X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża po poronieniu
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Meow Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 lutego 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej. Jestem cztery miesiące po poronieniu (w ok. 4/5 tc). Aktualnie jestem w 4 tc, nie plamie ale mam ciągłe bóle brzucha jak na @. Byłam u lekarza i dostałam duphaston oraz euthyrox. Jest jeszcze wcześnie i nie widać pęcherzyka, ale lekarz mówi, że macica jest powiększona, endometrium 16mm więc to dobry znak i mam wrócić za dwa tygodnie. Testy są bardzo wyraźne (ostatnim razem były to cienie kresek). Nie robiłam beta hcg bo gin stwierdził że to na razie bez sensu... Bardzo się stresuje, że znów skończy się tak jak ostatnio... Mamusie, które miały taką sytuacje i udało się szczęśliwie donosić ciąże podzielcie się historią. Muszę jakoś odgonić czarne myśli.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 25 lutego 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. U mnie historia podobna. Pęcherzyk zagnieżdżony, ale w środku nic się nie rozwijało i właśnie po badaniach beta hcg zorientowałam się, że coś jest nie tak. Poroniłam w 7-8 tyg plus pobyt w szpitalu na doczyszczeniu farmakologicznym- na szczęście obyło się bez łyżeczkowania.
    W 3 cyklu po, beta była znowu pozytywna i aktualnie jestem w 18 tc i czekam na bliźniaki🥰 Moja Pani Doktor mi powiedziała, że organizm "pamięta" ciążę i jesli szybko zajdę w następną to jest ogromna szansa, że będzie ona zdrowa i donoszona bezproblemowo. Odpukać na razie jest książkowo i myślę, że Twoja sytuacja też taka jest.

    Co do zalecenia lekarza, że beta na tym etapie jest bez sensu:
    uważam, że jeśli na teście już widać to tym bardziej betę powinnaś robić bo na tym etapie, kiedy nie widać jeszcze zarodka, to tylko beta powie Ci czy wszystko jest ok. Rób betę co 2 dni mniej więcej o tej samej porze- wynik mniej więcej powinien sie podwajać, a przynajmniej być o 60% większy. Dokładny przyrost policzysz w kalkulatorze belly. Tylko to Ci teraz powie, że jest wszystko ok.

    Bóle na tym etapie są normalne. Oczywiście takie do zniesienia. Jeśli nie będziesz mogła wytrzymać, lub pojawi się krwawienie, skontaktuj się z lekarzem, lub jedz na SOR.

    Mam nadzieję, że Cię chociaż trochę uspokoiłam. Życzę Ci nudnych i bezproblemowych 9 miesięcy i zdrowego maluszka🥰🥰 Ściskam 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2021, 09:45

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 18 marca 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie ;) również jestem po poronieniu o tym że dzidziuś nie żyje dowiedziałam się w sylwestra a zabieg miałam w Nowy Rok , niezwykle smutny koniec i początek roku, miałam lekkie plamienie różowe i poszłam na wizytę w sylwestra okazało się że serce nie bije to był 8tydzien dziecko nie żyło około tygodnia. Teraz jestem znowu w ciąży i jakoś nie dochodzi to do mnie nie umiem się cieszyć jeszcze, wizytę mam za dwa tygodnie zrobiłam narazie badanie tarczycy bo mam Hashimoto i wyszło ok i progesteron na moje oko też ok jestem pełna nadziei że będzie wszystko Dobrze mam już synka ma 2.5roczku , mój aniołek urodziłby się w sierpniu tak jak mój synek . robiłas sobie jakieś badania po poronieniu? Wiesz co mogło być przyczyną?

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ