X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Samobadanie szyjki macicy - jak??
Odpowiedz

Samobadanie szyjki macicy - jak??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy są tutaj moze doświadczone koleżanki, które mogłyby trochę pomoc w określaniu szyjki macicy? O ile w miarę jestem w stanie zbadać czy jest wysoko czy nisko, twarda czy miękka, o tyle nie wiem jak określić otwartość. No i w zasadzie pytanie czy i te dwa czynniki robię poprawnie. Czy jeśli ledwo dostaje to wysoko? Czy jeśli wyczuwam twarda kuleczkę, jakby większa główkę od szpilki to znaczy ze twarda? Proszę o pomoc i dziękuje :p

    Przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku 🥳🥳

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam się. Ja jeszcze mniej umiem, bo tylko czy jest wysoko czy średnio. Nie wiem co to znaczy nisko a średnio więc zaznaczam tą środkową opcję, gdy wchodzi miej palca aby ją wyczuć. Natomiast miękkość i otwór to czarna magia. Jak można wyczuć palcami takie maleństwo czy to tylko szparka czy otwór to nie wiem (w necie są zdjęcia czego się spodziewac ale dotykiem tego nie odróżniam)😏 może twój post pomoże to okiełznać 😆

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taka nadzieje :p moze po Nowym Roku ktoś tu zajrzy i napisze :p czekam :p

    Eedzia11 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Szyjkę warto badać od początku cyklu.

    Ja już na przykład wiem że na początku po okresie mam twardą. Dotykam jej i czuję opór, twardy lejek który jest całą szyjką macicy. Z kolei w owulację jest miękka, przy dotyku nie wyczuwam twardego oporu, prawie wtapia się w macicę, jest króciutka i ciężko ją dosięgnąć. Po owulacji jest średnio miękka, niby trochę miękka ale twardsza niż w owulację. W połowie fazy lutealnej znów robi się twarda.

    Z otwartością szyjki jest tak że nie czuje ostrych krawędzi szyjki, są one gładkie no i to raczej dzieje się w owulację. Zamknięta szyjka to ostre krawędzie szyjki, są one wyczuwalne na brzegach dziurki.

    Natomiast z długością szyjki jest tak, że jak jest długa to łatwo ją sięgam a dwa ma na oko 1,5 cm. Krótka to malutka wypustka praktycznie, no taki naprawdę kurdupelek ta szyjka i ciężko ją sięgnąć. Jak jest średnia to znów krótsza niż gdy jest długa, ale dłuższa niż w owulację i niby w miarę łatwo się ją sięga ale tą rękę trzeba bardziej wyciągnąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2021, 21:31

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli chodzi o szyjkę to wysoko jest jak ledwo co idzie ja dosięgnąć, trzeba naprawdę się napracować, średnia dla mnie to taka która po włożeniu palca jest wyczuwają, nisko jest tuż przy ujściu. Jak mam nisko to nawet nie muszę sprawdzać bo czuje czasem dyskomfort nawet przy podcieraniu po siku🤭
    Jeśli chodzi o to kiedy jest otwarta a zamknięta… hmm jak sie zaczyna to sprawdzać przez jeden cykl to odrazu widać różnice, ciezko się nie zorientować, zamknięta jest poprostu kuleczka a otwarta ma dziurę i swobodnie wchodzi opuszek do środka🙈
    Twardość sprawdzamy w łatwy sposób: miękka przypomina w dotyku usta, średnia przypomina nos a twarda brodę😉 sprawdźcie same dotykając twarzy ze jest ewidentna różnica - dobrze zamknąć oczy i przetestować.
    Do Siego Roku!!!😜🥳🍾🥂

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Dziewczyny, jeśli chodzi o szyjkę to wysoko jest jak ledwo co idzie ja dosięgnąć, trzeba naprawdę się napracować, średnia dla mnie to taka która po włożeniu palca jest wyczuwają, nisko jest tuż przy ujściu. Jak mam nisko to nawet nie muszę sprawdzać bo czuje czasem dyskomfort nawet przy podcieraniu po siku🤭
    Jeśli chodzi o to kiedy jest otwarta a zamknięta… hmm jak sie zaczyna to sprawdzać przez jeden cykl to odrazu widać różnice, ciezko się nie zorientować, zamknięta jest poprostu kuleczka a otwarta ma dziurę i swobodnie wchodzi opuszek do środka🙈
    Twardość sprawdzamy w łatwy sposób: miękka przypomina w dotyku usta, średnia przypomina nos a twarda brodę😉 sprawdźcie same dotykając twarzy ze jest ewidentna różnica - dobrze zamknąć oczy i przetestować.
    Do Siego Roku!!!😜🥳🍾🥂

    Dzięki kochana! Ja mam tylko problem w tym ze nie wiem juz teraz czy dotykam dobrego miejsca. Znalazłam taki jakby guzek, taka kuleczka twarda. To chyba jest ta szyjka prawda? Ale… lekko w prawo czuje jakaś dziurkę, nie wiem kurde czy moze to coś innego czy wyczuwam jednak otwarta szyjkę. Teoretycznie powinna być zamknieta po owu…

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Dzięki kochana! Ja mam tylko problem w tym ze nie wiem juz teraz czy dotykam dobrego miejsca. Znalazłam taki jakby guzek, taka kuleczka twarda. To chyba jest ta szyjka prawda? Ale… lekko w prawo czuje jakaś dziurkę, nie wiem kurde czy moze to coś innego czy wyczuwam jednak otwarta szyjkę. Teoretycznie powinna być zamknieta po owu…

    Wkładasz palec do pochwy i masz dziurę,l pustkę a na środku przy końcu jest jakby lejek, tudzież mały paluszek z dziurką. To jest szyjka macicy. Masz tylko jedną dziurkę na szyjce. Możesz mieć wyczuwalną maleńką grudkę na tej dziurce, chociaż sama nie wiem co to jest ale ginekolog mówił że to nic złego. Jak wyczułaś otwartą szyjkę to najpewniej jest ona też miękka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2022, 10:31

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Dzięki kochana! Ja mam tylko problem w tym ze nie wiem juz teraz czy dotykam dobrego miejsca. Znalazłam taki jakby guzek, taka kuleczka twarda. To chyba jest ta szyjka prawda? Ale… lekko w prawo czuje jakaś dziurkę, nie wiem kurde czy moze to coś innego czy wyczuwam jednak otwarta szyjkę. Teoretycznie powinna być zamknieta po owu…
    Z szyjka to tez różnie bywa, czasami w ciągu dnia potrafi trochę wędrować wiec tez powinno się mniej więcej o jednakowych porach ja badać. Jeśli jest twarda kuleczka to raczej nie otwarta chociaż może wyczułaś samo wejście jeśli ta dziurka jest maleńka. Tez tak może być, bo w końcu szyjka nie zrasta się tylko zamyka😅 jak jest otwarta to ta dziura jest dosyć spora. Polecam zacząć badać po okresie, będziesz widziała jak po mału unosi się do gory, zamyka a pozniej ja owulacje otwiera. Te różnice sprawia ze moment się nauczysz bo będziesz mieć porównanie. Ale to już oczywiście następnym razem po ciąży! Bo teraz tego życzę Ci z całego ❤️ Żebyś nie musiała narazie już nic badać 😃

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Z szyjka to tez różnie bywa, czasami w ciągu dnia potrafi trochę wędrować wiec tez powinno się mniej więcej o jednakowych porach ja badać. Jeśli jest twarda kuleczka to raczej nie otwarta chociaż może wyczułaś samo wejście jeśli ta dziurka jest maleńka. Tez tak może być, bo w końcu szyjka nie zrasta się tylko zamyka😅 jak jest otwarta to ta dziura jest dosyć spora. Polecam zacząć badać po okresie, będziesz widziała jak po mału unosi się do gory, zamyka a pozniej ja owulacje otwiera. Te różnice sprawia ze moment się nauczysz bo będziesz mieć porównanie. Ale to już oczywiście następnym razem po ciąży! Bo teraz tego życzę Ci z całego ❤️ Żebyś nie musiała narazie już nic badać 😃

    Hehe dziękuje kochana! :) zobaczymy. Póki co sprawdzam ja sobie chyba z samego hobby jedynie, ale ciagle wydaje mi sie ze natrafiam na guzek a obok otworek. Nie wiem co to tam jest :p o otwartej raczej nie powinno być mowy w 5dpo, i to potwierdzonej owulacji. A moze ten ovitrelle w zastrzyku który miałam tak działa na szyjkę? Pewnie nie, ale juz sobie wkręcam ze mam otwarta i jest to dziwne na pewno nie tak jak powinno być :p u mnie zawsze coś musi być nie teges. Masz racje, zacznę od nowego cyklu :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ