X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr bol krzyza po staniu lub długim siedzeniu
Odpowiedz

bol krzyza po staniu lub długim siedzeniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dziś zabrałam się za sprzątanie, żadnego dźwigania, ale odlurzalam i wstawiam pranie,a teraz aż się musiałam położyć, bo boli mnie krzyż. Wczoraj tak miałam po całym dniu pracy przy biurku.przed ciaza tez się zdarzało. Myślicie, że to coś poważnego w 5-6 tyg? Wizytę u lekarza mam 1.12,do tego czasu lekarz mi kazał się nie nakręcac. Mialyscie coś takiego?

  • pucek Autorytet
    Postów: 2398 3082

    Wysłany: 21 listopada 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 18 tc i od jakichś 2-3 mam straszne bóle w okolicy kości ogonowej kiey długo siedzę. O ile jestem w domu to mogę się położyć, zmienić pozycję, pochodzić, ale co 2 tygodnie jeżdżę do szkoły, spędzam 3h w pociągu w jedna strone + 1,5h w aucie, no i cały dzień na uczelni i ostatnio taka byłam już tym wyczerpana że macica zaczęła mi sięstawiać a na drugi dzień miałam kilka skurczy pochwy. Uspokoiło się, ale chcę pogadaćo tym z lekarzem. Wizytę mam we wtorek.
    Przede wszystkim dużo czasu spędzaj w wygodnej pozycji, nie przemęczaj się sprzątaniem. Skoro się zdarzało przed ciążą to jest szansa że po prostu się nasilają objawy.

    3jgx3e3k4o8x3ff9.png
    Kochamy Cię maleństwo <3
    gr3nn7pysxbmhwee.png
    13.06.2015
    Kochamy i tęsknimy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki - teraz już leżę,wzięłam nospe i czekam do 1.12 na usg, wtedy też się dowiem jaki jest wiek tej ciazy

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 13 września 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce zaczynać nowego wątku, dlatego piszę tutaj.

    Jestem w 26tyg i w niedzielę odstawiałam średniej ciężkości blaszki do piekarnika... nie ugięłam nóg i coś mi łupnęło w krzyżu po lewej stronie. Pomyślałam, że mi przejdzie, niestety do tego momentu nie widzę żadnej poprawy. Ciężko mi jest siedzieć, leżeć, chodzić, obrócić się masakra... w sumie w każdej pozycji mnie kłuje i boli, a najbardziej jak tę pozycję zmieniam lub chce usiąść albo się schylić. Pracuję i jakoś funkcjonuję, ale mam żółwie tempo i niestety co zrobię co kłuje :/

    Wiem, że nie zaleca się smarować żadnymi maściami... więc pytam czy któraś babeczka nie doradziłaby mi co zrobić? Masaże nie pomagają, tak naprawdę masowanie w tamtym miejscu mnie po prostu boli :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2016, 08:29

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 13 września 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuję mimo wszystko kontakt z lekarzem choćby pierwszego kontaktu. Mi jeden ginekolog powiedział, że na bóle kręgosłupa mogę stosować Voltaren, drugi powiedział, że nic nie powinnam stosować. Każdy powie Ci coś innego... :) ale może znajdziesz jakiś złoty środek :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 13 września 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fiska0 wrote:
    Nie chce zaczynać nowego wątku, dlatego piszę tutaj.

    Jestem w 26tyg i w niedzielę odstawiałam średniej ciężkości blaszki do piekarnika... nie ugięłam nóg i coś mi łupnęło w krzyżu po lewej stronie. Pomyślałam, że mi przejdzie, niestety do tego momentu nie widzę żadnej poprawy. Ciężko mi jest siedzieć, leżeć, chodzić, obrócić się masakra... w sumie w każdej pozycji mnie kłuje i boli, a najbardziej jak tę pozycję zmieniam lub chce usiąść albo się schylić. Pracuję i jakoś funkcjonuję, ale mam żółwie tempo i niestety co zrobię co kłuje :/

    Wiem, że nie zaleca się smarować żadnymi maściami... więc pytam czy któraś babeczka nie doradziłaby mi co zrobić? Masaże nie pomagają, tak naprawdę masowanie w tamtym miejscu mnie po prostu boli :(
    Fiska koniecznie lekarz bo to może wypadnięcie lub przemieszczenie dysku, w ciąży łatwiej o urazy bo wszystko rozluźnione.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 14 września 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już dziś zdecydowanie lepiej. Nie boli, aż tak i normalnie wyszykowałam się do pracy. Kłuje nadal ale nie tak jak wcześniej, że nic nie mogłam zrobić.

    Zobaczę, może mi przejdzie i to zwykłe strzyknięcie, jeżeli nie to w poniedzialek udam się do lekarza rodzinnego.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ