X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Testy owulacyjne - jak zaznaczacie?
Odpowiedz

Testy owulacyjne - jak zaznaczacie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie do dziewczyn wpisujących wyniki testów owu w aplikacje. Co oznaczają opcje: szczyt, wysoki, niski? Przy wyniku pozytywnym oczywiście. Moje testy nie maja dodatkowych wskaźników jak te (któreś w ogóle maja?!) zastanawiam sie, czy szczyt to ten dzień kiedy pierwszy raz test jest pozytywny, a moze wysoki? Ja po pierwszym pozytywnym juz dalej nie robię testów, bo według instrukcji za te 24-36h będzie owulacja. Więcej mnie nie interesuje. Dajcie znać! Dzięki!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7632 9997

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Hej mam pytanie do dziewczyn wpisujących wyniki testów owu w aplikacje. Co oznaczają opcje: szczyt, wysoki, niski? Przy wyniku pozytywnym oczywiście. Moje testy nie maja dodatkowych wskaźników jak te (któreś w ogóle maja?!) zastanawiam sie, czy szczyt to ten dzień kiedy pierwszy raz test jest pozytywny, a moze wysoki? Ja po pierwszym pozytywnym juz dalej nie robię testów, bo według instrukcji za te 24-36h będzie owulacja. Więcej mnie nie interesuje. Dajcie znać! Dzięki!

    To szczyt zaznaczasz jak masz monitoring cyklu u gina na usg. I jak on widzi, że pęcherzyk się zapada (pęka) to wtedy zaznaczasz szczyt. Testy owu nie dadzą Ci takiej informacji ani pewności że owu była 😊

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak BuBu90 napisała 😊

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, ale jednak ta opcja jest w zakładce „testy owulacyjne” a nie monitoring cyklu. Zatem uważam, ze po coś ta opcja jest tam wlasnie i coś musi oznaczać. Niestety, ale nie zgodzę sie z BuBu90 :p ale dziękuje bardzo za odpowiedz :p

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale teraz w sumie jak patrzę to te opcje są pod nazwa : dane z monitora owulacji. To juz sama nie wiem. Dla pewności odznaczyłam te szczyty, wysokie itd. I zostawiłam tylko pozytywny test owu. :p

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Sisi35 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu90 ma racje testy ovu to zaznaczasz tylko pozytywny lub negatywny bo takie dane są możliwe po wykonaniu domowego testu owulacyjnego . Jesli chodzi o druga część czyli wyniki z monitora cyklu to jest specjalne urządzenie taki komputerek tam dopiero są wyniki pokazujące szczyt, wysoki lub niski poziom hormonu LH

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo super dziękuje! No wlasnie! Bo na usg tez nie jest w stanie określić lekarz :) tak mysle. Na pewno nie mój :p wspaniale! Merci.

    Sisi35 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ