X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prowadzenie kalendarzyka
Odpowiedz

Prowadzenie kalendarzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Dziewczyny nie tak dawno dołączyłam do waszej społeczności i zgłębiam wiedzę jaka mogę dzięki wam posiąść.
    Mam problem z prowadzeniem kalendarzyka, tzn nie wiem od czego zacząć i jak go prowadzić żeby prawidłowo go wypełniać. Wiem że codziennie muszę mierzyć temp i obserwować śluz, na co jeszcze zwrócić uwagę i co notować.
    Po mimo długiego okresu starania się ja nadal mam problemy z obserwacją swojego ciała, cykle mam nieregularne i długie ok 35dni, nigdy nie wiem kiedy dostanę @ i kiedy mogę mieć owu, zgodnie z testami raz owu mam w 11 dniu cyklu a raz w 18.

    Staramy się juz 42 cykle, jeden aniołek w niebie (7 tydzień).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam podobnego wątku ale nie udało mi się znaleźć, może podeślecie link
    Będę bardzo wdzięczna

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazdy watek Ci pomoze. A co lekarz na tak dlugie starania bez rezultatow?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dotychczasowy lekarz przygotowuje mnie właśnie do laparoskopii. w Zeszłym roku w listopadzie miałam HSG i po tym udało się zajść,ale niestety poroniłam.
    Jestem prowadzona przez tego samego lekarza od 3 lat i po tym czasie (po mimo tego ze do tej pory jej ufałam) uważam że ona nie ma pomysłu jak nas prowadzić, przy czym tylko raz robiła mi poziom hormonów, nie robiła mi monitoringu owulacji, ani nie kazała prowadzić kalendarzyka i obserwować śluzu. Uważam że odpuściła i przestała się przykładać do dogłębnego dalszego diagnozowania. Powiedziała że jak po 3 miesiącach po laparoskopii się nie uda zajść w ciążę to będzie przygotowywać nas do inseminacji, a ja uważam że nie wykorzystaliśmy wszystkich innych możliwości na diagnostykę i ewentualne leczenie. Zdecydowałam się na prowadzenie kalendarza z OVU i planuje pójść do lekarza NaPro, może tutaj nam bardziej pomogą a przynajmniej zaczną lepiej słuchać tego co do nich mówię.

    Muszę się nauczyć prowadzenia kalendarzyka i chciałabym żeby ktoś poprowadził mnie niemalże za rękę przy nauce i właściwym zapisywaniu moich obserwacji

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wez... Jak monitoringu nie bylo?

    Zmien lekarza to tak na poczatek. Albo sama powiedz ze chcialabys przed laparo zrobic monitoring. Kurcze no... Lekarka przez tyle lat nawet nie sprawdzila czy ovulka jest jak nalezy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie sprawdziła. Stwierdziła że skoro badania hormonalne z krwi pokazują że ma owulację to wszystko jest OK i dlatego właśnie postanowiłam zmienić lekarza i obecnie szukam innego gina w Wawie

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprobuj poszukac nawet tu na forum polecanych lekarzy. Sa tacy ktorzy sie specjalizuja w nieplodnosci.
    A z tymi wynikami to tez mi jakos nie bardzo... Bo po takim czasie to ja bym powtorzyla te wyniki...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_ wrote:
    Sprobuj poszukac nawet tu na forum polecanych lekarzy. Sa tacy ktorzy sie specjalizuja w nieplodnosci.
    A z tymi wynikami to tez mi jakos nie bardzo... Bo po takim czasie to ja bym powtorzyla te wyniki...

    Szukam lekarza, ale po przejrzeniu forum z polecanymi lekarzami jeszcze nie zdecydowałam. Albo ja nie umiem szukać albo z Wawy jest mało polecanych lekarzy którzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności, no chyba, że powinnam prześledzić bardzo dokładnie właściwie każdy wątek.

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, zmien lekarza tak jak ci radza dziewczyny. To jakas kpina ze nawet nie zrobiła Ci monitoringu przy tak długim czasie staran.

    Jakbys miała jakies pytania to wal jak w dym:) co bedziemy wiedziec to powiemy ! :)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ