X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

śluz

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 15 września 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dopiero 2 cykl obserwuje swój śluz i może któraś z was mi podpowie coś :)
    Moje cykle zazwyczaj bywały około 32-34 dniowe ale np ostatni był 40 dniowy.
    W tym cyklu zaobserwowałam w 14dc rozciągliwy śluz, w 15 i 16 dc było go najwięcej i lekko zabarwiony (taka kawa z mlekiem) ale tylko momentami. 17dc sucho, lepki kremowy, dziś też lepki ale w pewnym momencie na papierze został taki duży glutowaty kawałek śluzu (przepraszam za dosłowność ale taki właśnie on był) rozciągał się i był bezbarwny ale tylko raz się pojawił. potem susza. Czy to oznacza że dni płodne są nadal? W jaki spodób to interpretować? Macie czasem taki dziwaczny śluz?

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg NPRu najbardziej płodny był to właśnie ten przezroczysty ciągnący się "glut"... :-) Ale sam śluz to mało mówi, jeszcze przydałby się skok temperatury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 23:09

  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 15 września 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie czekam na skok :) Ale że to mój 1 mc z mierzeniem to nie do końca jeszcze ogarniam. Czytałam że od 2 do 3 dni po owu może pojawić się skok.
    A czy jeżeli ten najbardziej płodny wystąpi w danym dniu to on oznacza owulację? czy mogła ona być wcześniej lub później?

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 16 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Instruktorka metody Rotzera powiedziała mi kiedyś że owulacja może wystąpić od 3 dnia przed szczytem śluzu do 3 dnia po szczycie.
    A w stosunku do skoku - od 4 dni przed skokiem do 2 dnia wyższych temperatur. Więc mamy kilkudniowy przedział. Najpłodniejszy śluz nie musi oznaczać że owulacja była akurat tego dnia.

    Anna255, Redhotka lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój też pierwszy obserwowany cykl, ale polecam przeczytanie instrukcji, choćby na stronie NPRu (choć ovu i tak ma swoje własne algorytmy).

    Ja na kursie przedmałżeńskim miałam krótki kurs NPRu i zainteresował mnie on wtedy, więc od nauczycielki kupiłam małą książeczkę z metodą Rötzera - na teraz jak znalazł! :-)
    Całkiem fajny jest też e-kurs NPRu, kosztuje chyba 25 zł, ale szybko dzięki niemu zrozumiałam o co chodzi, zwłaszcza, że wideo-forma jest dla mnie bardziej przyjazna niż sam tekst.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ