X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Anty TG i Anty TPO
Odpowiedz

Anty TG i Anty TPO

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ! Jestem po badaniach I trymestru i ogólne wyniki mam bardzo dobre. Minimalnie zaniżone proteiny i Witamina D. Jednak co mnie przeraziło to wyniki Anty TG i TPO . O ile TSH mam w normie 1,65 (norma 0,27-4,2) to anty TG wynosi 300 (norma 115) , a TPO 182 (norma 34). Wizyte u lekarza mam dopiero jutro, ale już oczywiście mam czarne myśli co to może być... Czy któraś z was miała podobny problem ? Dodam że nigdy wcześniej nie miała zdiagnozowanej choroby tarczycy.

    Pozdrawiam serdecznie
    Magda

  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 6 października 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie Hashimoto. U mnie tsh też w normie, ft3 i ft4 także, a AntyTPO to ponad 600🤦‍♀️ od 7 lat bujam się z niedoczynnością tarczycy z Hashimoto. Konsultację u endokrynologa polecam i usg tarczycy, to podstawa.

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie i ginekolog twierdzi, że jeżeli THS jest ok to nie ma problemu... ewentualnie był kiedyś, ale już nie ma... Jednak troche się martwię i wcale mnie nie uspokoiła... umówiłam się na wszelki wypadek do endogrynologa mam wizytę pod koniec października :) ! Dzieki za twoją odpowiedz Marti !

  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 7 października 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że u mnie tsh też było ok, ale jak endo zrobiła usg tarczycy, to wytrzeszczyła oczy i wtedy zrobiłam AntyTPO. Po tym i po usg wiadomo, że to Hashimoto. No tsh to sobie skakało i akurat trafiłam na moment, kiedy bylo właściwe.

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 19 października 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziarka151 wrote:
    Jestem po wizycie i ginekolog twierdzi, że jeżeli THS jest ok to nie ma problemu... ewentualnie był kiedyś, ale już nie ma... Jednak troche się martwię i wcale mnie nie uspokoiła... umówiłam się na wszelki wypadek do endogrynologa mam wizytę pod koniec października :) ! Dzieki za twoją odpowiedz Marti !

    Ja mam sklonnosc do chorob autoimmunologicznych. I od ok 15 lat te p-ciala mi skacza. Raz sa w normie, raz sie ktores podnosi. Obraz tarczycy na usg w porzadku. Kilku endokrynologow stwierdzilo, ze na tej podstawie nie moga postawic diagnozy Hashimoto i byc moze moj organizm z racji tej sklonnosci tak szaleje czasami. Oczywisvie co jakis czas robie badania kontrolne p-cial i tsh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 22:08

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ