X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wyniki badań hormonalnych, wysoki kortyzol
Odpowiedz

Wyniki badań hormonalnych, wysoki kortyzol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natala Ekspertka
    Postów: 187 221

    Wysłany: 10 maja 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Prośba o pomoc w interpretacji wyników. Staramy się z mężem o dziecko, od jakiegoś czasu wszystko zaczęło się psuć, jak miesiączki wcześniej byly regularne to teraz dwie wywołane duphastonem, brak owulacji, duże napięcie, stres, uderzenia gorąca. Ginekolog i endokrynolog wysłali mnie na badania hormonalne, wizyta dopiero za tydzień, ale wyniki już mam.
    Badania robione w 3 dc, próba o wskazówki.
    Dodam że leczę się na niedoczynność tarczycy, od tygodnia biorę Fertistim, brałam też wcześniej Puerię Uno, ale zamiast niej teraz właśnie Fertistim.

    Estradiol 95,14 pmol/l; norma f. pęcherzykowa: 46-607
    FSH 4,86 IU/l; norma f. pęcherzykowa 3,5-12,5
    LH 7,91 IU/L; norma f. pęcherzykowa 2,4-12,6
    TSH 3,33 mU/l, norma: 0,27-4,20
    Kortyzol 511 nmol/l; norma: 166-507
    Prolaktyna 513,5 mU/l, norma: 127-637
    Testosteron 0,44 ng/ml; norma: 0,08-0,48.

    Widzę że kortyzol za wysoki, podobnie testosteron na górnej granicy. Ale czy to pojedyncze odchylenia, czy z całościowych badań wynika PCOS? Co można zrobić i jak sobie pomóc? 😔

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ