X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pytanie o dawke duphastonu
Odpowiedz

pytanie o dawke duphastonu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostalam zalecenia od lekarza na wywolanie okresu po 3 miesiacach
    duphaston jedna tabletka przez 7 dni
    okres nie wystapil po 19 dniach od brania
    kolejny lekarz stwierdzil ze powinnam brac min 10 dni i kazal mi brac od nowa duphaston 10 dni.A ja mam dylemat czy faktycznie po 7 tabletkach duphastonu okres mogl w ogole nie wystapic vczy raczej powinien tyle ze pozniej? ten pierwszy lekarz jest bardzo kompetentny, ma doktorat, swietnie opinie i ciezko mi uwierzyc ze zle okreslil dawke leku.

    16uddqk30vgif7kq.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna sprawa. Ja miałam do czynienia z 3 lekarzami i każdy podchodził do tego inaczej:
    - 2x1 przez 10 dni
    - 1x 1 przez 10 dni
    - 2x1 przez 8 dni

    Ale nawet na tej samej dawce @ przuchodziła- czasem od razu kolejnego dnia po odstawieniu, czasem 3-5 dni po. Ale raz zdarzyło mi się,że zamiast okresu doszło do owu (a miałam usg, jakoś ok. 25dc były same drobne pęcherzyki a tu jakiś się ‚wyłamał’. Lekarz się zdziwił... i tyle :p

    Może idź na usg, zrób badanie proga?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 15:04

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm proga? co masz na mysli?

    no ale zobacz, ze mialas dawke 20 tabletek, 10 tabletek i 16 a ja tylko 7
    to jednak spora roznica

    usg mialam w listopadzie, potem w grudniu
    jedynie co bylo mowione ze mam cienkie endometrium a tak to ok
    no i brak owulacji oczywiscie, ale to juz bylo jak mi sie okres mocno spoznial
    teraz mam 115 dc

    16uddqk30vgif7kq.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron ;-)

    Rozumiem,że i listopad i grudzień to ten sam cykl? Czy po wzięciu tych 7 tabletek dupka byłaś na usg?

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ten sam bo ja mialam krwawienie z odstawienia 11 wrzesnia i od tego czasu nic a jest styczen
    nie mialam usg po duphastonie
    ale badanie hormonow tak, wiec w poniedz bede miec wyniki w tym progesteronu
    mam nadzieje ze to cos wyjasni
    w kazdym razie biore od nowa duphaston jak zalecil gin i koncze dopiero w przyszly piatek

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog powiedziała, że w celu wywołania krwawienia bierze się wysoką dawkę progesteronu przez krótki czas i dlatego brałam luteinę 50 (50mg prog., duphaston ma 10mg) 3x dziennie przez 3 dni.

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naczytalam sie tyle o tym duphastonie ale najczestsza dawke duphastonu jaka przepisywali to bylo 10 dni po 1 tabletce lub 7 dni po 2 ale tez byly osoby ktore mialy 10 dni po 2 tabletki
    co lekarz to co innego
    a ja nie chce byc krolikiem doswiadczalnym i ciagle cos lykac a tak sie zaczynam czuc:/
    juz nie wspomne ze zupelnie sie nie da tak ciazy zaplanowac

    16uddqk30vgif7kq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ