Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wyznaczanie owulacji
Odpowiedz

wyznaczanie owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Agis Przyjaciółka
  Postów: 163 47

  Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny czy wam program dobrze oznacza owulacje? Bo ja sie chyba troche "przerobiłam". Niby wiedziałam że temperatura może rosnąć zarówno 4 dni przed owulacją jak i 4 dni po...ale jakoś założyłam że owu powinna występować w okolicach skoku. iW tym miesiącu w 14 DC miałam USG które pokazało pęcherzyk 17 mm, moja ginka powiedziała mi że pęcherzyk rośnie ok 2 mm na dobe wieć owu powinna być ok 16-17 DC. Dziś w 16 test owu wyszedł pozytywnie wiec by sie zgadzało...ale ku mojemu zaskoczeniu tempka zaczeła rosnąć od 13 dnia i w tym dniu program zaznaczył mi owulacje.

  I mimo że wiedziałam o tym to jestem zaskoczona...zastanawiam się jak to się ma do długości fazy lutealnej...u mnie temperatury wyższe trwają ok 14-13 dni...ale skoro owu jest dopiero ok 4 dnia, to czy nie jest ona jednak za krótka?

  f2w33e3ko1nuzwjb.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 09:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja myślałam że tak właśnie jest, tzn. tempka wzrosła,czyli owu była przed chwilą :D. W sumie nie znam się tak na tym. Może wypowie się jakaś dobra dziewczyna :)

 • Gwiazdeczka27 Autorytet
  Postów: 1843 2262

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 10:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie ma co w 100% sugerować się programem, on wyznacza owulację wg. statystyki, temperatury.( 3 wyższe temperatury i wówczas wyznacza owulację) U Ciebie Agis jak widzisz, program wyznaczył owulację przerywaną linią co oznacza, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ owulacja miała mieć miejsce 14 dc. Jeżeli chodzisz na monitoring, powinnaś bardziej zaufać lekarzowi i oczywiście współżyć wówczas kiedy zaobserwowałaś u siebie śluz płodny. Oczywiście nie zaszkodzi też <3 w dniu wyznaczonej owulacji też przez program :)
  ps. mi program wyznaczył owulację parę razy w ciągu jednego cyklu

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 11:19

  mhsvp07w3ex0n696.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 13:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mam podobną sytuację. Owu wypada mi dzisiaj, jak sugeruję się śluzem. Dziś mam go sporo, bardzo rozciągliwy, tempka wskoczyła pow. 36,50, a program wyznaczył mi 3 dni wcześniej przerywaną linią.
  Ale ja osobiście uważam, że to raczej dziś występuje owu, bo śluz rozciągliwy pojawia mi się w 1-2 dni w ciągu całego cyklu i tylko w 1 mam go tak dużo, jak dziś. :)

 • Agis Przyjaciółka
  Postów: 163 47

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 21:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Owulacji u mnie na pewno nie było w dniu wyznaczonym przez program bo pęcherzyk tego dnia miał 17mm a pęka przy 21mm ale qurde to gdyby nie USG to bym uwieżyla ze wyższe temperatury oznaczają juz czas PO ovu..wiec dziele się tym ze nie koniecznie :)

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 21:37

  pasia27 lubi tę wiadomość

  f2w33e3ko1nuzwjb.png
 • Asta Autorytet
  Postów: 490 303

  Wysłany: 21 kwietnia 2014, 01:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mierząc temperaturę i obserwując śluz nie wyznacza się dnia owulacji (takie rzeczy tylko na usg) - ustala się okres płodny i niepłodny. Podejmując się obserwowania własnego ciała warto skorzystać z konkretnej metody (ja przykładowo korzystam z Rotzera -> http://iner.pl/metoda-rotzera/), a nie kierować się tym co sugeruje OF.

  Agis to o czym piszesz Rotzer określa jako przedwcześnie podwyższona temperatura. Czasem organizm reaguje na minimalną dawkę progesteronu, która pojawia się w organizmie zanim dojdzie do pęknięcia pęcherzyka. Kierując się samym skokiem temperatury (bez wyznaczenia wcześniej dnia szczytu śluzu) można niestety ominąć się z najbardziej płodnymi dniami w cyklu.

  vanessa lubi tę wiadomość

  Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
  d92562f68b.png
 • Agis Przyjaciółka
  Postów: 163 47

  Wysłany: 21 kwietnia 2014, 15:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Asta a no właśnie...dziś mnie znowu tempka zaskoczyła bo zaczeła spadać...i program usunał mi owulacje. Szkoda że nie umówiłam się na usg po rzekomej ovu bym wiedziała czy pęcherzyk pękł czy nie...może w następnym cyklu

  f2w33e3ko1nuzwjb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego