X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciaza mlodsza o 5 dni wg USG, mozliwe?
Odpowiedz

Ciaza mlodsza o 5 dni wg USG, mozliwe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 2 maja 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy ktoras z Was miala taki przypadek ze przy badaniu USG okazalo sie ze ciaza jest mlodsza o kilka dni i wszystko bylo w porzadku? Wiem ze roznie bywa z owulacja i potrafi sie opoznic, ale w moim przypadku przytulanie bylo najpozniej 12 dc a pozniej juz nic, mozliwe zeby owulacja przesunela sie o te +/- 5 dni i plemniki by tyle przezyly? Troche sie boje ze cos jest nie tak, w zasadzie we wtorek musialam udac sie wczesniej niz planowalam do ginekologa bo tego samego dnia dostalam jasno rozowego plamienia i ze strachu pojechalam do lekarza (wg. OM powinnien byc to 5w4d, wg USG okazalo sie ze jest pecherzyk 7 milmetrowy ktory wskazywal na 4w6d) Lekarz stwierdzil ze jest to ciaza mlodsza o 5 dni niz wedlug OM, okazalo sie ze wdala sie tez nadzerka i byc moze stad te rozowe plamienie, przepisal luteine dopochwowo, bo zaszkodzic nie zaszkodzi a moze pomoc. Umowil sie ze mna na wizyte za 2 tygodnie, POWINIEN juz byc wtedy widoczny zarodek i bijace serduszko. Nie robilam bety i zaczynam sie bac czy oby napewno ciaza sie prawidlowo rozwija. Czy ciaza mlodsza o te 5 dni wykazalaby druga bardzo widoczna kreske na testach ciazowych w dniu przewidywanej @ tj. po okolo 9-10 dniach od tej "opoznionej" owulacji, nie byl by to raczej cien cienia na tescie?

    xnw443r8o36071zr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Po pierwsze plemniki sa w stanie przezyc te 5 dni nawet, po drugie nie wiesz kiedy byla implmentacja bo u kazdego jest ona w innym czasie.. po trzecie kazdy dzidzius rozwija sie w swoim tempie.. u mnie nadgonil az 3 dni do przodu taki cwaniak:D
    za 2 tygodnie faktycznie powinnas zobaczyc juz zarodek i serduszko..
    co do testow ciazowych zalezy jaka byla czulosc i zalezy od stezenia hcg w Twoim organizmie a dokladniej moczu.. wiec mysle ze nie masz sie czym zamarwiac.. teraz duzo odpoczywaj, lez sobie, zdrowo jedz nie stresuj sie i moze podarujcie sobie wspolozycie do wizyty u lekarza i sprawdzeniu czy wszytsko jest ok i co z ta nadzerka :) trzymam kciuki :)

    polkosia, Martyna8888, karmar lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 maja 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam aż 10 dni różnicy w 7tc, a do tej pory wszystko jest OK i na dodatek mała nadrobiła stratę do 3-4 dni, więc nie ma się czym przejmować :)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • perelka1846 Koleżanka
    Postów: 90 13

    Wysłany: 2 maja 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie! :) Po pierwsze serdecznie gratuluję i wszystkim Wam i Waszym maleństwom życzę dużo zdrowia.

    Przepraszam, że spamuję, ale we wrześniu na świat przyjdzie moje maleństwo, wzięłam udział w konkursie, głosować można do jutra (3.05) do godziny 20:00. Bardzo proszę Was o pomoc i głosy na historię nr 2. Dziękuję za zaangażowanie :)

    http://mama-w-trampkach.blog.pl/wygraj-laktator-canpol-babies/

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 maja 2015, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciąża też jest młodsza o 5 dni z tym że ja przypuszczam owulację koło 17 dc :)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 maja 2015, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A poza tym mój pęcherzyk miał 6mm w 5w5d :) na następnym usg serduszko już biło i wszystko jest w porządku a jeszcze przed wizytą miałam grubą krechę jakoś 4-6 dni po terminie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2015, 06:51

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 4 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzilabym Ci Kochana sie tak nie denerwowac. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze za duzo sie stresujemy w poczatkach ciazy czy sie na pewno rozwija jak powinna. Ja trafilam do jednego lekarza,ktory mi wmawial,ze nie jestem w zadnej ciazy i nic nie widzi,nie chcial nawet spojrzec na moje badania krwi itp. Wyszlam zaplakana, oczywiscie zmienilam lekarza. Na pozniejszym USG bylo widac tylko pecherzyk i trzeba bylo cierpliwie czekac. Z plamieniami mialam podobnie z tym,ze przyczyny konkretnej nie bylo kazdy organizm jest inny i wszystko trzeba konsultowac z lekarzem. Na plamienia caly czas przyjmowalam dhupaston. Takze proponuje Ci sie nie stresowac bo jestem pewna,ze wszystko bedzie dobrze tylko trzeba dac temu czas by serduszko zaczelo bic:)

    Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Jestes juz z nami :)
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 4 maja 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za slowa otuchy :) Napewno troche ulzylo, postaram sie mniej stresowac mimo ze do wizyty jeszcze 8 dni...

    xnw443r8o36071zr.png
  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 4 maja 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekanie jest najgorsze wlasnie w poczatkach bo teraz juz bysmy chcialy wszystko zobaczyc:) Pozniej juz bedziesz spokojniejsza jak bedziesz widziala rozwijajaca sie perelke:) U mnie tez np dokladnie nie potrafil lekarz na poczatku stwierdzic,ktory to tydzien bo mialam nieregularne miesiaczki i pozno musialo dojsc do zaplodnienia. Powiem tak Kochana wazne,ze wykazuje ciaze,a natura zrobi reszte daj temu tylko czas:)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Jestes juz z nami :)
  • Patka to Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie! U mnie okazało się ze zaszłam w ciążę miesiąc później! Maleństwo jest młodsze o cały miesiąc, niepotrzebnie się martwiłam gdy na usg nic nie było a teraz mam serduszka dwa! 5 dni to pikuś :)

    Patka
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 12 maja 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po USG, jest zarodek 1cm i serduszko bijace (tetno 150) <3
    Faktycznie nie bylo co sie stresowac bo wg lekarza wszystko jest w porzadku, kolejna wizyta za miesiac + badania do wykonania :) A i nadgonione 2dni do przodu, wiec cos czuje ze z czasem wiek ciazy pokryje sie z wiekiem wg OM :)

    Patka, 2 serduszka to podwojne szczescie, gratuluje!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 18:24

    xnw443r8o36071zr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ