X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 6 tydzień a GS
Odpowiedz

6 tydzień a GS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 27 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 6t0d byłam na usg widziałam tylko pęcherzyk
    I zastanawia mnie jedno czy GS 0.47cm to prawidłowy wynik ? Ginekolog stwierdził że to powinien być 5 tydzień jednak na usg GA było oznaczone jako OOR nie było podany wiek ciąży. Czy wszystko jest dobrze ?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 27 listopada 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu zadajesz takie pytania na internetowym forum ? Na takie pytania odpowie ci chętnie lekarz :) skoro lekarz nie stwierdził nie prawidłowości to po co się ich doszukiwać ?:) ciąża może być młodsza niż wskazuje na to termin ostatniej miesiączki

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 27 listopada 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo mieszkam w Anglii i nikt tu się nie interesuje ciąża do 13 tygodnia... bardzo chętnie bym latała do prywatnego ginekologa z każdym pytaniem jednak to sa naprawdę bardzo duże pieniądze ja nie znam na pamięć wszystkich parametrów jeśli chodzi o ciążę . Wróciłam do domu i zaniepokoil mnie rozmiar pęcherzyka.

    WIĘC DLATEGO ZADAJE TAKIE GŁUPIE PYTANIA.

    Uwierz że wolałabym je nie zadawać.


    Serduszkowalam 13 dnia cyklu
    Cykle mam 28 dniowe

    Dlatego ten rozmiar mnie martwi że jest trochę za mały.

    Polandia lubi tę wiadomość

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez wiedzy lekarza na pewne pytania ciężko udzielić rzetelnej odpowiedzi.
    Ale mówię jeśli lekarz nie stwiedzil że coś jest nie tak to skąd niepokój:)
    Nie stresuj się tak postaraj się odprężyć jeśli niestety nie masz takich warunków finansowych żeby chodzić do lekarza prywatnie to co ci da moja odpowiedź osoby która się nie zna moz tylko coś w Internecie wyczytać tak jak ty :)
    Mój zarodek względem om jest młodszy o ponad tydzień:) kobieta jest plodna teoretycznie od ostatniego dnia miesiączki do 15 /16 dnia cyklu więc rozbieżności się zdarzają:)
    Będąc na 1 usg zarodek był młodszy o tydzień a na 2 już o 10 dni młodszy.

    Po prostu obserwuje twoje wpisy na forum i na prawdę panikujesz. Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma . Ciesz się swoim stanem :) do 13 tygodnia to dużo czasu i ci współczuję bo dla mnie 3 tygodnie między usg to dużo czasu ale staram się o tym nie myśleć i szybciej mi zleci :)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu wstawiam ci wymiary GS znalezione w Internecie

    GS (Gestational Sac) - wymiar pęcherzyka ciążowego
    HBD-GS(cm) (czyli zaleznosc miedzy wiekiem ciazy wyrazonym w tygodniach a wielkoscia pecherzyka w cm)

    5.0 tydz 1.0 cm (10 mm)
    5.5 tydz 1.3 cm (13 mm)
    6.0 tydz 1.7 cm (17 mm)
    6.5 tydz 2.0 cm (20 mm)
    7.0 tydz 2.4 cm (24 mm)
    7.5 tydz 2.7 cm (27 mm)
    8.0 tydz 3.1 cm (31 mm)
    8.5 tydz 3.4 cm (34 mm)
    9.0 tydz 3.8 cm (38 mm)
    9.5 tydz 4.1 cm (41 mm)
    10.0 tydz 4.5 cm (45 mm)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 27 listopada 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za te pisane posty w panice Ale stresuje się :( ciężko w obcym kraju prowadzić ciążę tutaj są tylko 2 usg w ciągu 9 miesięcy. Wszystko jest dla mnie nowe i porównuje wszystko do Polski.

    Bardzo dziękuję za cierpliwość do mnie :)
    Dziękuję za miłe, ciepłe słowa i poświęcony czas :)

    klz9h371w1o7q62n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, ja tez Ci radzę trochę wyluzować. Wiem, ze to na maksa ciężkie, ale gwarantuje Ci, ze mniej powodów do stresu nie będziesz miała... Będziesz myślała czy serduszko bije, czy nie za wolno, czy maluch rośnie, itp. Jeśli lekarz nic nie powiedział, tzn ze jest w porządku. Ja w 5 tygodniu miałam pęcherzyk 3 mm i dziekowalismy Bogu, ze jest na swoim miejscu, a nie w jajowodzie.

    Staraj się nie stresować, nie nakręcać, bo jeszcze kawał drogi przed Tobą, a łatwiej nie będzie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ