X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów sposób oznaczenia temperatury na wykresie
Odpowiedz

sposób oznaczenia temperatury na wykresie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dusia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 stycznia 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie sposobu oznaczenia temperatury na wykresie. Wiele z was ma tylko niebieskie kropki, niektóre niebieskie i białe. Ja natomiast mam same kropki białe (puste). O co chodzi z tymi różnymi oznaczeniami??

    maggie
  • dusia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sama doszłam do tego o co chodzi z tymi kolorami...;p Jeżeli nie mamy ustawionej domyślnej godziny mierzenia temperatury to każda temp jest zaznaczona białym (pustym) punktem. Natomiast jeżeli zaznaczymy w objawach domyślną godzinę to punkty posiadające tą domyślną godzinę zaznaczone są na niebiesko a każdy inny czas mierzenia temp na biało....:) punktem białym również są zaznaczone temperatury, których nie chcemy brać pod uwagę. uff;p

    maggie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, wytłumaczcie mi proszę w jak odczytujecie na wykresie, ze np. już nie długo owulka albo że jest zagnieżdżenie,albo cykl bezowulacyjny??? Kurczę, jarzę co nie co ale nie wiem jak to jest z tym zagnieżdżeniem wynikającym z temperatury?

  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 26 stycznia 2013, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to generalnie mozna okresic po owulce czy byla czy nie, bo w 1 fazie masz niskie temepratury potem zazwyczaj jest spdaek i wzrost temperatur i wtedy iwadomo ze owulka wystapila jesli temperatury utrzymuja sie na tym samym poziomie i nie widac wyraznego skokou to moze oznaczac ze owulki nie bylo,zagniezdzenie to dla mnie czarna magia.
    Jesli chodzi o owulacje to mozesz sprawdzac swoj sluz oraz wpsomoc sie testami owulacyjnymi wtedy mniej wiecej bedziesz wiedziec kiedy owulacja.

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti, najlepiej to poczytaj sobie o metodach NPR. Dużo się wtedy dowiesz na każdy z tych tematów :)

  • czerwiec0506 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metoda termiczna (obserwacja temperatury)

    Metoda termiczna polega na określaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury - tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Jest to metoda jednowskaźnikowa. Interpretacji pomiarów dokonuje się na podstawie wykresu, który powstaje w wyniku nanoszenia pomiarów na kartę obserwacyjną cyklu.


    Charakterystyka wykresu temperatury w cyklu menstruacyjnym

    1. Niska temperatura ciała (na początku cyklu po krwawieniu miesiączkowym).
    2. Gwałtowny wzrost temperatury (o około 0,2°C).
    3. Wysoka temperatura (co najmniej przez 3 dni).

    Zgodnie z metodą termiczną przyjmuje się, że płodność kobiety trwa od 6 dni poprzedzających wzrost temperatury do 3 dni po skoku. Pozostały okres uznaje się za bezpłodny.

    Na podstawie metody termicznej można rozpoznać:
    - dzień płodności (w momencie skoku temperatury),
    - okres niepłodności poowulacyjnej, bezwzględnej (niezależnie od długości cyklu rozpoczyna się on czwartego dnia podwyższonej temperatury - o co najmniej 0,2°C w porównaniu z dniami poprzedzającymi; temperatur leżących powyżej linii granicznej),
    - okres niepłodności przedowulacyjnej, względnej (na podstawie obserwacji poprzednich 6-12 cykli i obliczeń),
    - dni prawdopodobnie płodne (pozostałe).

    Wskaźnik Pearla metody termicznej ścisłej wynosi 0,8 do 1,2.

    20120922580117.png



    7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

    Przewidywany termin @ 15.03.

  • czerwiec0506 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja używam termometru elektronicznego z jednym miejscem po przecinku... ale dziś muszę kupić ten drugi

    20120922580117.png



    7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

    Przewidywany termin @ 15.03.

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama metoda termiczna nie jest najskuteczniejsza. Lepiej zainteresować się którąś z metod termiczno-objawowych. Np. Rotzera albo angielską. Tam do temperatur dodajemy jeszcze obserwację śluzu i, opcjonalnie, szyjki macicy,

  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 23 lutego 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze raz zapytam o te kropki na wykresie. nie miałam zaznaczonej domyślnej godziny i były niebieskie a teraz w kolejne dni są białe. jak ignoruję w któryś dzień temperaturę to też są białe , ale łączy je przerywana kreska.
    Co oznacza zmiana koloru kropki?
    z góry dziękuję za rozjaśnienie sprawy. :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ