Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc z wyznaczeniem daty owulacji
Odpowiedz

Pomoc z wyznaczeniem daty owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dzydzy Ekspertka
    Postów: 178 251

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Proszę was o pomoc w interpretacji cyklu. Ja już zgłupiałam, każda aplikacja/czat interpretuje mi moment owulacji inaczej. Czy któraś z was mogłaby rzuci okiem i powiedzieć na kiedy powinnam szacować owulację?
    Według USG w 8dc pęcherzyk miał 12 mm. Lekarz przewidywał owulację ok 12-13 dc. I to by się zagrażało z moja prognoza na podstawie poprzednich cykli.
    Niestety w tym czasie wyleciałam na wakacje (długi lot, zmiana klimatu, wysoka aktywność fizyczna), więc aplikację pokazują mi owulację na 15-16 dc.
    Za to czat jest bezwzględny i uważa że owulacja była 19dc bo dopiero od wtedy BBT zaczęła rosnąć.
    Czy temperatura może zacząć rosnąć z takim opóźnieniem? Czy może stres spowodował że ta owulacja jednak się opóźniła tak mocno? Tylko czy dojrzały pęcherzyk może tak długo wytrzymać?

    Poniżej moje obserwacje BBT i śluzu na wykresie:
    d23d2387292da.jpghttps://zapodaj.net/plik-vl7iVlDkRQ

    Kucie jajnika miałam od 7dc do 15dc co drugi dzień. Normalnie bardzo mocno czuję ból owulacyjny, ale ten cykl jest inny. Myślę że to przez nowe suplementy - głównie inozytol, resweratrol, q10.

    Tu jeszcze link do wykresu na ovu:

    b1dd839dbe6aa960f524645266fcdb0e.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 09:36

    👩🏻36 lat 👦🏻36 lat
    starania od 02.2026
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 1136 1677

    Wysłany: 23 kwietnia, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, że przez podróż temperatura trochę szalała i teraz trudniej na tej podstawie zinterpretować wykres i moment owulacji. Wszystkie pozostałe obserwacje chyba będą dla Ciebie w tym cyklu bardziej miarodajne, szkoda że monitoring nie był prowadzony do końca, wiedziałabyś czy pęcherzyk ostatecznie pękł czy nie, ale przynajmniej byłaś na wakacjach :D trzeba czasem się zresetować. Temperatura w końcu delikatnie szybuje w górę więc mam nadzieję i życzę Ci tego, że do tej owulacji ostatecznie doszło ;) trzymam kciuki za testowanie 🤞

    dzydzy lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    🩷Córka 08.2022 (1cs)
    🩵Syn 03.2025 (12cs)

    🧑‍🧑‍🧒‍🧒 Marzec 2026 - Starania o 3 dziecko wciąż karmiąc piersią 🤱🏻

    Maj 2026 ⏸️ 🙏

    preg.png
  • dzydzy Ekspertka
    Postów: 178 251

    Wysłany: 24 kwietnia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Możliwe, że przez podróż temperatura trochę szalała i teraz trudniej na tej podstawie zinterpretować wykres i moment owulacji. Wszystkie pozostałe obserwacje chyba będą dla Ciebie w tym cyklu bardziej miarodajne, szkoda że monitoring nie był prowadzony do końca, wiedziałabyś czy pęcherzyk ostatecznie pękł czy nie, ale przynajmniej byłaś na wakacjach :D trzeba czasem się zresetować. Temperatura w końcu delikatnie szybuje w górę więc mam nadzieję i życzę Ci tego, że do tej owulacji ostatecznie doszło ;) trzymam kciuki za testowanie 🤞

    Dziękuję za odpowiedz!
    Oby ten szalony cykl był tym szczęśliwym ;)

    👩🏻36 lat 👦🏻36 lat
    starania od 02.2026
  • dzydzy Ekspertka
    Postów: 178 251

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadałam proga wczoraj- 16

    Zdrowe kobiety:

    faza folikularna: <0,05 – 0,193 ng/ml
    faza owulacyjna: 0,055 – 4,14 ng/ml
    faza lutealna: 4,11 – 14,5 ng/ml

    po przekwitaniu: <0,05 – 0,126 ng/ml

    Zdrowe kobiety ciężarne:

    I trymestr: 11,0 – 44,3 ng/ml
    II trymestr: 25,4 – 83,4 ng/ml
    III trymestr: 58,7 – 214 ng/ml

    BillieJean lubi tę wiadomość

    👩🏻36 lat 👦🏻36 lat
    starania od 02.2026
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 1136 1677

    Wysłany: 25 kwietnia, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry próg :) bez obaw

    dzydzy lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    🩷Córka 08.2022 (1cs)
    🩵Syn 03.2025 (12cs)

    🧑‍🧑‍🧒‍🧒 Marzec 2026 - Starania o 3 dziecko wciąż karmiąc piersią 🤱🏻

    Maj 2026 ⏸️ 🙏

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria do gondoli – co warto mieć pod ręką?

Komfortowy spacer z maluchem zaczyna się od dobrze dobranych akcesoriów do gondoli. Sprawdź, co naprawdę warto mieć pod ręką, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka.      

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ