X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 6 tc, brak pęcherzyka, rosnące bHCG
Odpowiedz

6 tc, brak pęcherzyka, rosnące bHCG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • inka1208 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. 26.11.2015 ostatnia miesiączka (cykle 30-to dniowe). 25.12.2015 ostre skurcze macicy bez krwawienia. W nowym roku pozytywne testy ciążowe i wizyta u lekarza 4.01.2016 - podczas której lekarz nie znalazł pęcherzyka. BetaHCG na cito z wynikiem 194 (wg normy naszego szpitala 6 tc). Kolejne USG i dalej nic nie widać. Położono mnie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej, lub obumarłej. Kolejne bHCG po dwóch dniach - urosło do 395. Ordynator odesłał mnie do domu, kazał czekać i za tydzień na wizytę. Moje pytanie to -
    1) czy bHCG jest właściwe dla 6 tc, czy odpowiada (bardziej) wczesnej ciąży?
    2) czy na USG można dostrzec ciążę pozamaciczną (jeśli tak, to w jakim tygodniu)??
    Z góry dziękuję za odpowiedz.

    inka1208
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HCG Przyrasta bardzo w normie, raczej wskazuje na wczesniejszą ciąże. Przyrost jest na tyle prawidlowy, że ciąże pozamaciczna mozna w sumie wykluczyc (i pewnie tez dlatego wypisali ze szpitala). Z tym pecherzykiem to jest roznie, czasem widoczny jest w 5tygodniu, gdy ta beta sięga koło 2000 a nawet więcej. Ogolnie nie sugerowalabym sie tak do konca hcg w okreslaniu wieku ciazy bo wartosci i przyrosty są tak różne u różnych osob, ze ciezko to porownywac. Wazniejszy jest procentowy przyrost. Skoro tak przyrasta, to wskazuje to, że powinno byc wszystko w normie.

    Z pozamaciczną na usg jest tak, że generalnie ciężko ją dostrzec gdy np. rozwija się w jajowodzie. Ektopową stwierdza się gdy beta hCG przyrasta bardzo wolno, osiąga dosc wysokie stezenie (ponad 1000) po tym zwalnia a w jamie macicy nadal nie widac pęcherzyka ciążowego. Takze stwierdza sie ją brakiem pęcherzyka w jamie macicy, a nie uwidocznieniem pecherzyka poza macicą.

    Mysle, ze ciaza rozwija sie prawidlowo, tylko do zaplodnienia doszlo nawet o 10-14 dni pozniej. Pewnie lekarze kazali czekac i kontrolowac przyrost bety - tez nic wiecej poki co zrobic nie mozna, takze cierpliwosci.:)

    inka1208 lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 38

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u lekarza 4t1d i tez mi powiedział ze nie widzi pęcherzyka. Tzn.powiedzial co innego "no i gdzie ma tu pani ciaze? No pytam gdzie ?!?! Przecież tu nic nie ma. " chodziło właśnie ze nie widzi pęcherzyka... wydaje mi się ze to nie jest powód do zmartwienia, bo co kobieta to inaczej to wygląda ... a taka beta to raczej nie jest 6 tydzień...
    Będzie dobrze.
    Ja tez czekam

    inka1208 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • renatkach Autorytet
    Postów: 558 633

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie miałaś pozniej owulacje. Spokojnie poczekaj 2-3 tygodnie i dopiero idź :)

    inka1208 lubi tę wiadomość

    3i49tv7325tdkkap.png
  • inka1208 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi. Każda z nich daje po promyku nadziei, że jednak wszystko rozwija się prawidłowo - co nie zmienia faktu że do środy (badanie bHCG i USG) będę miała mętlik w głowie... Pozdrawiam :)

    inka1208
  • inka1208 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny informuję - wszystkie zainteresowane i te które są w podobnej sytuacji, że odebrałam dzisiaj wynik bHCG (3740 - poprawny wzrost!! :D) i byłam na badaniu USG - podczas którego na samym początku ukazał się pęcherzyk (8mm). W związku z czym jestem prze szczęśliwa i pragnę przekazać że warto mieć nadzieję na to, że wszystko będzie DOBRZE! POZDRAWIAM :)

    Lusia_M, Dalile, NatiB lubią tę wiadomość

    inka1208
  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1208 wrote:
    Dziewczyny informuję - wszystkie zainteresowane i te które są w podobnej sytuacji, że odebrałam dzisiaj wynik bHCG (3740 - poprawny wzrost!! :D) i byłam na badaniu USG - podczas którego na samym początku ukazał się pęcherzyk (8mm). W związku z czym jestem prze szczęśliwa i pragnę przekazać że warto mieć nadzieję na to, że wszystko będzie DOBRZE! POZDRAWIAM :)

    Gratuluje i cieszę się razem z Tobą ;-)

    Gagaga lubi tę wiadomość

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1208 wrote:
    Dziewczyny informuję - wszystkie zainteresowane i te które są w podobnej sytuacji, że odebrałam dzisiaj wynik bHCG (3740 - poprawny wzrost!! :D) i byłam na badaniu USG - podczas którego na samym początku ukazał się pęcherzyk (8mm). W związku z czym jestem prze szczęśliwa i pragnę przekazać że warto mieć nadzieję na to, że wszystko będzie DOBRZE! POZDRAWIAM :)


    Tego sie spodziewałam :) Gratuluje:)

    inka1208 lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ