X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Proszę o interpretację...
Odpowiedz

Proszę o interpretację...

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rehotka wrote:
    Czy to normalne mieć cały czas taki płaski wykres z minimalnym skokiem..?? I tak niskimi temp? Miał ktoś podobnie? U wszystkich widze mega skoki tempki oprócz siebie..
    A kiedy miałaś szczyt objawu śluzu? U Ciebie tempka może dopiero podskoczyć ale już jest ponad linią podstawową więc dopiero się okaże jaki będzie skok.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nicto Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 25 lutego 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na moim wykresie można w ogóle oznaczyć fazę wyższych temperatur? OF wyznaczył owulację na 15 dc, ale szczerze powiem, że nie bardzo chce mi się wierzyć, że w ogóle miała miejsce. Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji?

  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 lutego 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vennesso bardzo dziękuję dopiero zobaczyłam odpowiedź
    Jest to taki mój pierwszy cykl w życiu choć ten poprzedni też wielkiego krwawienia nie było, była tylko gęsta , bardzo gęsta krew na 1 tamponie i koniec reszta to takie plamienia , ze nawet nic nie musiałam nosić tzn żadnych wkładek
    Byłam u lekarza ale na usg nic nie widać , wszystko ładnie tylko malutka torbiel, skierowała mnie na pobranie krwi i zbadanie hormonów, wizytę na pobranie mam dopiero na 12.03 i po 1 tyg wyniki .
    Tempka po tym spadku nadal utrzymuje się wysoko 36,80 i jestem w kropce.
    W niedzielę z tą łyżeczką krwi wyleciał skrzep ale taki blady a 3 dni wcześniej test pokazał + czyli jakieś HCG musiało być mam zdjęcia testu dziewczyny potwierdziły, że widzą wyraźnie więc ściemy z mojej strony nie ma.
    Najgorsze jest to , że brałam progesteron 400mg od wyznaczonej owulacji w systemie jak zrobiłam ten ostatni test to kreska była słaba więc dziewczyny mi doradziły, żebym go odstawiła i wtedy zaczęło się plamienie i ten spadek na wykresie ale @ się nie pojawiła nadal.
    dziś po wpisaniu tempki system usunął kreskę potwierdzającą owulację super ale wydaje mi się, ze to po prostu za długo dla niego, albo?

    4eee589261b98c2adb28d44b1e3937a0.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 11:35

    marzenia się spełnią
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matik tak się zastanawiam czy ten progesteron nie wzięłaś za wcześnie... wiem że powinno się po owulacji zacząć brać ale nie po wyznaczeniu jej przez OF! Przecież ten program nie ma możliwości dobrego wyznaczenia owulki może tylko zgadnąć.
    I z tego co wiem jeżeli już progesteron się bierze to nie powinno się go odstawiać przed @ bo w razie ciąży po odstawieniu jest nagły spadek progesteronu i może dojść do poronienia jeżeli ciałko żółte sobie nie poradzi z wytwarzaniem większej ilości. A jeżeli @ ma się pojawić to się pojawi mimo brania progesteronu. Wiem to od lekarza, bo sama kiedyś brałam luteinę ( chyba że inaczej jest z duphastonem) i odstawiałam ją wraz z nadejściem @.
    Teraz czekaj na wyniki hormonów może coś jest nie tak i dlatego te skąpe @.
    Moim zdaniem te plamienia były miesiączką skoro masz skąpe a ta temp. trochę podobna do temp. z początku wykresu.
    Nie wiem co Ci doradzić :( i co to może być mi najbardziej wydaje się że z plamieniami rozpoczął się nowy cykl i jeżeli za kilka dni pojawi sie śluz płodny to pewnie mam rację...
    Chyba że to plamienie śródcykliczne ale raczej nie.
    Zrób te badania to myślę że sie coś wyjaśni.
    Jak długie miewasz cykle? A nie brałaś może antykoncepcji wcześniej?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicto wrote:
    Czy na moim wykresie można w ogóle oznaczyć fazę wyższych temperatur? OF wyznaczył owulację na 15 dc, ale szczerze powiem, że nie bardzo chce mi się wierzyć, że w ogóle miała miejsce. Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji?
    Na pewno by był skok temp. bardziej widoczny gdybyś mierzyła temp. o stałej porze bo inaczej jest właśnie zaburzony wykres. OF się myli w wyznaczaniu dni płodnych.
    Kiedy miałaś najlepszej jakości śluz?
    Tutaj w poradach pamiętnikowych zamieściłam wskazówki jak wyznaczać dni płodne.
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nicto Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba w 13 dc. W 14. też był bardzo dobry, a na dodatek pierwszy raz zauważyłam tak wyraźne plamienie (krew w śluzie).
    Zastanawiam się nad zbadaniem progesteronu jutro.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicto wrote:
    Chyba w 13 dc. W 14. też był bardzo dobry, a na dodatek pierwszy raz zauważyłam tak wyraźne plamienie (krew w śluzie).
    Zastanawiam się nad zbadaniem progesteronu jutro.
    Krew w śluzie podczas dni płodnych nie oznacza nic niepokojącego.
    Pierwszy skok temp. miałaś w 17 dc a dni płodne skończyły Ci się 20 dc więc OF niezbyt dokładnie określił Twój czas płodny.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nicto Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 26 lutego 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie dzięki za interpretację:)!

  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 lutego 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wielkie, moje cykle zawsze był 28dc czasem z 2 razy 31dc taka sytuacja pierwszy raz.
    Jeżeli chodzi o progesteron to wzięłam w momencie, kiedy były już wyższe temperatury co potwierdzało odbycie owulacji.
    Ale zgadzam się z Tobą, że mimo brania progesteronu może być @ bo kila cykli wcześniej też brałam i normalnie leciało jak z kranu. Zawsze miałam bardzo intensywne krwawienia.
    Też mi się wydaje, że mogę te plamienia uznać jako nowy cykl zwłaszcza, ze od soboty miałam wrażeni, że zbliża się owu i wszystko na to wskazywało tzn mega ochota, ładnie wyglądałam tyle że szyjka cały czas jest wysoko i w momencie plamienia również tylko na chwilkę wieczorem była jakby niżej.
    Wszystko się okaże, już jestem spokojna co ma być to będzie , obym tylko mogła mieć dzidzię to wszytko zniosę :)

    marzenia się spełnią
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 27 lutego 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matik2012 wrote:
    Jeżeli chodzi o progesteron to wzięłam w momencie, kiedy były już wyższe temperatury co potwierdzało odbycie owulacji.
    Rozumiem i nie twierdzę że za wcześniej wzięłaś, ale trzeba też brać pod uwage na ile ta wyższa temp jest skokiem bo często OF zaczyna odliczanie wyższych temp a tak na prawde one jeszcze nie są wyższe. Wyższe to te które leżą nad linią podstawową ale OF jej nie wyznacza i trzeba samemu ją wyznaczyć i wtedy obserwować czy tempki leżą nad tą linią. To tak dla informacji na przyszłość bo nie ma juz Twojego wykresu.

    Matik2012 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dzięki, dzięki
    zrobiłam jak radziłaś, pierwszy dzień plamień zaznaczyłam jako 1 dzień nowego cyklu , dziś tempka podskoczyła i już mi wyznaczyło owu :)



    405cf0619c0a69889f3a14089283ce71.png

    marzenia się spełnią
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje niskie tempki z wszystkich wcześniejszych wykresów to 36,66 najniższy spadek 36,50 wyższe powyżej 36,90

    marzenia się spełnią
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matik2012 wrote:
    moje niskie tempki z wszystkich wcześniejszych wykresów to 36,66 najniższy spadek 36,50 wyższe powyżej 36,90
    Tylko że skoku nie liczy się wg stosunku najniższych i najwyższych temp.
    Linia podstawowa przebiega przez najwyższa temp. z 6 dni poprzedzających dzień szczytu śluzu i temp. leżące nad tą linią są uznawane za wyższe.
    Myślę że badania hormonalne są niezbędne w Twoim przypadku. Myślę że coś wyjaśnią w sprawie tych skąpych miesiączek.

    Matik2012 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 27 lutego 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Cię doskonale rozumiem , podałam tylko niskie z wcześniejszych jakie występowały. Bardzo Ci dziękuję i jak tylko będę coś wiedziała dam znać :)

    marzenia się spełnią
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ