drugi dzień? Coś tam czytałam o tym, ale juz zgłupiałam. W sumie za wcześnie na owu.

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 29 marca 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis 9 dzien cyklu.

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 29 marca 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być restki spermy
    A testy owulacyjne nie robi się z rannego moczu tylko z kolejnego należy przed nim ograniczyć picie przynajmniej 2h przed i codziennie o tej samej poże test dodatni jet wtedy gdy są 2 takie same kreski albo kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej
    Oraz najlepiej wykonywać testy wieczorem wtedy stężenie jest podobno najwyższe

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 29 marca 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księżna wrote:
    Dzis 9 dzien cyklu.
    Zależy jakie długie masz cykle

    Przy 21-dniowym cyklu – piątego dnia, licząc od dnia pierwszego krwawienia miesiączkowego;
    przy 22-dniowym cyklu – szóstego dnia;
    przy 23-dniowym cyklu – siódmego dnia;
    przy 24-dniowym cyklu – ósmego dnia;
    przy 25-cyklowym cyklu – dziewiątego dnia;
    przy 28-dniowym cyklu – dwunastego dnia;
    przy 31-dniowym cyklu – piętnastego dnia;

    Jeśli są nieregularne to oblicz najkrótszy i tak zacznij testować

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 29 marca 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A serduszkowac najlepiej wtedy kiedy jest ochota a jak test owulacyjny stanie się pozytywny to najlepiej w ten sam dzień i kolejne 2 dni bo owulacja po teście pozytywnym ma nastąpić od 12 h do 36h

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 29 marca 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wykonywałam testy mimo że miałam już raz pozytywny bo organizm się rozmyślił i wykonał 2 raz owulację i to też uchwyciłam testami
    27 luty i 9 marca

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 29 marca 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha dzieki wielki, to już mam plan o 17.00 kończę pracę i do 19.00 nie pije, potem robie test 10, 11, 12, 13 i 14 dnia cyklu, na razie aplikacja przy 28-29 cyklu wyznacza mi owu srednio na 12 lub 13 dzien. Zaczęłam też sprawdzać szyjke, coś tam zaczynam widzieć różnice.

    A jak się czujesz?

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 30 marca 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze tylko jajnik mnie napieprza ten operowany
    Dzis idę do nowego ginekologa

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 31 marca 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika1994r wrote:
    Dobrze tylko jajnik mnie napieprza ten operowany
    Dzis idę do nowego ginekologa

    Czytałam Twoje wpisy, że widac pęcherzyk juz w macicy❤Tu pisze, bo tam ciężko juz mi się dokopać i pogubiłam wątki. I ten polip... mi też wycięli z tego powodu, że mogłam przez niego poronić w razie ciąży, ale mój byl przylepiony do endometrium. Z twoim będzie dobrze, mimo przeszkód, robaczek się tam trzyma i nie daje za wygraną i to dzięki mamusi, dobrze, że poszłaś do innego ginka. Trzymam cały czas kciuki i dawaj znać co tam nowego. 😊

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 31 marca 2022, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polip doczesnowy się niby nie usowa on sam ma odpaść albo będzie przez całą ciążę wiem że można przez niego plamić a nawet poronić ale usunąć go nie chca

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 31 marca 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mowil, ze można poronić, ale to zależy w jakim miejscu jest, jeżeli tam gdzie pecherz się przyczepi w endometrium to wtedy jest bardzo duże ryzyko, ale jeżeli nie ma styczności to nie powinien być groźny. A ten doczesnowy to polip występujący tylko w ciazy, mama ginekolog pisze, że nie są groźne i same odpadają najczęściej podczas porodu. Na pewno mogą być wyjątki, ale myślę, że mozesz być spokojna. Teraz to chyba czekanie na serduszko, potem do 13-14 tyg. aż łożysko się wykształci, a potem już z górki. Ja w tym miesiącu mam dwie szanse, bo akurat tak owu wypada, dzis, jutro lub pojutrze, a potem na koniec miesiąca. Robie tez testy owu, więc też się dokładnie dowiem kiedy ta owu jest. A przy okazji zapytam czy można mieć owu, czyli pozytywny test, a progesteron mimo to za niski, aby podtrzymać ciążę? Czy jak jest pozytywny to raczej wszystko ok z tym progesteronem?

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 31 marca 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron dopiero podrośnie po owulacji
    Lecz niestety może być zamalo progesteronu wtedy się plami i trzeba duphaston brać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2022, 19:57

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 31 marca 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz dziś pozytywny test to serduszkuj przez 3 dni najważniejsze dziś

    Księżna lubi tę wiadomość

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 281 202

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    Jak myślicie, w którym dniu mogła wystąpić owulacja? 13 dzień śluz wodnisty
    14 dzień Śluz wodnisty
    15 dzień Śluz rozciągliwy
    Wcześniej i później całkiem sucho.
    Robiłam testy owulacyjne, kazdego dnia pozytywny, za kazdym razem taka sama kreska, ale ciut jaśniejsza od kontrolnej.
    Apka wyznaczyła 15 dzień jako owulację.
    Zastanawia mnie to.

    age.png

    preg.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 946 827

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w tym cyklu zawzielam. Też miałam takie prawie identyczne kreski od 14 dnia. Kupiłam tanie testy na allegro (horienmedical) i robiłam codziennie. Ku mojemu zaskoczeniu, pierwszy raz w życiu udało mi się złapać owulację - test z bordowa krecha 23 dzień - a już miałam odpuszczać. Testy codziennie, między 18 a 20. Także teraz wiem, że mocno się myliłam. Zawsze mi się wydawało że mam owulację w 18-19 dniu i "okres mi się spóźnia"

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ