X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badania prenatalne - proszę o rady♥️
Odpowiedz

Badania prenatalne - proszę o rady♥️

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 22 marca, 05:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, będę wdzięczna jeśli usłyszę waszą opinię i doświadczenia odnośnie badań prenatalnych.

    Jestem obecnie na początku ósmego tygodnia ciąży, według lekarzy wszystko przebiega póki co prawidłowo.

    Mam 40 lat jest to moja pierwsza ciąża, zaszłam w nią naturalnie (właściwie druga bo trzy miesiące wcześniej też byłam w ciąży, ale w szóstym tygodniu zachorowałam na ostry COVID i dzidzia nie wytrzymała:() Ale pierwsza, w której jestem na tym etapie.

    Lekarz zalecił mi od początku Acard 150 oraz Duphaston 3 razy 10mg. Do tego biorę różne suplementy zalecane przez dietetyk ciążowa.

    Mam kilka pytań odnośnie badań prenatalnych.

    - kiedy najlepiej zrobić bo w internecie znajduje różne informacje, a dwóch lekarzy też miał różne zdania... Jeden że dobrze już po 11 a drugi że 12-13.

    - Czy to prawda że u kobiet po 35 roku życia często wychodzą złe wyniki, ale nie należy się tym "szczególnie przejmować"? Taką opinię usłyszałam ostatnio od lekarza i dziwnie się z nią czuję; (

    - czy robiłyście test na przekład NIFTY przed czy po badaniach prenatalnych klasycznych?

    Podzielicie się swoimi doświadczeniami? Może są tu też jakieś dojrzałe mamy ?

    Dzięki

    Ewa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca, 05:06

  • Mas Autorytet
    Postów: 3991 2767

    Wysłany: 22 marca, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia123 wrote:
    Cześć dziewczyny, będę wdzięczna jeśli usłyszę waszą opinię i doświadczenia odnośnie badań prenatalnych.

    Jestem obecnie na początku ósmego tygodnia ciąży, według lekarzy wszystko przebiega póki co prawidłowo.

    Mam 40 lat jest to moja pierwsza ciąża, zaszłam w nią naturalnie (właściwie druga bo trzy miesiące wcześniej też byłam w ciąży, ale w szóstym tygodniu zachorowałam na ostry COVID i dzidzia nie wytrzymała:() Ale pierwsza, w której jestem na tym etapie.

    Lekarz zalecił mi od początku Acard 150 oraz Duphaston 3 razy 10mg. Do tego biorę różne suplementy zalecane przez dietetyk ciążowa.

    Mam kilka pytań odnośnie badań prenatalnych.

    - kiedy najlepiej zrobić bo w internecie znajduje różne informacje, a dwóch lekarzy też miał różne zdania... Jeden że dobrze już po 11 a drugi że 12-13.

    - Czy to prawda że u kobiet po 35 roku życia często wychodzą złe wyniki, ale nie należy się tym "szczególnie przejmować"? Taką opinię usłyszałam ostatnio od lekarza i dziwnie się z nią czuję; (

    - czy robiłyście test na przekład NIFTY przed czy po badaniach prenatalnych klasycznych?

    Podzielicie się swoimi doświadczeniami? Może są tu też jakieś dojrzałe mamy ?

    Dzięki

    Ewa

    Witaj, ja jestem w końcówce ciąży po ivf. Niedawno skończyłam 40 lat.
    U nas pierwszym etapem badania było badanie genetyczne zarodków, co oczywiście jest niemożliwe przy naturalnej ciąży. Prawidłowy wynik tych badań nie był brany pod uwagę przy szacowaniu ryzyk.
    Mi lekarka mówiła, i dużo i tym czytałam, że podstawowe badanie prenatalne, czyli pappa, faktycznie w naszym wieku często, ale nie zawsze daje fałszywie zawyżone wyniki ryzyk. Oczywiście wiek to nie wszystko, bo jest przecież jeszcze USG i badanie krwi. To ostanie może wyjść czasem zle nie tylko ze względu na wady u maluszka, ale także jakieś nieprawidłowości u matki albo z łożyskiem.

    My robiliśmy tylko USG i nifty.
    Podstawowe ryzyka miałam pośrednie (t21 powyżej 1:100), gdy brany był pod uwagę mój wiek. Po USG wszystkie znacznie spadły. Nifty dały niskie ryzyko dla wszelkich badanych w nim nieprawidłowości. Ma ten plus, że bada wolne dna płodu w naszej krwi, a nie bierze pod uwagę naszego wieku czy ivf, które u mnie zawyża ryzyko. Minus to głównie cena. No i jest trochę mieszanych opinii. Jednak o pappie więcej.

    Oczywiście nie można stwierdzić, że zły wynik pappy można w naszym wieku pominąć i zapomnieć. Znam z forum dziewczyny, którym w naszym wieku wychodziły bardzo niskie ryzyka, czyli to nie reguła.
    Oczywiście, możesz zacząć od pappy, którą masz na NFZ. Może wyjść całkiem dobrze. Jeśli ryzyka wyjdą wysokie, możesz zdecydować, czy robić amniopunkcję. Jeśli pośrednie, tylko nifty. Zawsze bardzo ważny jest obraz USG u dobrego lekarza.
    Ja nie robiłam pappy, bo wiem, że nie zniosłabym oczekiwania na dalsze badania, gdyby coś wyszło nie tak.
    Pappa ma ten plus, że pokazuje także ryzyko stanu przedrzucawkowego i problemów z łożyskiem, co, zwłaszcza w naszym wieku, jest też ważne. Ty masz już acard, chociaż nie wiem, czy branie go tak sobie, to do końca dobry pomysł. Chyba że są jakieś wskazania.
    Wydaje mi się, że na pappę 12 tc bedzie ok. Na USG będzie już sporo widać. Ja początkowo jakoś tak miałam robić. W końcówce września, czyli końcówce 3 mc. No i zapisuj się szybko, jeśli się zdecydujesz, bo w moim ponad 300 tys.mieście robią to tylko 3 placówki i pamiętam, że był problem z terminami, gdy jeszcze chciałam się zapisać. A fajnie iść do dobrego lekarza od USG, nie byle kogo.
    Nifty możesz zrobić spokojnie później.

    Powodzenia. No i gratuluję naturalsika 😀

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • NN Autorytet
    Postów: 436 180

    Wysłany: 22 marca, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co prawda zaszłam w ciąże mając 37 więc 3 lata różnicy niby nie dużo ale chyba przy papie ma to znaczenie. Ja zrobiłam papę i gdyby się w niej okazało, że ryzyka są pośrednie lub wysokie to był diagnozowała się dalej albo płatne badania albo amio.
    Termin kiedy mam się zjawić wyliczyła mi Pani z recepcji na podstawie ostatniej miesiączki, pierwotnie ryzyka wyszły pośrednie, a uwzględniające usg i badania krwi już niskie.
    Odnośnie acardu też dostałam go od początku ciąży z racji na wcześniejsze poronienie i biorę go cały czas, jak to lekarz powiedział na pewno nie zaszkodzi.
    Jak masz wolne ok 2000 możesz zrobić od razu płatne badanie, ale na papę też się umów bo ona uwzględnia nie tylko wady ale właśnie sprawdzane są przepływy, pracę łożyska tylko wtedy nie przejmuj się już jak płatne wyjdą oki, że papa np wykaże ryzyko trisomii 21 pośrednie

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • mm02 Przyjaciółka
    Postów: 103 114

    Wysłany: 23 marca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia, mi moja lekarka doradziła jednak 12-13tydz. Nie jest zwolennikiem badań tuż po 11. Co do wyników to w mojej pierwszej ciąży (31lat) robiłam usg i pappę, wyszedl wynik powiedzmy pośredni więc zrobiłam Nifty, wszystko OK. Teraz jestem już wiekowa, 37lat, spodziewając się, że pappa mi obnizy wynik i dolozy stresu to zrobilam najpierw Nifty ;-) na prenantalne szlam juz z wynikiek nifty więc dość spokojna. I tak na prenantalnych z krwi wynik słaby, tam mi wyszly ryzyka dla trisomii 21 rzędu 1:180 z pappy ale po usg skoczyło wysoko na ryzyka niskie. Nie kumam do konca czemu tak jest ale wiem, ze pappa mowi tez o kondycji lozyska wiec jak dla mnie warto zrobic komplet.

  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 23 marca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane bardzo wam dziękuję za odpowiedzi!

  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 23 marca, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Witaj, ja jestem w końcówce ciąży po ivf. Niedawno skończyłam 40 lat.
    U nas pierwszym etapem badania było badanie genetyczne zarodków, co oczywiście jest niemożliwe przy naturalnej ciąży. Prawidłowy wynik tych badań nie był brany pod uwagę przy szacowaniu ryzyk.
    Mi lekarka mówiła, i dużo i tym czytałam, że podstawowe badanie prenatalne, czyli pappa, faktycznie w naszym wieku często, ale nie zawsze daje fałszywie zawyżone wyniki ryzyk. Oczywiście wiek to nie wszystko, bo jest przecież jeszcze USG i badanie krwi. To ostanie może wyjść czasem zle nie tylko ze względu na wady u maluszka, ale także jakieś nieprawidłowości u matki albo z łożyskiem.

    My robiliśmy tylko USG i nifty.
    Podstawowe ryzyka miałam pośrednie (t21 powyżej 1:100), gdy brany był pod uwagę mój wiek. Po USG wszystkie znacznie spadły. Nifty dały niskie ryzyko dla wszelkich badanych w nim nieprawidłowości. Ma ten plus, że bada wolne dna płodu w naszej krwi, a nie bierze pod uwagę naszego wieku czy ivf, które u mnie zawyża ryzyko. Minus to głównie cena. No i jest trochę mieszanych opinii. Jednak o pappie więcej.

    Oczywiście nie można stwierdzić, że zły wynik pappy można w naszym wieku pominąć i zapomnieć. Znam z forum dziewczyny, którym w naszym wieku wychodziły bardzo niskie ryzyka, czyli to nie reguła.
    Oczywiście, możesz zacząć od pappy, którą masz na NFZ. Może wyjść całkiem dobrze. Jeśli ryzyka wyjdą wysokie, możesz zdecydować, czy robić amniopunkcję. Jeśli pośrednie, tylko nifty. Zawsze bardzo ważny jest obraz USG u dobrego lekarza.
    Ja nie robiłam pappy, bo wiem, że nie zniosłabym oczekiwania na dalsze badania, gdyby coś wyszło nie tak.
    Pappa ma ten plus, że pokazuje także ryzyko stanu przedrzucawkowego i problemów z łożyskiem, co, zwłaszcza w naszym wieku, jest też ważne. Ty masz już acard, chociaż nie wiem, czy branie go tak sobie, to do końca dobry pomysł. Chyba że są jakieś wskazania.
    Wydaje mi się, że na pappę 12 tc bedzie ok. Na USG będzie już sporo widać. Ja początkowo jakoś tak miałam robić. W końcówce września, czyli końcówce 3 mc. No i zapisuj się szybko, jeśli się zdecydujesz, bo w moim ponad 300 tys.mieście robią to tylko 3 placówki i pamiętam, że był problem z terminami, gdy jeszcze chciałam się zapisać. A fajnie iść do dobrego lekarza od USG, nie byle kogo.
    Nifty możesz zrobić spokojnie później.

    Powodzenia. No i gratuluję naturalsika 😀


    No ja właśnie też się zastanawiam czy pappę w ogóle robić... Czy nie zrobić po końcu 10 tygodnia Nifty, i tak planuje je zrobic.

    A to USG się wykonuje oddzielnie czy to jest na jednej wizycie Pappa i USG? I kiedy najwcześniej to USG można zrobić?

    Muszę jeszcze o wszystko dopytać lekarza Bo jak na razie zdawkowe odpowiedzi usłyszałam na zasadzie że jeszcze będzie czas o tym porozmawiać 🙄

  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 23 marca, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NN wrote:
    co prawda zaszłam w ciąże mając 37 więc 3 lata różnicy niby nie dużo ale chyba przy papie ma to znaczenie. Ja zrobiłam papę i gdyby się w niej okazało, że ryzyka są pośrednie lub wysokie to był diagnozowała się dalej albo płatne badania albo amio.
    Termin kiedy mam się zjawić wyliczyła mi Pani z recepcji na podstawie ostatniej miesiączki, pierwotnie ryzyka wyszły pośrednie, a uwzględniające usg i badania krwi już niskie.
    Odnośnie acardu też dostałam go od początku ciąży z racji na wcześniejsze poronienie i biorę go cały czas, jak to lekarz powiedział na pewno nie zaszkodzi.
    Jak masz wolne ok 2000 możesz zrobić od razu płatne badanie, ale na papę też się umów bo ona uwzględnia nie tylko wady ale właśnie sprawdzane są przepływy, pracę łożyska tylko wtedy nie przejmuj się już jak płatne wyjdą oki, że papa np wykaże ryzyko trisomii 21 pośrednie

    No właśnie tutaj jest moja główna wątpliwość bo nifty i tak planuję zrobić niezależnie od reszty wyników dla świętego spokoju... I tak zastanawiam się w sumie czy od niego nie zacząć bo jego można zrobić podobno już z tego co czytam po 10 tygodniu ciąży? Może bym się wtedy trochę uspokoiła gdyby tam było wszystko okej i szła spokojniejsza na te badania które jak pappa mogą potencjalnie w moim wieku wyjść średnio...

  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 23 marca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    Ewcia, mi moja lekarka doradziła jednak 12-13tydz. Nie jest zwolennikiem badań tuż po 11. Co do wyników to w mojej pierwszej ciąży (31lat) robiłam usg i pappę, wyszedl wynik powiedzmy pośredni więc zrobiłam Nifty, wszystko OK. Teraz jestem już wiekowa, 37lat, spodziewając się, że pappa mi obnizy wynik i dolozy stresu to zrobilam najpierw Nifty ;-) na prenantalne szlam juz z wynikiek nifty więc dość spokojna. I tak na prenantalnych z krwi wynik słaby, tam mi wyszly ryzyka dla trisomii 21 rzędu 1:180 z pappy ale po usg skoczyło wysoko na ryzyka niskie. Nie kumam do konca czemu tak jest ale wiem, ze pappa mowi tez o kondycji lozyska wiec jak dla mnie warto zrobic komplet.

    Kochana a kiedy najszybciej to Nifty można zrobić albo kiedy ty robiłaś bo mnie zależałoby żeby zrobić jak najszybciej, w internecie znajduję wiadomości że nie po zakończonym 10 tygodniu już można robić. Mnie też lekarka wspominała że resztę badań najlepiej zrobić około 12/ 13 tygodnia... Natomiast wydaje mi się że byłabym spokojniejsza gdybym już wcześniej mogła zrobić badanie Tym bardziej że płatność nie jest dla nas dużym problemem a spokój nie ma swojej ceny 😁 inny Lekarz zalecił żeby najpierw zrobić papę i usg a dopiero potem nifty natomiast obawiam się że psychicznie źle to zniosę Jeśli wyjdzie coś nie tak i chyba wolałabym to nifty zrobić wcześniej... Co lekarz to opinia i właśnie tutaj nie mam jednoznacznej pewności jak to najlepiej zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca, 14:10

  • AEGO Autorytet
    Postów: 963 766

    Wysłany: 23 marca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarka i Pani w rejestracji poleciły zapisanie się w 12 tc, miałam badanie w 12+5, bo wtedy podobno „lepiej” się ogląda dzidziutki.
    Możesz się zapisać na samo badanie bez PAPPA.
    Resztę wiesz z tego co dziewczyny Ci pisały, więc nie będę się powtarzać na temat nipt i pappa. 😃
    Ja na wyniki PAPPA czekałam 3 tyg., myślałam, że osiwieje, wtedy bardzo żałowałam, że nie zrobiłam Nifty wcześniej.
    Jeśli chodzi o terminy, to ja mieszkam w jednym z większych miast Pl i był problem z terminami do dobrych specjalistów, więc lepiej zapisać się wcześniej. 😃

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3991 2767

    Wysłany: 23 marca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia123 wrote:
    Kochana a kiedy najszybciej to Nifty można zrobić albo kiedy ty robiłaś bo mnie zależałoby żeby zrobić jak najszybciej, w internecie znajduję wiadomości że nie po zakończonym 10 tygodniu już można robić. Mnie też lekarka wspominała że resztę badań najlepiej zrobić około 12/ 13 tygodnia... Natomiast wydaje mi się że byłabym spokojniejsza gdybym już wcześniej mogła zrobić badanie Tym bardziej że płatność nie jest dla nas dużym problemem a spokój nie ma swojej ceny 😁 inny Lekarz zalecił żeby najpierw zrobić papę i usg a dopiero potem nifty natomiast obawiam się że psychicznie źle to zniosę Jeśli wyjdzie coś nie tak i chyba wolałabym to nifty zrobić wcześniej... Co lekarz to opinia i właśnie tutaj nie mam jednoznacznej pewności jak to najlepiej zrobić.

    Z nifty aż tak bardzo się nie spieszy, bo możesz wyjść zbyt niska frakcja dna maluszka w Twojej krwi i trzeba będzie powtarzać badanie. Na wyniki czeka się ok.tygodnia, więc spokojnie możesz zrobić równo z pappa albo chwilę przed. Generalnie moja lekarka mówiła, że z psychologicznego punktu widzenia najlepiej zrobić najpierw pappę, potem ewentualnie nifty, żeby potem nie zostać w wątpliwościami, gdy najpierw nifty wyjdzie super, a potem pappa średnio. No ale to już kwestia wyboru

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Kaja02 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 marca, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja robiłam Nifty w 11 tygodniu, po 5 dniach miałam już wyniki, w 12 robiłam usg prenatlne i pappe, na które poszłam już z dobrymi wynikami nifty i lekarka powiedziała, że w takim razie robimy pappe, ale wyniki pappy będą uwzględniać tylko to co związane z łożyskiem, że skoro mam już wyniki nifty, a one są pewniejsze to oni nie będą już tego ryzyka wad z pappy wyliczać. Także według mnie lepiej nifty najpierw, ale co lekarz to opinia.

  • mm02 Przyjaciółka
    Postów: 103 114

    Wysłany: 24 marca, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia, nifty po skonczonym 10tyg. Ja robilam 10tydz+3 dni i moja frakcja dna płodu wyszła 15%, minimalna do badania 3,5% . Nie wiem co lepiej zrobić najpierw, przezylam w jednej ciązy stresik po prenantalnych i potem jeszcze czekanie na wynik nifty. Teraz chcialam tego uniknąć, wiedzialam od razu, ze robie nifty jak najszybciej i tyle.

    Ewcia123 lubi tę wiadomość

  • cynamon Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 27 marca, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja po konsultacjach robię tak: nifty w 10 tc 3 dni a potem usg i pappa - które z racji na mój wiek i zażywaną luteinę oraz ivf -domyślam się że ryzyko wyjdzie podwyższone ale tak samo jak wam, da mi informacje o ewentualnych problemach z łożyskiem itp. Póki co dzisiaj czeka mnie usg bo mdłości wyraźnie się uspokoiły więc teraz ja… mniej spokojna jestem 🙈😊

    cynamonica

    ona 43 lat, on 43 lat

    7 ivf, 12 transferów...
    Invicta 2009: ivf po 3 latach starań ET :) pierwsze i udane, naturalny poród o czasie
    Invicta 2012 - ivf ET :) strata w 8tc,
    FET :(.
    Invicta IVF: 2017, FET :(, FET :(, FET :(, FET :(, FET :( c. biochemiczna
    zmiana kliniki Gameta 2019 1 x ET :(
    Invicta 2019 ET :(
    Novum 2021: ET :(

    po szczepieniach limfocytami w 2022:
    Bocian 2023
    7 IVF
    5 pęcherzyków, 7 komórek,
    blastocysta 5.1.1 oraz 2 zamrożone
    01.06.2023 ET 5.1.1
    6 dpt II
    7 dpt II
    9 dpt bhcg 165
    za duży pęcherzyk żółtkowy, Poronienie 8tcd

    13 FET:
    6 dpt bhcg 17
    8 dpt bhcg 31
    10 dpt bhcg 10 :(

    14 FET
    6 dniowa blastocysta:
    5 dpt cień II bhcg 12,7
    7 dpt słabe II a bhcg 101
    9 dpt bhcg 305
    13 dpt bhcg 1505
  • Mas Autorytet
    Postów: 3991 2767

    Wysłany: 27 marca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia123 wrote:
    No ja właśnie też się zastanawiam czy pappę w ogóle robić... Czy nie zrobić po końcu 10 tygodnia Nifty, i tak planuje je zrobic.

    A to USG się wykonuje oddzielnie czy to jest na jednej wizycie Pappa i USG? I kiedy najwcześniej to USG można zrobić?

    Muszę jeszcze o wszystko dopytać lekarza Bo jak na razie zdawkowe odpowiedzi usłyszałam na zasadzie że jeszcze będzie czas o tym porozmawiać 🙄

    Możesz po prostu zrobić USG prenatalne, bez pappy. Nie wiem, jak to jest nam fz. Ja robiłam prywatnie. Płaciłam 350 zł, czyli niemal tyle samo, co za zwykłą wizytę.
    Pappę czasem robi się przed USG i na wizytę z USG masz już wyniki krwi. Czasem tego samego dnia i omawia się całościowo wyniki później.
    USG prenatalne miałam w 12+1. To chyba całkiem dobry czas.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Yggy Koleżanka
    Postów: 58 105

    Wysłany: 28 marca, 04:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🤗
    Mam 40 lat, pierwsza ciąża, naturalnie, ale po prawie roku wspomagania hormonami.
    Jestem po usg, jutro wyniki Pappa. Tez sie spodziewan, że wynik moze być ze wskazaniem do dalszej diagnostyki. Ułożyłam w głowie plan, że po wyniku Pappa, skonsultuje z lekarzem którym badaniem pogłębiać diagnostykę i postaram się zachować w miarę spokojny umysł, mając na względzie, co to tak naprawde jest za wynik, ta pappa... 🫣
    Usg i pobranie krwi miałam w 12w6d (początkowo 12w2d, ale Usg zweryfikowalo wiek ciąży). Nipt bede robić w ciągu 2 najbliższych tyg., po wyniku pappa. Mam tylko dylemat czy nifty czy sanco. Wciąż nie rozumiem skąd przewaga tego pierwszego, u mnie w mieście akurat mogłabym zrobić sanco w dwóch gabinetach, nie przekonuje mnie kupowanie nifty na jakiś stronach.
    Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach w tej kwestii 🙏

    Powodzenia na badaniach 🍀💚

  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 1 kwietnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja będę robić nifty pro 10+3 - 8.04 oraz potem pappe i USG - 17.04 i 22.04.

    Taki jest mój plan. Staram się być dobrej myśli. Trzymajcie kciukasy ❤️❤️❤️

  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 1 kwietnia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cynamon wrote:
    Hej, ja po konsultacjach robię tak: nifty w 10 tc 3 dni a potem usg i pappa - które z racji na mój wiek i zażywaną luteinę oraz ivf -domyślam się że ryzyko wyjdzie podwyższone ale tak samo jak wam, da mi informacje o ewentualnych problemach z łożyskiem itp. Póki co dzisiaj czeka mnie usg bo mdłości wyraźnie się uspokoiły więc teraz ja… mniej spokojna jestem 🙈😊


    Miałam to samo, mdłości osłabły - zaraz poleciałam do lekarza, na USG maluszek rączka pomachał i wszystko z nim dobrze😁 mdłości wróciły po 2 dniach i chwilowo znów przeszły trochę...

    Ale rozumiem Cię doskonale, Idz sprawdź czy wszystko ok. Trzymam kciuki!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ