X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Proszę o interpretację...
Odpowiedz

Proszę o interpretację...

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym wykresie chodzi o to że skok temp. nastąpił przed szczytem śluzy ( jeden dzień skoku przed szczytem a drugi dzień skoku w dniu szczyty śluzu) i w takiej sytuacji te dwa skoki sie ignoruje a 3 dni wyższych temp. które zaliczane są do dni płodnych liczone są PO szczycie śluzu.
    Tym przykładem chciałam pokazać jak ważny jest objaw szczytu śluzu bo np OF wg temp. dni płodne zakończyły by się trzeciego dnia skoku temp. (bez brania pod uwagę szczytu śluzu) a tak naprawdę trwają w takim przypadku przez 5 dni wyższych temp.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli dobrze rozumiem, że zawsze 3 dni po szczycie śluzu będą płodne?
    i czy linia pionowa na OF to linia oddzielając pierwszą fazę cyklu od drugiej, czy to linia próbująca wyznaczyć owulację? czy co to jest za linia? :D

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia pionowa to próbująca określić owulację.

    Tak. Zawsze 3 dni są płodne. Może się zdarzyć (tak jak u mnie), że płodne mogą być 4 dni płodne. Dzieje się tak, gdy między 3 wyższymi temperaturami pojawi się spadek do lub poniżej linii podstawowej.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Anna33 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 lutego 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa:
    chciałabym skromnie wrócić do mnie :)
    szczyt śluzu (odczuwalny mocno) miałam 13 dc.
    Ps. Fajnie, że jest Ktoś z tak dużą wiedzą (nie odbieraj tego jako podlizywanie się). Serio-gratulacje!
    Pozdrawiam
    Anna

  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 23 lutego 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna33, przepraszam. Faktycznie wtrąciłam się w Twój wątek. Mam nadzieję, że wypowiedzi vanessy i Tobie też w czymś pomogły.

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bursztynka wrote:
    czyli dobrze rozumiem, że zawsze 3 dni po szczycie śluzu będą płodne?
    i czy linia pionowa na OF to linia oddzielając pierwszą fazę cyklu od drugiej, czy to linia próbująca wyznaczyć owulację? czy co to jest za linia? :D
    Powiem tak. Płodnymi dniami po szczycie śluzu są 3 dni WYŻSZYCH temp.(leżących ponad linię post.) JEŻELI 3 WYŻSZA TEMP. LEŻY O CO NAJMNIEJ 0,2 st (2 kreski) nad linia podst.
    Natomiast jeżeli 3 wyższa temp. leżąca nad linią podst. nie ma wymaganej wartości czyli 0,2 st. to 4 DZIEŃ TEŻ JEST DNIEM PŁODNYM I WYSTARCZY ŻE 4 WYŻSZA TEMP. LEŻY NA LINIA PODST. obojętnie jaką ma wartość.
    Albo jeżeli w ciągu tych 3 dni wyższych temp. np. 2 temp. lub 3 temp. która po szczycie powinna być wyższa (leżeć na linią) ale obniży sie na poziom lini podst. lub poniżej lini to wtedy ja IGNORUJEMY i w takiej sytuacji 4 dzień po szczycie sluzu też jest dniem płodnym i wystarczy że ta 4 temp też jak poprzednio lezy nad linią podst.
    Ta pionowa linia wyznaczana przez OF to ponoć oznacza dzień owulacji :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna33 wrote:
    Vanessa:
    chciałabym skromnie wrócić do mnie :)
    szczyt śluzu (odczuwalny mocno) miałam 13 dc.
    Ps. Fajnie, że jest Ktoś z tak dużą wiedzą (nie odbieraj tego jako podlizywanie się). Serio-gratulacje!
    Pozdrawiam
    Anna
    Jeżeli szczyt śluzu był 13 dc to płodne dni skończyły się 17 dc. Linia podstawowa powinna przebiegać przez 10 dc więc 14 dc jest już minimalny skok.
    15 dc temp spadła pod linię pods. więc ja ignorujemy a 16 i 17 dc spowrotem ładnie podskoczyła :) Więc w Twoim przypadku z powodu jednodniowego spadku temp. poniżej linii podst. dni płodne po szczycie śluzu trwały 4 dni :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • zlobk Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 24 lutego 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, mam prośbę o pomoc w interpretacji mojego wykresu.
    Zdaję, sobie sprawę, z tego, że pewnie sama siebie oszukuję (w końcu tylko znikomy procent kobiet plami w ciąży, ale...) Proszę rzućcie okiem na moje wykresy- miałam tylko jeden dzień tak zwanego krwawnienia, które zaczęło się rano a po kilku godzinach przeszło w plamienie. U mnie to plamienie jest w rzeczywistości brązowym śluzem (dziś akurat różowym). Od ilku dni jestem przeziębiona, to zapewne też może mieć wpływ.

    cd0ee0bfb1ced6fa30979addd650cd86.png

    usg 12 tydz.
    f2w3pc0z6bl05v39.png
    om
    0d1ydqk3i1u9qvao.png
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy koś mądry może mi pomóc co się dzieje ze mną spójrzcie na mój wykres


    4eee589261b98c2adb28d44b1e3937a0.png

    marzenia się spełnią
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zlobk wrote:
    Dziewczynki, mam prośbę o pomoc w interpretacji mojego wykresu.
    Zdaję, sobie sprawę, z tego, że pewnie sama siebie oszukuję (w końcu tylko znikomy procent kobiet plami w ciąży, ale...) Proszę rzućcie okiem na moje wykresy- miałam tylko jeden dzień tak zwanego krwawnienia, które zaczęło się rano a po kilku godzinach przeszło w plamienie. U mnie to plamienie jest w rzeczywistości brązowym śluzem (dziś akurat różowym). Od ilku dni jestem przeziębiona, to zapewne też może mieć wpływ.

    cd0ee0bfb1ced6fa30979addd650cd86.png

    Z tego co wiem to plamienia przed @ świadczą o niskim progesteronie.
    Masz bardzo fajny przykład wykresu :)
    Rozumiem że u Ciebie szczyt śluzu był 11 dc. Linia podstawowa przebiegać powinna przez 4 dc (36,6) Skok temp. miałaś jeszcze przed szczytem i w dzień szczytu śluzu więc olewamy ten skok i liczymy dni płodne po szczycie śluzu czyli do 14 dc miałaś dni płodne ale skoro ignorowałaś z jakiegoś powodu tą temp. to przyjmujemy że do 15 dc był okres płodny (bo nie wiadomo jaka naprawdę byłaby ta temp z 14 dc, gdyby nie była ignorowana to dni płodne skończyłyby sie 14 dc)
    Utrzymująca się wyższa temp. może być spowodowana chorobą.
    Zawsze masz takie skąpe miesiączki z plamieniem przed?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 12:17

    zlobk lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bursztynko kochana mam coś dla Ciebie :) Wykres koleżanki zblok jest właśnie taki jakiego nie mogłaś rozgryźć. Skok temp. przed szczytem śluzu, bo rozumiem i na to wychodzi że szczyt śluzu był 11 dc.
    Mam nadzieję że koleżanka się nie obrazi jak ją podam jako przykład nietypowego wykresu 0blush2.gif

    zlobk, Bursztynka lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matik2012 wrote:
    czy koś mądry może mi pomóc co się dzieje ze mną spójrzcie na mój wykres


    4eee589261b98c2adb28d44b1e3937a0.png
    Nie jestem ekspertem ale warto w tym przypadku potwierdzić/wykluczyć ciążę bo ta fl za długo by trwała przyjmując że szczyt śluzu był najpóźniej 12 dc ale możliwe że był wcześniej i trudno wyznaczyć linię podstawową która by pomogła w interpretacji.
    Jeżeli ciąża się nie potwierdzi (ale z całego serca Ci życzę żeby wynik był pozytywny) to to plamienie było z jakiegoś powodu bardzo skąpą @ bo temp. też po tym plamieniu spadła ale nie wiem czy mimo tego nadal utrzymuje się nad linia podstawową czy poniżej.
    Jak długie miewasz cykle?

    Matik2012 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o
    interpretacje mojego wykresu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 13:06

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOLCZU20 wrote:
    prosze o
    interpretacje mojego wykresu :)
    Niestety ale nie ma takiej możliwości przy tak nieregularnym pomiarze temp. Gdyby brakowało kilku pomiarów to w niczym by to nie przeszkadza ale u Ciebie brakuje większości pomiarów.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie racja... przepraszam za kłopot :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOLCZU20 wrote:
    w sumie racja... przepraszam za kłopot :)
    Nie przepraszaj :) nie masz za co. Może w następnym cyklu mierz regularnie i zobaczymy co wychodzi :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • zlobk Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Bursztynko kochana mam coś dla Ciebie :) Wykres koleżanki zblok jest właśnie taki jakiego nie mogłaś rozgryźć. Skok temp. przed szczytem śluzu, bo rozumiem i na to wychodzi że szczyt śluzu był 11 dc.
    Mam nadzieję że koleżanka się nie obrazi jak ją podam jako przykład nietypowego wykresu 0blush2.gif

    vanessa
    oczywiście, że się nie obrażam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 13:47

    vanessa lubi tę wiadomość

    usg 12 tydz.
    f2w3pc0z6bl05v39.png
    om
    0d1ydqk3i1u9qvao.png
  • zlobk Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Zawsze masz takie skąpe miesiączki z plamieniem przed?

    Moje miesiączki poza jedną poprzednią nigdy nie były takie skąpe, wręcz przeciwnie. To znaczy ten cykl, który dopiero co minął jest w ogóle wyjątkowy. Natomiast podczas wcześniejszego cyklu plamiłam dwukrotnie po kilka dni :(. Wybieram się za 2 tygodnie do gin, ale już teraz zastanawiam się, co się dzieje nie takiego. (I oczywiście robię sobie malutką nadzieję na ciążę :D ).

    usg 12 tydz.
    f2w3pc0z6bl05v39.png
    om
    0d1ydqk3i1u9qvao.png
  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zlobk wrote:
    vanessa
    oczywiście, że się nie obrażam ;)
    dzięki, faktycznie takiego wykresu nie czaiłam - ale się rozjaśniło
    vanessa dzięki za pamięć :)

    vanessa, zlobk lubią tę wiadomość

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • rehotka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to normalne mieć cały czas taki płaski wykres z minimalnym skokiem..?? I tak niskimi temp? Miał ktoś podobnie? U wszystkich widze mega skoki tempki oprócz siebie..

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ