X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Termometr zwariował
Odpowiedz

Termometr zwariował

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie... Mierzę temperatury dopiero 3 cykl. Mam zwykły elektroniczny termometr kupiony w aptece za ok 15 zł. Poprzedni cykl mierzyłam właśnie nim i nie zauważyłam nic podejrzanego, bo wachania temperatury w normie, owulacja wyznaczona, wszystko ok. Ale w tym cyklu raz mi pokazał 37,2 i zdziwiona zmierzyłam raz jeszcze i temp 36,6. Myślałam że to jednorazowa sytuacja ale dziś intuicyjnie też zmierzyłam raz po raz i za każdym razem temp była coraz to niższa. O co chodzi? Czytałam, że jedna dziewczyna kupiła 4 termometry i za każdym razem wariowały. Dodam że mierzę o 6.00 i zawsze w tym samym miejscu w ustach pod językiem po prawej stronie.

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nieważne, że kolejne pomiary się różnią, liczy się ZAWSZE pierwszy pomiar i tylko on. Właśnie dlatego, że temperatura się zmienia i dlatego też, mierzy się zaraz po obudzeniu i nie wstając z łóżka. Poza tym do obserwacji powinno się używać dokładniejszego termometru, z dwoma miejscami po przecinku. Jeśli nie ufasz elektrycznemu, kup szklany owulacyjny (najlepiej), lub zwykły (wtedy liczy się też połówki, czyli jak pokazuje słupek między 37,1 a 37,2 - to zaznaczasz 37,15). Ale wtedy też liczy się tylko pierwszy pomiar :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ja właśnie jestem zwolenniczką starych poczciwych termometrów rtęciowych. Mam parę elektronicznych które co chwilę pokazują co innego a rozbieżności są naprawdę ogromne. Dlatego w ogóle im nie wierzę i używam zwykłego rtęciowego. Możesz mierzyć parę razy pod rząd i pokaże to samo, więc absolutnie nie trzeba się głowić który pomiar prawidłowy :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja testowałem dwa elektroniczne. Jeden owulacyny, jeden zwykły. Oba pokazywały podobna temp. owulacyjny dokładniekszą oczywiście. Pozniej trochę je przetrzymalam i temp. wzrosła o jakieś 2 kreski po przecinku, ale tym się nie sugeruję. Budzi mnie budzik, termometr lezy pod ręką, od razu mierzę, zapisuje i się nie skupiam co by było gdybym trzymała dłużej. Sygnał oznacza pomiar i to zapisuję. Wykres wygląda w miarę prawidłowo, w iść myślę że nie ma co zbytnio analizować. Dopóki widać owulacja przynajmniej

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missjust, dokładnie :)

    Missjust lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli uważacie że nie powinnam zmieniać termometru tylko skupić się na pierwszym pomiarze i nie kombinować? Mierzyć temperaturę od razu po otworzeniu oczu?

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 17 marca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem za. Wybrać jeden termometr, jedna porę i jedno miejsce. Pierwszy pomiar zapisać i patrzeć co będzie widać na wykresie. I jednak uważam też że owulacyjny jest lepszy bo ma dokładniejszą podziałkę

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • Marry Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziwczyny,

    U mnie wystapił podobny problem...termometr zwariował, ale tylko raz. Zaznaczyłam ten dzień jako do zignorowania. Teraz mam dwa i mierzę obydwoma. Jeden "rtęciowy" specjalny do ovu no i elektroniczny. W zasadzie pomiar jest miarodajny i różni się niemal za każdym razem o 0,2 stopnia, na rtęciówce wychodzi więcej. Zapisuje tylko z elektronicznego, bo tym zaczęłam cykl i tym skończę. Jakby miało się nie udać przerzucę sie na stare sprawdzone metody. Ta dzisiejsza technologia jest zawodna;)

    0ff5caae5c52846fbcef00494f44e0ea.png

    Pozdrowionka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 17:56

  • nikola232 Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam moje cykle są zazwyczaj 25-26 dni. W tym miesiącu dostałam okres 5marca zakończył się 11marca. Zaraz po okresie miałam jeden dzień śluz koloru mlecznego a potem przezroczysty robiłam testy owulacyjne ale wychodziły negatywnie. 17 marca zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywnie ale śluz już miałam taki żółty-mleczny. Kochałam się z partnerem w piątek w nocy wytrysk nastąpił na mój brzuch i partner przeniósł od razu spermę na palcach do pochwy. czy jest możliwe zapłodnienie? Pozdrawiam

    Witam moje cykle są zazwyczaj 25-26 dni. W tym miesiącu dostałam okres 5marca zakończył się 11marca. Zaraz po okresie miałam jeden dzień śluz koloru mlecznego a potem przezroczysty robiłam testy owulacyjne ale wychodziły negatywnie. 17 marca zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywnie ale śluz
  • Kasiekkk Autorytet
    Postów: 1270 996

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, od 3 cykli mierzę temperaturę i w tym pojawił się pewien problem. Wcześniej moja temperatura po owulacji nieznacznie wahałwahała się z dnia na dzień, obecnie 5 dzień jest dokładnie taka sama: 36,8. Czy coś jest nie tak z termometrem? W ciągu dnia pokazuje inną temperaturę, więc raczej się nie "zawiesił", czy coś w tym stylu. Czy mimo to jest z nim coś nie tak, czy może temperatura może być cały czas taka sama? Bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem, co o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 11:50

    31.01.2022r - 57cm, 3500g - Albercik <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgaduję, że mierzysz zwykłym termometrem, a nie owulacyjnym. Do obserwacji powinno się mierzyć termometrem owulacyjnym, czyli takim z dwoma miejscami po przecinku.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kasiekkk Autorytet
    Postów: 1270 996

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem o tym. Ale wcześniej się sprawdzał, więc nie miałam motywacji do kupna dokładniejszego :p Chciałam się tylko dowiedzieć, czy wcześniej mając wahania 0,1 - 0,2 stopnia, możliwe jest, żeby teraz były znacznie mniejsze?

    31.01.2022r - 57cm, 3500g - Albercik <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie. :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kasiekkk Autorytet
    Postów: 1270 996

    Wysłany: 27 marca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki:)

    31.01.2022r - 57cm, 3500g - Albercik <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ