sposób oznaczenia temperatury na wykresie
-
Już sama doszłam do tego o co chodzi z tymi kolorami...;p Jeżeli nie mamy ustawionej domyślnej godziny mierzenia temperatury to każda temp jest zaznaczona białym (pustym) punktem. Natomiast jeżeli zaznaczymy w objawach domyślną godzinę to punkty posiadające tą domyślną godzinę zaznaczone są na niebiesko a każdy inny czas mierzenia temp na biało.... punktem białym również są zaznaczone temperatury, których nie chcemy brać pod uwagę. uff;pmaggie
-
nick nieaktualnyDziewczynki, wytłumaczcie mi proszę w jak odczytujecie na wykresie, ze np. już nie długo owulka albo że jest zagnieżdżenie,albo cykl bezowulacyjny??? Kurczę, jarzę co nie co ale nie wiem jak to jest z tym zagnieżdżeniem wynikającym z temperatury?
-
Hej, to generalnie mozna okresic po owulce czy byla czy nie, bo w 1 fazie masz niskie temepratury potem zazwyczaj jest spdaek i wzrost temperatur i wtedy iwadomo ze owulka wystapila jesli temperatury utrzymuja sie na tym samym poziomie i nie widac wyraznego skokou to moze oznaczac ze owulki nie bylo,zagniezdzenie to dla mnie czarna magia.
Jesli chodzi o owulacje to mozesz sprawdzac swoj sluz oraz wpsomoc sie testami owulacyjnymi wtedy mniej wiecej bedziesz wiedziec kiedy owulacja. -
Metoda termiczna (obserwacja temperatury)
Metoda termiczna polega na określaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury - tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Jest to metoda jednowskaźnikowa. Interpretacji pomiarów dokonuje się na podstawie wykresu, który powstaje w wyniku nanoszenia pomiarów na kartę obserwacyjną cyklu.
Charakterystyka wykresu temperatury w cyklu menstruacyjnym
1. Niska temperatura ciała (na początku cyklu po krwawieniu miesiączkowym).
2. Gwałtowny wzrost temperatury (o około 0,2°C).
3. Wysoka temperatura (co najmniej przez 3 dni).
Zgodnie z metodą termiczną przyjmuje się, że płodność kobiety trwa od 6 dni poprzedzających wzrost temperatury do 3 dni po skoku. Pozostały okres uznaje się za bezpłodny.
Na podstawie metody termicznej można rozpoznać:
- dzień płodności (w momencie skoku temperatury),
- okres niepłodności poowulacyjnej, bezwzględnej (niezależnie od długości cyklu rozpoczyna się on czwartego dnia podwyższonej temperatury - o co najmniej 0,2°C w porównaniu z dniami poprzedzającymi; temperatur leżących powyżej linii granicznej),
- okres niepłodności przedowulacyjnej, względnej (na podstawie obserwacji poprzednich 6-12 cykli i obliczeń),
- dni prawdopodobnie płodne (pozostałe).
Wskaźnik Pearla metody termicznej ścisłej wynosi 0,8 do 1,2. -
ja jeszcze raz zapytam o te kropki na wykresie. nie miałam zaznaczonej domyślnej godziny i były niebieskie a teraz w kolejne dni są białe. jak ignoruję w któryś dzień temperaturę to też są białe , ale łączy je przerywana kreska.
Co oznacza zmiana koloru kropki?
z góry dziękuję za rozjaśnienie sprawy. -