X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów temperatury, a ciąża
Odpowiedz

temperatury, a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Aaeemm Ekspertka
    Postów: 181 59

    Wysłany: 6 października 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, powiedzcie mi dziewczyny, jak to jest z tymi temperaturami? czy jeżeli 8 dni po owulacji moja temperatura jest na poziomie 36,6 to oznacza, że już nie mam na co liczyć ?? to mój 1 cykl starań i nie za bardzo jeszcze się znam

    oar8yx8d1pjoogg2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy jaka temp. była przed owulacją.

    Aaeemm, Szyszka1 lubią tę wiadomość

  • Aaeemm Ekspertka
    Postów: 181 59

    Wysłany: 6 października 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Wszystko zależy jaka temp. była przed owulacją.
    Aaaa, czyli jeszcze nie jest nic przesądzone ? Bo czytałam, ze temperatura ma byc 37,2 i juz sama zgłupiałam

    oar8yx8d1pjoogg2.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 października 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaeemm wrote:
    Aaaa, czyli jeszcze nie jest nic przesądzone ? Bo czytałam, ze temperatura ma byc 37,2 i juz sama zgłupiałam

    A gdzie tam! Ma byc wyższa niż przedowulacyjna. Jeśli masz niskie przed to na takim poziomie mogą byc po. Nie ma jednego wyznacznika dla wszystkich

    Aaeemm lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaeemm wrote:
    Aaaa, czyli jeszcze nie jest nic przesądzone ? Bo czytałam, ze temperatura ma byc 37,2 i juz sama zgłupiałam
    Gdyby okazało się że jakimś cudem tonieciąza, to od nastepnego cyklumierz temp. od samego początku ;-) wtedy zobaczysz skok i program zaznaczy domniemana owulację.

    Aaeemm lubi tę wiadomość

  • Malwina87 Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 10 października 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze po owulacji mam temperature 36.8 a nawet 37.02 (tak jak dziś) przy temperaturach 36.4 do 36.6 przed owu i ciąży jak nie było tak nie ma już 14 miesiąc.

    e2f4f8d38ccf0eb27145e994c63da728.png
  • Chochlik Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 12 października 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wykresy "nieciazowe" i "ciazowe" i powiem tak. U mnie w ciazy zawsze temp. lekko rosla od pewnego momentu tj. normalnie w drugiej czesci cyklu mam ok 36.4-36.6 a w ciazy mialam 36.7 i powyzej 37. W pierwszej czesci cyklu mam miedzy 35.9 a 36.30. Duuuze roznice ale przez to latwo mierzyc.

    Chochlik
  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 22 października 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właściwie jak odróżnić "normalny" wzrost temperatury w 2 fazie cyklu od wzrostu w ciąży? Mój wzrost jest widoczny, ale niezbyt spektakularny, czy to oznacza, że mam się wyzbyć nadzieji w tym cyklu czy jeszcze czekać? Tu mój wykres

    d17589a246a0362720f94aad4d0bfce9.png

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 22 października 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) dziewczyny co o tym myślicie? Dzisiaj był mój pierwszy raz z mierzeniem temperatury, ponieważ zaczęliśmy z mężem starania o dzidziusia. Temperatura mierzona zaraz po przebudzeniu (ok.9.00) pokazała 37,4. Dodam, że mam bardzo nieregularne cykle i dzięki mierzeniu temp. i obserwacji chciałam wyłapać kiedy mam owulację. Wiem, że to na pewno nie ciąża, bo @ spóźnia mi się już 3 tydzień, ale beta hcg i wizyta u gin wykluczyła ciąże, jedynie mam torbiel na jajniku i dostałam hormony na wywołanie @, które nie biorę już od kilku dni, ale @ nadal brak:( nie wiem czy przy jakiś wahaniach hormonalnych odczyt temperatury może być zaburzony?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 października 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli obserwacje są prowadzone sumiennie i zgodnie z regułami NPR, to można na podstawie wykresu zaobserwować nieprawidłowości, np. niska temperatura w drugiej fazie może świadczyć o problemie z niskim progesteronem. Ale to nie tak, że odczyt jest zaburzony, po prostu wykres odzwierciedla zaburzenia hormonalne, więc jeśli nie jest "książkowy", to warto zbadać podstawowe hormony płciowe. Oczywiście nie jest to idealne narzędzie i czasami pomimo jego dziwnego wyglądu, dochodzi do ciąży, która rozwija się zupełnie normalnie.

    Co do @, to jeśli nie przyjdzie w ciągu kolejnych 2-3 dni, to zgłosiłabym się ponownie do ginekologa.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 25 października 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Hej:) dziewczyny co o tym myślicie? Dzisiaj był mój pierwszy raz z mierzeniem temperatury, ponieważ zaczęliśmy z mężem starania o dzidziusia. Temperatura mierzona zaraz po przebudzeniu (ok.9.00) pokazała 37,4. Dodam, że mam bardzo nieregularne cykle i dzięki mierzeniu temp. i obserwacji chciałam wyłapać kiedy mam owulację. Wiem, że to na pewno nie ciąża, bo @ spóźnia mi się już 3 tydzień, ale beta hcg i wizyta u gin wykluczyła ciąże, jedynie mam torbiel na jajniku i dostałam hormony na wywołanie @, które nie biorę już od kilku dni, ale @ nadal brak:( nie wiem czy przy jakiś wahaniach hormonalnych odczyt temperatury może być zaburzony?

    Jeżeli teraz zmierzyłaś temperaturę 1 raz a bierzesz coś na wywołanie @ od kilku dni to przez to masz sztucznie podniesioną tą temperaturę. W nowym cyklu zacznij od początku i o stałej godzinie, zanim wstaniesz wtedy będzie można coś zaobserwować;)

    <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 października 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Karolcia27 już odstawiła lek, a mimo to @ nie przychodzi i temperatura jest wysoka. Przynajmniej ja tak to zrozumiałam.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Aneciula Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 27 października 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem w trakcie robienia pierwszego wykresu. Dla mnie czarna magia. Ale jesli zaczelam z tem 36.2-36.4 na owulke miałam 36.7 a teraz 25 dc i tem 37.06-37.12.
    Robi mi to nadzieje
    [img]https:[/img]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 16:33

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 27 października 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciula wrote:
    Witam jestem w trakcie robienia pierwszego wykresu. Dla mnie czarna magia. Ale jesli zaczelam z tem 36.2-36.4 na owulke miałam 36.7 a teraz 25 dc i tem 37.06-37.12.
    Robi mi to nadzieje
    [img]https:[/img]

    No faktycznie bardzo ładny wykresik ;) jeszcze chwila i będziesz wiedziała wszystko ;) kciuki ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Aneciula Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 27 października 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedz mi prosze jak udostepnic wykres pod spodem tak jak ty masz?

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 27 października 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do niskotemperaturowych zafasolkowanych ;) Jaką temperaturę miałyście po owulacji, w pierwszych dniach ciąży i w późniejszych?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 18:12

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 28 października 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Mam pytanie do niskotemperaturowych zafasolkowanych ;) Jaką temperaturę miałyście po owulacji, w pierwszych dniach ciąży i w późniejszych?

    Przyłączam się do pytania, czy była różnica w temperaturach po owulacji w przypadku ciąży niż w wykresie nieciążowym?

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 października 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciula wrote:
    Powiedz mi prosze jak udostepnic wykres pod spodem tak jak ty masz?

    Wchodzisz na swój wykres, pod nim masz opcje udostępnij. Wchodzisz w zakladke miniatura i kopiujesz link. Potem wchodzisz w ustawienia (gorny prawy rog stronki) zakładka spokecznosc i tam w okienku ten link wklejasz ;) ok i gotowe :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Klunia799 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 30 października 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Staram się z narzeczonym o bobaska już 4 cykle (dla mnie to wieczność :P ), zastanawiam się czy może w tym cyklu się udało, mogłaby jakaś dobra duszyczka zerknąć na mój wykres ? ( trochę nie rozumiem dlaczego zaznaczoną mam @ na 27 ?) Mam bardzo regularne cykle, zawsze 28 dni i @ przychodziła zawsze na czas, mimo odstawienia tabletek antykoncepcyjnych, od samego początku cykle były zawsze 28 dniowe. Wczoraj powinnam dostać okresu, dzisiaj też nic i nawet nie czuje się na okres. Co do jakichkolwiek objawów to tylko czasami odczuwam ciągnięcie w pachwinach i wzgórku łonowym. Temperaturę mam podwyższoną ale to chyba tylko dlatego,że jestem przeziębiona,boli mnie gardło i mam katar. Zastanawiam się czy mogę mieć nadzieję na udany cykl ;)

    5285d6584edf6e060e7fea4019efd366.png
  • Kotek94 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 1 listopada 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny nie wiem czy w dobrym wątku pisze ale sama już nie wiem gdzie to umieścić:) Dziś jest już 37dc test wychodzi ujemny temperatura wysoka a @ nie widać, dziś już mnie nawet brzuch nie boli. Cykl już spisany na straty tylko dlaczego tej @ nie ma?? Dodam że w lipcu odstawiłam metformax i jak dotąd po tym cykle były 32-33 dni a jak się zaczęliśmy z mężem starać o dziecko to się rozjechało... Poniżej wstawiam mój wykres

    95d3489fb8c69e02714f280bbb09a07f.png

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ