X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Biała herbata w ciąży
Odpowiedz

Biała herbata w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć przyszłe Mamuśki! Zestresowałam się trochę i chyba potrzebuję pocieszenia :( Jestem w 9tc i do tej pory codziennie miałam swoje małe napojowe rytuały, mianowicie codziennie piłam sobie jedną kawkę (lekarz pozwolił na max 2) oraz kubek białej herbaty - tego nie konsultowałam z lekarzem, dostałam tylko zalecenia PTG gdzie było napisane, że jest kategoryczny zakaz picia zielonej herbaty ze względu na negatywny wpływ na serduszko dziecka. Natomiast kilka dni temu przeszperałam internet i w kilku miejscach wyczytałam, że biała herbata również jest zabroniona w ciąży, bo ma najwyższą zawartość kofeiny ze wszystkich herbat oraz zawiera jakąś substancję, która utrudnia wchłanianie kwasu foliowego. Z kolei w innym miejscu napisane było, że z umiarem biała herbata w ciązy jest ok. Czy macie jakieś doświadczenie z białą herbatą? Może jakąś opinię lekarza? Strasznie się boję, że mogłam zaszkodzić dziecku a wizyta u lekarza dopiero za 1,5 tygodnia :(

  • Dywan1 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem wielbicielką kaw 3-4 dziennie i z tego co przeczytalam jedyna bezpieczna herbata w ciąży to rooibos . Nawet dobra w smaku . Kawę pije jedna normalna z ekspresu druga typu latte a jak mam ochotę na więcej to pije rooibos

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycjaaa to mnie teraz zasmuciłaś, bo ja teraz piję tylko białą herbatę. Jestem uzależniona od herbaty, więc przerzuciłam się na białą (na zmianę z melisą), bo wg internetu ma właśnie najmniej kofeiny. Myślę że nie ma co panikować, to tylko herbata, pita z umiarem na pewno nie zaszkodziła. Pomyśl sobie że niektóre kobiety najedzą się np. tabletek na gardło nieświadome że też są szkodliwe a nic się nie dzieje. Po prostu od tej pory nie pijemy już ani białej ani zielonej 😅

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Dywan1 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie herbata biała jest herbatą delikatną. Jednakże ze względu na niski stopień przetworzenia zawiera dużą ilość kofeiny, która powinna być spożywana w jak najmniejszych ilościach w okresie ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ