X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Spadek temp. Za szybko?
Odpowiedz

Spadek temp. Za szybko?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dotik Autorytet
    Postów: 3173 3658

    Wysłany: 19 maja 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Zastanawia mnie dziwny spadek temperatury w fazie lutealnej, która u mnie trwa ok. 16 dni. A w tym cyklu spadek zaczął się już w 9 dniu, a do @ teoretycznie jeszcze kilka dni. Czy powinnam się martwić, czy to całkiem normalne? Jestem początkująca, jeśli chodzi o śledzenie cyklu, mierzenie temp, itd., stąd może wynikać moja niewiedza. Ale liczę na jakieś pomysły :)

    jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to nie będzie czasami dzień zagnieżdżenia ?

  • dotik Autorytet
    Postów: 3173 3658

    Wysłany: 19 maja 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no, ale to wtedy chyba by był 1 dzień spadku, a tymczasem już jest piąty...

    jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 19 maja 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety masz zbyt dużo opuszczonych pomiarów i teraz ciężko cokolwiek wywnioskować.
    Ja osobiście dostrzegam tu dwa warianty:
    1. pesymistyczny:
    linia podstawowa wytyczona byłaby w tym momencie na poziomie 36,7 st;
    faza lutealna liczona byłaby od 33 dc;
    spadek w 42 dc (dobrze wyczytałam, że wtedy było 36,7?) świadczyłby raczej o niedomaganiu ciałka żółtego - owulacja się odbyła, ale niestety jajeczko nie podołało.

    2. optymistyczny:
    od 27-30 dc temperatura przedwcześnie podwyższona;
    linia podstawowa: 36,5 st;
    temperatura "niepokojąco" zbliżyła się do linii podstawowej, ale jej nie przekroczyła, więc jest w porządku, nie ma się czym martwić.

    Niestety przez wzgląd na luki w pomiarach w pierwszej fazie nie da się nic powiedzieć "na pewno".

    dotik lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 19 maja 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta! Ovufriend powinien Ci zaproponowac etat interpretatora wykresow ;) pelna profeska z Twojej stony! Podziwiam Twoja wiedze!

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ