X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

wodnisty a kremowy

Oceń ten wątek:
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 20 listopada 2012, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Mam problem z określeniem śluzu... Jak odróżnić kremowy od wodnistego? Bo wodnisty to zazwyczaj mam mleczny jednak, nie całkiem przezroczysty. Myślicie, że to źle? Bo czytałam opinie, że nie tyle kolor się liczy co konsystencja. Ale jeśli tak patrzeć, to jak te dwa typy odróżnić? Pomożecie?

  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 20 listopada 2012, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wodnisty to jak woda.. bez koloru, odczucie mokrosci, wilgotnosci, sliskosci... natomiast jesli masz wlasnie koloru mlecznego, taki ze mozesz go "zebrać" na palec;) to kremowy, akurat te dwa latwo od siebie odróżnic:)

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 20 listopada 2012, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczaki. To by wychodziło, że nie mam śluzu płodnego prawie... Bo taki typowy "kurze jajko" to raz na 2-3 miesiące tylko. A tak to zawsze jest białawy. Mam bardzo duże odczucie "mokrości i śliskości", czasem to naprawdę mam wrażenie, jakby ze mnie woda wypływała, ale na palcach jest jednak wyraźnie ma kolor mleczny...

    Co mogę z tym zrobić? Od razu do lekarza, czy jakoś domowymi środkami mogę próbować zaradzić? powiem tylko, ze śluzu generalnie mam bardzo dużo i piję bardzo dużo, więc to odpada już...

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 20 listopada 2012, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka ja podobnie jak pisała plemniczka wodnisty śluz to taki jak woda, przeźroczysty a kremowy to u mnie jak krem. Przypomina krem konsystencją.

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • natusia Autorytet
    Postów: 1015 701

    Wysłany: 20 listopada 2012, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka ja też tak mam. Z tym,że ten mleczny nie jest konsystencji kremu tylko właśnie bardziej wodnisty...trudno to wszystko ogarnąć.

    26adc18ecb3d77912c223fee25f8ec7e.png
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 20 listopada 2012, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kremowy to konsystencja jak balsam, ja osobiście takiego u siebie nie obserwuje - tylko przezroczysty i biały lepki. Wodnisty jest jak woda, ale wydaje mi się, że wodnisty może pomieszać się z białym i wydaje się kremowy (chyba ja tak mam po okresie lepki miesza się z nadchodzącym owulacyjnym). Hmm, chyba nie namieszałam zbytnio;-)

    ejsza
  • madzia Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 20 listopada 2012, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki a ja sie naczytałam ze wodnisty śluz jest niebezpieczny bo moze oznaczać wodniaka jajowodów. ja taki mam zawsze i sie boje. wie cos któraś??

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 21 listopada 2012, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natusia - dokładnie tak mam. W okresie okołoowulacyjnym jest koloru mlecznego, ale konsystencję ma jak woda. potem się zagęszcza tak jakby.
    madzia - pierwszy raz o tym słyszę :( Gdzie o tym czytałaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2012, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak mam wodnisto-kremowy to jaki zaznaczać dzieczyny!!!

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 21 listopada 2012, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszędzie w sumie piszą, żeby w obserwacjach odnotowywać objaw "bardziej płodny". Więc na Twoim miejscu (tak samo zresztą jak na moim :P) zaznaczałabym wodnisty.

  • natusia Autorytet
    Postów: 1015 701

    Wysłany: 21 listopada 2012, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porażka z tymi śluzami...Czemu to nigdy nie może nic być oczywiste. Trudny ten nasz organizm...

    26adc18ecb3d77912c223fee25f8ec7e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2012, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO natusia skomplikowane kobiety są a mówi sie że to faceci z marsa są!!!
    Malwinka i tak zaznaczyłam wodnisty ....

  • natusia Autorytet
    Postów: 1015 701

    Wysłany: 21 listopada 2012, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My to takie niezidentyfikowane obiekty ;)

    26adc18ecb3d77912c223fee25f8ec7e.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 21 listopada 2012, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natusia wrote:
    My to takie niezidentyfikowane obiekty ;)

    Dobrze, że nie latające :P

  • natusia Autorytet
    Postów: 1015 701

    Wysłany: 21 listopada 2012, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czasem jak dużo roboty to i latające ;)

    Malvinka lubi tę wiadomość

    26adc18ecb3d77912c223fee25f8ec7e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2012, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka wrote:
    natusia wrote:
    My to takie niezidentyfikowane obiekty ;)

    Dobrze, że nie latające :P

    Ale co miesiąc skrzydełek dostajemy na pare dni hi hi hi

  • natusia Autorytet
    Postów: 1015 701

    Wysłany: 21 listopada 2012, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) :) :)

    26adc18ecb3d77912c223fee25f8ec7e.png
  • Enigma Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 8 grudnia 2012, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka wrote:
    Kurczaki. To by wychodziło, że nie mam śluzu płodnego prawie... Bo taki typowy "kurze jajko" to raz na 2-3 miesiące tylko. A tak to zawsze jest białawy. Mam bardzo duże odczucie "mokrości i śliskości", czasem to naprawdę mam wrażenie, jakby ze mnie woda wypływała, ale na palcach jest jednak wyraźnie ma kolor mleczny...

    Co mogę z tym zrobić? Od razu do lekarza, czy jakoś domowymi środkami mogę próbować zaradzić? powiem tylko, ze śluzu generalnie mam bardzo dużo i piję bardzo dużo, więc to odpada już...

    Na lepszy śluz pomaga wiesiołek (np. Oeparol ok 16zł za 60 tabletek). Tylko można go brać jedynie do czasu owulacji, ponieważ wzmaga skurcze. Dawkowanie to 3x2 tabletki. W moim przypadku zadziałał, zawsze miałam mało śluzu, a płodnego to prawie w ogóle. A teraz jest idealne białko jaja:-)

    xnw4skjo5nkx56fn.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może cos mi doradzicie, wczoraj zaobserwowałam śluz jak "galareta" rozciągliwy bardzo, dzisiaj jest go mało czasem rozciągliwy troszkę a czasem kremowy... Temperaturka jeszcze ovu nie wskazuje więc jak myslicie to sluz płodny? Dodam,ze kończę własnie antybiotyki a w przeciętnym cyklu do ovu miałabym jeszcze z 1,5 tyg.

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 10 stycznia 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo trzeba brać wiesiołka (zaczęłam w 10 dni temu) aby sie zwiększyła ilość śluzu?

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ