X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr ciaża po ciąży pozamacicznej
Odpowiedz

ciaża po ciąży pozamacicznej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agi Przyjaciółka
    Postów: 100 72

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , dziewczyny jestem po ciąży pozamacicznej która była w czerwcu.. teraz jestem w 3 tyg. ciąży(liczac od owulki)wizytę mam w środę.
    takie pytanko do tych które to tez przerabiały, pobolewał was jajnik ? tylko jeden bo od czasu mnie kuje i zaczynam wariować :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 21:16

    Paula222 lubi tę wiadomość

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie byłam w ciąży pozamacicznej, ale w mojej obecnej ciąży, jajnik pobolewał mnie dość długo. To nie musi być zaraz nic złego. Agi, podczytuję Cię i mocno kibicuję, nie martw się...

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z poprzedniczką :)
    Mnie jajnik do tej pory pobolewa :)
    Nie martw się na zapas będzie dobrze, musi być, trzymam kciuki :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzewam temat. Dziewczyny czy możecie podzielić się swoimi objawami ciąży pozamacicznej?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 marca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi wrote:
    Witam , dziewczyny jestem po ciąży pozamacicznej która była w czerwcu.. teraz jestem w 3 tyg. ciąży(liczac od owulki)wizytę mam w środę.
    takie pytanko do tych które to tez przerabiały, pobolewał was jajnik ? tylko jeden bo od czasu mnie kuje i zaczynam wariować :(

    Pobolewał, zwłaszcza lewy i to długo - właśnie takie silne kłucie, chyba cały 1 trymestr, też miałam schizy, ale spoko to normalne, tym razem już będzie dobrze :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 marca 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Odgrzewam temat. Dziewczyny czy możecie podzielić się swoimi objawami ciąży pozamacicznej?

    Często ta ciąża jest bezobjawowa (do czasu pęknięcia np. jajowodu), beta też przyrasta często normalnie, dlatego jest ciężko CP zdiagnozować, najlepiej zrobić USG, a do czasu jak ciąża jest młoda i niewidoczna na USG to trzeba czekać i mieć nadzieję.

    Monna lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Chyba jutro trzeba się wybrać na usg i betę

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 marca 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Chyba jutro trzeba się wybrać na usg i betę

    Który masz tydzień ciąży i czemu boisz się CP?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ovulki kłuje mnie lewy jajnik. Dostał[email protected] @ kłucie jajnika tak silne że ciężko mi było chodzić. Metaliczny posmak w ustach zarówno przed jak i w trakcie@. Dziwne samopoczucie, dziwne sny. Przed @ miałam takie objawy jak na grypę, silne osłabienie - to mój objaw z poprzedniej ciąży. 2 testy negatywne. A dziś (ostatmi dzień @) silny ból pachwiny promieniujacy do pośladka.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 marca 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Od ovulki kłuje mnie lewy jajnik. Dostał[email protected] @ kłucie jajnika tak silne że ciężko mi było chodzić. Metaliczny posmak w ustach zarówno przed jak i w trakcie@. Dziwne samopoczucie, dziwne sny. Przed @ miałam takie objawy jak na grypę, silne osłabienie - to mój objaw z poprzedniej ciąży. 2 testy negatywne. A dziś (ostatmi dzień @) silny ból pachwiny promieniujacy do pośladka.

    Bol pachwiny to oznaka rosnacej macicy, lekarze mowia, ze to dobry bol. U mnie w dwoch ciazach bylo ostre klucie w jajnikach. CP trafia sie 1/100, nie martw sie - bedzie dobrze :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira jedno CP juz przeszłam może to dlatego...:( Też czytałam o tym że to dobry znak i cieszyłam się do momentu @. No nic dla świętego spkoju porobię jutro badania

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 marca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Leira jedno CP juz przeszłam może to dlatego...:( Też czytałam o tym że to dobry znak i cieszyłam się do momentu @. No nic dla świętego spkoju porobię jutro badania

    Kiedy miałaś OM?
    Jakie badania chcesz robić? Beta nie jest miarodajna w CP. Najlepiej USG w skończonym 6 tygodniu ciąży licząc od OM.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bardzo bolały plecy, ból był bardzo, bardzo silny. Następnego dnia doszedł straszny ból głowy - tez nigdy takiego nie miałam.

    W tej ciąży obawiałam się ze znowu jest jajowodowa, bolała mnie lewa strona, a okazało się, ze owulacja była z prawego jajnika. Widocznie jakieś zrosty mam w lewym jajowodzie, które dają o sobie znać...

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2 x pozamaciczną, jak zaszłam w ,, dobrą'' ciążę strasznie bolał. Już byłam przekonana że znowu pozamaciczna, a wszystko ok :) Boli cały czas, lekarz mówi, że zrosty...

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na USG. Lewy jajnik mam blisko macicy i mogę mieć zrosty. Czy te zrosty się leczy w jakiś sposób? Nie jest to ciąża.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 marca 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Byłam na USG. Lewy jajnik mam blisko macicy i mogę mieć zrosty. Czy te zrosty się leczy w jakiś sposób? Nie jest to ciąża.

    Nie wiem czy to się leczy, w sensie zrosty, ale wiem, że jajowody można udrażniać laparoskopowo, chociaż skuteczność nie jest oszałamiająca.

    Monna lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 20 marca 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Byłam na USG. Lewy jajnik mam blisko macicy i mogę mieć zrosty. Czy te zrosty się leczy w jakiś sposób? Nie jest to ciąża.

    Jeśli jesteś zaraz po operacji, to się dostaje taki lek przeciw zrostom ( niby te mniejsze usuwa), ale wszystkich i tak nie. Już z takimi wytworzonymi nic się nie da zrobić, chyba, że operacyjnie ( laparo) . :/ Przynajmniej tak było 5 lat temu jak się dowiadywałam.

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ