X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów progesteron za niski
Odpowiedz

progesteron za niski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, sorki za nowy wątek... Od roku staramy sie o dzidzie z mężem i nic...;/ ja juz jestem po wstepnych badaniach i niby ok jest ze mną... Teraz w grudniu zabieramy się za męża... Ale co mnie nurtuje.. mam cykle regularne 30dniowe,lecz od jakiegoś czasu dokłądnie tydz przed @ dostaję plamień... moja gin nie chciala robić mi badan na progesteron bo stwierdziła że jest ok skoro okresy mam reg.. ale ja wyczytałam że jeżeli prog jest za niski to nie dojdzie do zapłodnienia i że występują wcześniejsze krawienia... i moje pytanie, czy są jakieś metody na podwyższenie proga? bo na badania dopiero po owu pójdę,a nie chce cyklu marnować...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak lekarz może przepisać ci tabletki.które bierze się od ovu do dnia @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2015, 10:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, z metod, które znam ja to suplementacja progesteronem, najlepiej byłoby abyś zrobiła badanie progesteronu w 7 dniu po owulacji, jeśli wynik będzie blisko 20 to jest bardzo dobrze, jeśli bliżej 10 lub mniej, konieczny jest progesteron w postaci luteiny lub duphastonu.
    Ja miałam bardzo niski, ok 3,7. Po 2 miesiącach z lekiem ziołowym o nazwie castagnus, mam ok 15 - żadna rewelacja niby, ale u mnie to ogromy postęp.
    Miałam dokładnie takie same objawy, plamiłam nawet od 3 dni po owulacji aż do meisiaczki. W sumie jak nie biorę luteiny nadal plamię. Nie wiem czy poza suplementacją, jest jakieś lekarstwo na pobudzenie ciałka żółtego do produkcji proga...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2015, 10:07

  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.83 wrote:
    tak, z metod, które znam ja to suplementacja progesteronem, najlepiej byłoby abyś zrobiła badanie progesteronu w 7 dniu po owulacji, jeśli wynik będzie blisko 20 to jest bardzo dobrze, jeśli bliżej 10 lub mniej, konieczny jest progesteron w postaci luteiny lub duphastonu.
    Ja miałam bardzo niski, ok 3,7. Po 2 miesiącach z lekiem ziołowym o nazwie castagnus, mam k 15 - żadna rewelacja niby, ale u mnie to ogromy postęp.
    Miałam dokładnie takie same objawy, plamiłam nawet od 3 dni po owulacji aż do meisiaczki. W sumie jak nie biorę luteiny nadal plamię. Nie wiem czy poza suplementacją, jest jakieś lekarstwo na pobudzenie ciałka żółtego do produkcji proga...

    Ale czy bez badania proga lekarz coś mi przepisze? bo szkoda mi marnować ten cykl... ;/ ehhh ja jestem pewna że mam niski proges... mi gin chciała wmówić że może mam dużo stresow i dlatego wcześniej zaczynam plamienia.. taaa jasnee...;/ musze gin zmienić..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam niski progesteron Ale żadnych plamien. Nawet w ciąży miałam 13 i spadł na 11 i ciąża się utrzymała. Fakt brałam leki Ale nie jakieś końskie dawki.
    Potwierdza progesteron ovu jak jest chyba powyżej trzech czy czterech.

  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja juz nie wiem jak to jest z tym wszystkim;/

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 10:49

  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Bez recepty możesz kupić castangusa , jest to lek ziołowy ,który reguluje gospodarkę hormonalną. Warto zbadać progesteron wraz z innymi hormonami ,które często mogą być przyczyną jego niskiego poziomu (np prolaktyna) w takim wypadku castangus będzie jak znalazł bo obniży prolaktynę. Drugą rzeczą jaką możesz kupić bez recepty to krem z progesteronem i smarować nim wewnętrzną stronę ud po przebytej owulacji. To tak aby nie marnować cyklu ale badania same w sobie Cię nie ominą i w razie problemów z progiem będziesz musiała go "naprawić" luteiną bądź duphastonem.


    No badania chce zrobić na pewno:) ok to castagnus i tą maść zakupię:) dzięki:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolko_przyjdz wrote:
    No badania chce zrobić na pewno:) ok to castagnus i tą maść zakupię:) dzięki:)
    Tylko castagnus nie pomaga od razu, ale u mnie w drugim cyklu było juz dużo lepiej, bierze sie go 0 dni bez przerwy :) powodzenia :)

  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.83 wrote:
    Tylko castagnus nie pomaga od razu, ale u mnie w drugim cyklu było juz dużo lepiej, bierze sie go 0 dni bez przerwy :) powodzenia :)

    Nie dziękuje:))

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ