X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Spadek temperatury po znacznym skoku owulacyjnym Proszę o pomoc
Odpowiedz

Spadek temperatury po znacznym skoku owulacyjnym Proszę o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OlaZ Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy ktoś może wie z czego może wynikać mój spadek temperatury po skoku owulacyjnym? Troche mnie martwi i zastanawia czemu temperatura ładnie rosła przez 3 dni i raptem tak spadła i utrzymuje się już 3 dzień :( Dodam że żadna z temperatur w II fazie nie była niczym zaburzona.
    Bedę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

  • OlaZ Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/88061bf4ea88dc664c8ee74b416da0d5

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest to samo !!! albo skacze jak szalona albo hop w górę a potem bęc na dół!!

  • OlaZ Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie i z czego to może wynikać za mało progesteronu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to nie mam pojęcia !! Badania robiłam i mam wszystko w normie więc nie od tego!! Teraz dupka biorę i też skoki mam!!

  • bursztynek1988 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 1 marca 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam to samo :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mniee też dziś spadek...

    dodam że moja ciąża obumarła w 8tc, a zabieg był 10tc...
    aktualnie jestem w cyklu po zabiegu..od 16 do 22 dnia cyklu brałam ergotaminę, aby lepiej kurczyła się macica..i nie wiem co się dzieje...

    zerkniecie na wykres...póki co dla mnie to czarna magia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0932c390f09abfbe91ac09a269eac608.png

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszkowa ilu dniowe masz cykle?

    1221648qmrgggy559.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do tej pory 28dni...

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym powiedziała, że nadchodzi @. Zawsze jest spadek temperatury przed @. Tylko u Ciebie trudno stwierdzić, bo Twoje przeżycia i leczenie mogło mieć wpływ na cykl, samopoczucie itp. Trzymaj się cieplutko :*.

    1221648qmrgggy559.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie mnie natchnęło...chyba wpadam w hipochondrię która zaburza trzeźwe myślenie...i nawet moje medyczne wykształcenie nie pomaga...

    spadek temperatury jest spowodowany spadkiem stężenia progesteronu... i świadczy o zbliżającej się @ :)...

    (w przypadku ciąży jest temperatura jest podwyższona właśnie z powodu podwyższonego stężenia tego hormonu, który podtrzymuje ciążę!)

    że też dopiero o tym pomyślałam...!

    już wszystko jasne... :))

    nigdy w życiu nie cieszyłam się tak na @ :P

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc :))

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszkowa wrote:
    właśnie mnie natchnęło...chyba wpadam w hipochondrię która zaburza trzeźwe myślenie...i nawet moje medyczne wykształcenie nie pomaga...

    spadek temperatury jest spowodowany spadkiem stężenia progesteronu... i świadczy o zbliżającej się @ :)...

    (w przypadku ciąży jest temperatura jest podwyższona właśnie z powodu podwyższonego stężenia tego hormonu, który podtrzymuje ciążę!)

    że też dopiero o tym pomyślałam...!

    już wszystko jasne... :))

    nigdy w życiu nie cieszyłam się tak na @ :P

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc :))

    No widzisz, a ja wykształcenie humanistyczne mam,a medycznych porad udzielam :P.

    Groszkowa lubi tę wiadomość

    1221648qmrgggy559.gif
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 15 lipca 2013, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale patrząc na wasze wykresy tzn kobiet które zaciążyły to tempki skaczą jak szalone a mimo to są w ciąży więc i ten progesteron nie do końca jest to prawdą

    marzenia się spełnią
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 15 lipca 2013, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16580a8becd637cd2274f5bba8425989.png

    marzenia się spełnią
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 15 lipca 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wahające się temperatury w drugiej fazie cyklu to często wina wysokiej prolaktyny, a z tym często w parze idzie niski progesteron. A znowuż wysoka prolaktyna może świadczyć m.in. o problemach z tarczycą. Przy niskim progesteronie pewnie można zajść w ciążę, tylko problemem będzie jej prawidłowy rozwój.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 18 lipca 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja też mam ten sam problem. Ok 5 dnia po skoku temperatury mam spadek ale zawsze utrzymujący się powyżej tej linii wyznaczającej najniższe temperatury i następnego dnia bądź 2 dni później znowu wzrost. Za każdym razem myślałam, ze to implantacja zarodka ale niestety i tak dostawałam tą głupia @. Robiłam sobie badania hormonalne właśnie w 21 dc. i wszystko niby w normie.
    https://ovufriend.pl/graph/8603864eaae9c588c2cc92e8c0393867

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 19 lipca 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co znam się na NPR to taki spadek jest całkiem w normie, byleby tempka nie spadała poniżej linii bazowej.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 19 lipca 2013, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dziękuję!!! Już się bałam, że coś jest nie tak :) Ale skoro to normalne to uspakajam nerwy :)

    16udyx8dlqyt9a9e.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ