X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Aspiryna
Odpowiedz

Aspiryna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 28 września 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem we wczesnej ciazy- 6 tydzien (5t1d).
    Wczoraj wieczorem zle sie czulam, a rano obudzilam sie z goraczka 38,6. Oczywiscie odrazu pojechalam do lekarza. Lekarka zapisala mi aspiryne, wit.c, wapno i paracetamol w razie utrzymujacej sie goraczki.
    Tlumaczyla mi, ze aspiryna jest bezpieczna (3×1 tabl), ufam jej, ale jednak wszedzie pisza zeby jej nie brać... Pierwsza wizyte u gina mam dopiero w pod koniec tygodnia. A teraz boje sie lykac lekow, a z drugiej strony nie moge tez 'utrzymywac' takiej temperatury.

    Czy ktoras z Was tez lykala przy infekcji aspiryne? Wzielam jedna dawke i nie wiem czy brac dalej...

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Aleksandria87 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 29 września 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie powinno się brac aspiryny. polecam tylko paracetamol.

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 29 września 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem tego samego zdania co poprzedniczka. Ani w pierwszej ani w drugiej ciąży nie łykam aspiryny tylko paracetamol. Wiem że dopiero od II trymestru jest trochę większa gama wyboru leków ale na tym etapie użyj paracetamol choć i on do końca nie jest wskazany, tylko w razie potrzeby. Ja się staram naturalnie radzić z przeziębieniem. malinowe herbaty, miód na gardło zimne okłady na czoło przy gorączce a paracetamol zażyj na noc gdyby się gorączka utrzymywała.

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam przepisana aspiryne 1 tabletka dziennie czyli mniejsza dawka jak normalnie poza tym to inna aspiryna taka dla dzieci

    sylwanka26
  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwanka26 wrote:
    ja tez mam przepisana aspiryne 1 tabletka dziennie czyli mniejsza dawka jak normalnie poza tym to inna aspiryna taka dla dzieci
    Mi ginekolog powiedział żeby w razie potrzeby stosować paracetamol. Nie ryzykowałabym z aspiryna. Co do aspiryny dla dzieci to bardzo ciekawe co piszesz bo z zasady nie podaje jej się dzieciom do ukończenia min. 12 roku życia, nie słyszałam o takim preparacie

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ