X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Różna temperatura co 5 minut
Odpowiedz

Różna temperatura co 5 minut

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 28 listopada 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem tu nowa,od tego cyklu mierzę temperaturę i dziś postanowiłam zrobić eksperyment a mianowicie tempke mierzę zawsze około godziny 7 więc pierwszy pomiar 7.10(36,54)godz.7.12(36,47)godz.7.13(36.48)i godz.7.34(36.35) dodam,że cały czas byłam w łóżku,nie wstawałam a ten eksperyment zrobiłam tak od siebie bo jestem w tym zielona.Termometr również mam niy dobry bo owulacyjny.I teraz jaką ja mam kurcze temperature zapisać...

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 listopada 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą. I nie robić eksperymentów na przyszłość :D

    kociaczek280, kaha lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 listopada 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też robiłam takie eksperymenty:p dlatego ja mierze dwoma, ale wynik najbardziej wiarygodny jest dla mnie z tego szklanego, tylko jedyna wada, że nie mogę się dopatrzeć z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.Jak mi się pokrywa temp z tym elektrycznym to wpisuje.A zdarza się też nieraz, że elektryczny pokazuje zupełnie inny wynik niż szklany ;/

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, dziewczyny, w mierzeniu naprawdę nie chodzi o wysokość temperatury, tylko o to, żeby zaobserwować, jak ta temperatura się zachowuje! Dlatego zawsze mierzymy JEDNYM termometrem przez cały cykl i o jednej stałej porze! Inaczej wykres będzie zafałszowany. I naprawdę wcale nie jest ważne, żeby w pierwszej fazie temperatury były super niskie, a w drugiej super wysokie. Ważne, żeby był zauważalny skok i żeby można było wyróżnić na wykresie temperatury niższe i wyższe.

    Justeck, Amy333 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziękuję dziewczynki :) zapiszę pierwszą w takim razie ;) pozdrawiam !

  • Klauudyssa Ekspertka
    Postów: 377 79

    Wysłany: 28 listopada 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a ja mam pytanie ciut z innej beczki. Ogólnie podstawy znam nawet kilka miesięcy mierzyłam temperaturę lecz wtedy nie mieszkałam jeszcze z narzeczonym. Postanowiłam wrócić do tej metody ponieważ za kilka mieśięcy wracamy do starań. I teraz chciałam się was zapytać jak to jest z tą godziną. Gdybym mierzyła o godz 6 ale narzeczony ze względu na prace w budowlance wstaję o różnych porach i budzi mnie jego budzik ale obracam się na drugi bok i śpię dalej. Jak ten temat ugryźć :) czy taki pomiar będzie wiarygodny ? czy mierzyć tak jak się budzę i zapisywać o danej godzinie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 19:57

    55990b83d2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 listopada 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie pobudki nie powinny mieć wpływu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Miła mama Ekspertka
    Postów: 130 68

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem że mój termometr pokazuje za każdym razem coś innego.
    Mam termometr owulacyjny elektroniczny microlife.

    Mierzyłam tem. o 6 rano - 36,61 ze względu na to że nie usłyszałam sygnału zmierzyłam jeszcze raz i tem. - 36,55.

    Wiec już nie wiem czy te termometry są beznadziejne. Czy tak może być. jaką temperaturę powypinam wpisać bo różnica jest chyba znaczna.

    Czy zainwestować w lepszy termometr.

    relgtv73pc766c4e.png

    8599csqvx4nl1z7a.pngt

    Cykl rozpoczęty 1 czerwca 2017
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Microlife jest dobry. Różnica temperatur leży w tym, że nie ma sensu mierzyć kilka razy pod rząd - drugi i następne wyniki są bezużyteczne. Liczy się temperatura tuż po przebudzeniu.

    Swoją drogą po co te eksperymenty? Macie jakieś wątpliwości w odczycie wykresów?

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Miła mama Ekspertka
    Postów: 130 68

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wątpliwości co do termometru. Teraz mierzę temperaturę tylko raz i już się nie zastanawiam czy jest poprawna.

    w październiku moja temperatura była przez cały miesiąc mniej więcej na tym samym poziomie i to mnie zastanowiło. W grudniu poszłam do lekarza na monitoring i co się okazało temperatury super na wykresie wszystko książkowo ovu wyznaczyło mi owulacje a pęcherzyk nie pęka dwa dni temu miał 4 cm idę dziś na wizytę zobaczę co mi lekarz powie.

    relgtv73pc766c4e.png

    8599csqvx4nl1z7a.pngt

    Cykl rozpoczęty 1 czerwca 2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ