X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badanie prentalne
Odpowiedz

Badanie prentalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kin94 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 9 marca 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc, mam 24 lata, przede mna badanie prenatalne, mam pytanie- czy samo USG wystarcza czy warto tez zrobic z krwi? tzn biochemia?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 marca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdania są podzielone. Niektórzy lekarze mówią, że jak USG jest OK to, żeby nie robić PAPP-A z krwi bo można się tylko zdenerwować - i faktycznie, na tym forum jest wiele historii idealnych USG, złych wyników PAPP-A z krwi, tygodni stresu w oczekiwaniu na aminopunkcję albo NIFTY/HARMONY (koszt tych dwóch badań nieinwazyjnych to 2000 pln+) i prawidłowy wynik na końcu.

    Są też lekarze, jak "mamaginekolog", którzy twierdzą, że PAPP-A z krwi jest super ważna. Ja robiłam, ale w kolejnej ciąży już nie zrobię, po tym co przeczytałam na forum - za dużo niepotrzebnego stresu może to wygenerować.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ