X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów poproszę o pomoc-interpretacja
Odpowiedz

poproszę o pomoc-interpretacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Figa Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 28 stycznia 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- to moj pierwszy wykres - potrzebuje pomocy w interpetacji- ovu wyznaczyl owulke na 15 dzien cyklu- mimo ze sluz, tetsy, szyjka macicy i moim zdnaiem rozniez temperatura na to kompletnie nie wskazuje- jak dla mnie owu byla 17 dnia cyklu. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie program wyznaczyl owulke 15 dnia cyklu- jakw syztkie znaki na niebie i ziemi temu przeczą?? pomożecie z interpretacją
    https://ovufriend.pl/graph/2b4625f6a9ab0b9f5d723ed81e0649c0

    2b4625f6a9ab0b9f5d723ed81e0649c0.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że jednak przestawił na 17 dc :)

    Tak czy siak: musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że określanie dokładnego dnia owulacji to raczej wróżenie z fusów. Nie da się bez monitoringu dokładnie określić momentu owulacji. Możemy tylko określić kiedy zaczyna się okres płodny (na podstawie śluzu i szyjki) i kiedy jest już PO owulacji (3. dzień wyższej temperatury po szczycie śluzu jeśli temperatura wykracza 0.2 st nad linię podstawową określoną przez najwyższą z 6 temperatur niższych poprzedzających wzrost, lub po 4 wyższej - tu już wystarczy 0.05 st). Pewnie średnio jasno to napisałam. Dlatego najlepiej poczytać trochę o naturalnych metodach planowania rodziny, wybrać metodę (np. ja się trzymam zasad metody Rotzera) i na jej podstawie określać okresy płodności. U Ciebie na ten moment uznałabym początek okresu płodnego na 15dc (pojawienie się śluzu płodnego), pierwszą temperaturę wyższą wyznaczyłabym na 18dc (ponieważ 6 temperatur przed 18dc było niższych niż ta z 18dc), linię podstawową wyznaczamy wtedy na 36.5st (najwyższa z 6 temperatur przed 18 dniem cyklu), szczyt śluzu na 18 dc (jest to dzień śluzu o relatywnie najlepszej jakości, więc to Ty musisz zdecydować kiedy to tak naprawdę było) i wtedy koniec okresu płodnego mamy albo trzeci dzień temp. wyższej po szczycie śluzu - u Ciebie jutro, 21 dc, o ile temperatura będzie 36.7 (0.2 wyższa od linii podstawowej) lub czekamy na temperaturę o 0.05 st wyższą od linii podstawowej (czyli minimum 36.55). Jeśli będzie taka w czwartym dniu po szczycie to wieczorem kończy się okres płodny. Jeśli będzie niższa to czekamy na piąty dzień. Jeśli piątego dnia po szczycie będzie niższa to CHYBA uznaje się, że jeszcze owulacji nie było.

    Mam nadzieję, że za bardzo nie zamotałam i jakieś informacje z tej mojej paplaniny wyciągniesz ;)

    Mała, sylwiunia, eulalijka, Figa lubią tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko za to Ja się zamotałam :-p

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze no... przepraszam. Jakoś nie umiem tego lepiej napisać. Najlepiej to sobie poczytać w necie po prostu...

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo dobrze to wyjaśniłać Malvinko

    Malvinka, eulalijka lubią tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ