X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wiarygodność wykresów z ovu :)
Odpowiedz

Wiarygodność wykresów z ovu :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 12 marca 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki. Jestem a trakcie starań o maluszka. Wczoraj zaczęłam korzystać z wykresu dostępnego na Ovu. Macie jakieś informacje na temat jego wiarygodności? Wprowadziłam wszystkie dane jakie miałam od początku tego cyklu. Poprzedni cykl trwał 60 dni. Tutaj kalendarz tez mi go tak wylicza, i wskazuje, że jestem w trakcie dni płodnych, i przewiduje owulację za kilka dni. A wczoraj mój gin przepisał mi duphaston na wywołanie miesiączki, bo muszę zrobić profil hormonalny, i trzeciego dnia cyklu zgłosić się w szpitalu. I teraz jestem w kropce czy mieć nadzieję, że wykres zwiastuje poprawnie i odłożyć na troszkę ten duphaston, żeby zobaczyć czy uda się może tym razem? Jak myśliście? jestem nowa tutaj i w temacie planowania ciąży i sama nie wiem co robić...

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 13 marca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak? Ktoś coś może pomóc? Bo mam mieszane uczucia. Czy któraś wie jak duphaston wpłynie na ewentualna ciążę? Gdyby się jednak udało w tym cyklu?

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 13 marca 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana ja Ci nie podpowiem bo ja z duphastonem i wykresami bardzo się w tym cvyklu przejechałam.... w 16dc zaczełam brac duphaston a to jeszcze nie była owulacja (choc tempka lekko podskoczyła) i tym samym wprowadziłam organizm w faze lutealną... potem w 32dc miałam pęcherzyk ale juz był zluteinizowany ale lekarz kazał brac dryugi raz dupahston i znowu mialam skok temperatury... przez to tylko mi sie niepotzrebnie cykl przełuzył do 40 dni... w tym cyklu nie biore nic, co ma byc to bedzie..

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 13 marca 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać 2x1 tabletkę przez 10dni na wywołanie miesiączki. I nie wiem czy jednak nie brać i próbować bo wykres wykazuje płodne dni. i poczekać aż mina i wtedy się brać za wywoływanie jak się nie uda lub poczekać aż @ sama przyjdzie. Mam mętlik w głowie :/

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 13 marca 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robisz testy owulacyjne? najlepiej zażyć duphaston 2 dni po owulce. Mi lekarz powiedział żeby brać w ciemno od 14 dnia cyklu. Oczywiście ja się nie posłuchałam i zawsze biorę 2 dni po owulce.

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 13 marca 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiarygodność wykresów OF w większym stopniu na pewno jest, ale tylko gdy mierzysz tempke+testy owu+śluz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2015, 15:56

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 13 marca 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jeszcze nigdy nie robiłam testu owulacyjnego. Ja dzisiaj mam już 40dc. i z wykresu wynika, że owulacji jeszcze nie było, ale ma być za kilka dni, i teraz juz mi wykazuje dni płodne. Staram się kontrolować szyjkę i śluz. W tym cyklu miałam jeden dzień z miękką szyjką i przezroczystym, rozciągliwym śluzem i tyle. A tak to twarda, zamknięta i śluz taki kremowy, o konsystencji jogurtu. Teraz też taka jest. I nie wiem czy duphastonem sobie nie zaszkodzę, jeśli owulka faktycznie będzie i uda się ją wykorzystać. Czy zapłodnionemu jajeczku nie zaszkodzi taka dawka? Czy duphaston uniemożliwi zapłodnienie?

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 21 marca 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dupek zapłodnieniu nie powinien zaszkodzić bo przepisywany jest kobietom nawet po zapłodnieniu dla utrzymania odpowiedniego poziomu progesteronu. Moja koleżanka zaszła w ciążę i brała luteine dopochwowo aż jej się skończyła. Okres się nie pojawiał zrobiła test i wyszedł pozytyw. Bierze go do 3 mc-a ciąży. Zrób test owulacyjny albo idz do innego gina się zmonitorować. I Ci powie czy jesteś w fazie przed owulacją. Podobno luteina może zatrzymać owulację a dupek raczej nie szkodzi. Taka jest moja wiedza. Może ktoś podpowie Ci coś mądrzej :)

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 23 marca 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston nawet pomaga ... :) Jest to syntetyczny progesteron, więc kobiety które mają go za mało powinny go zażywać.
    Teraz lekarze co drugiej ciężarnej przepisują go na podtrzymanie fasolki.
    Mi lekarz powiedział, że po ost tabletce w cyklu, na drugi dzień rano zrobić test ciążowy (najlepiej bete).
    Jeśli będę w ciąży to kontynuować , a jeśli nie to zrobić przerwę

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ