X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr ciąża pozamaciczna
Odpowiedz

ciąża pozamaciczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie mamuśki ;)
    Może któraś pomoże. Tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Od kilku dni czuję ból jajnika. Nie jest ostry, jest taki tępy jakby owulacyjny- to chyba najlepsze określenie. Dziś boli cały dzień. Żadnych plamień nie mam. Do lekarza idę dopiero za tydzień i naczytałam się w internecie, że ból jednego jajnika może oznaczać ciąże pozamaciczną. Ok 14dpo (nie jestem w stanie co do dnia określić) miałam betę 326, po 48 h- 798, progesteron 21,9- podaję wartości, bo również gdzieś znalazłam, że za niskie mogą wykluczyć ciąże pozamaciczną. I tu moje pytanie- czy w tak wczesnej ciąży taki ból jest normalny? Bo szczerze mówiąc obawiam się, że coś jest nie tak. Zwłaszcza, że to był mój pierwszy cykl po tabletkach anty, owulacja była w 35 dniu (nie wiadomo czemu tak późno) i boję się, że może tabletki zwiększyły ryzyko takiej ciąży.

  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 24 maja 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też bolał tak jak by jajnik po jednej stronie i sie martwiłąm bo również jestem po hormonach.....kiedy poszłam na pierwsze usg szukał troszkę pęcherzyka w macicy bo nie mógł znaleźć i wypowiedział do mnie słowa że możliwe że to ciąża pozamaciczna........ale na szczęście tuż po wypowiedzeniu tych słów ujawnił się maleńki pęcherzyk ciążowy.....:-)


    [link=https://www.suwaczki.com/]eikt3e3k5jt61yp0.png[/link]

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na USG na początku 7 tygodnia, więc mam nadzieję, że nie będzie musiał szukać ;) Bo chyba tam zemdleje na fotelu z nerwów :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2016, 18:12

    kataloza lubi tę wiadomość

  • Ancyk Znajoma
    Postów: 26 20

    Wysłany: 24 maja 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, patrząc na Twoją betę, że to nie ciąża pozamaciczna. Nie sugeruj się wartościami tylko przyrostem, bo o to w tym chodzi. Jestem po 2 ciazach pozamacicznych więc wiem co mówię. Mnie ani w puerwszej ani w drugiej nic kompletnie nie bolało. Jedyne co to miałam brazowawe plamienia. Nie życzę tego nikomu, masakra. Także głowa do góry bo na pewno niebawem zobaczysz pęcherzyk albo już zarodek :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2016, 20:41

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    km5szbmh2jx2g578.png
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 24 maja 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez bolał jeden jajnik przez jakiś czas. A to już 13 tydzień ciąży...:-)

    Aniołki [*][*]
    w57vyx8dkho18ol6.png

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 25 maja 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka, nie martw się na zapas. Ja jestem po ciąży pozamacicznej i wtedy jedynym jej objawem był zły przyrost bety (153 i po 48h 158, później zaczęła rosnąć książkowo) oraz plamienie, ale nie brązowe, tylko czarne jak smoła.
    Teraz jestem w drugiej ciąży (końcówka 8 tyg) z tego samego jajnika co CP. Ciąża jest w macicy i rozwija się prawidłowo :) A jak zobaczyłam dwie kreski to byłam przerażona, bo okrutnie bolał mnie jajnik, a później dostałam plamienia. Ale na całe szczęście w dniu spodziewanej @ był pęcherzyk w macicy 3mm.
    Nie stresuj się niepotrzebnie, jajnik często boli, bo podczas ciąży powiększa się razem z ciałkiem żółtym i to może powodować dyskomfort. ;) Później dojdą inne bóle i też będą cię martwić ;)

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    Gosposia
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,jestem po laparoskopowym usunięciu ciąży pozamacicznej jajowodowej w zeszły czwartek,moje obawy jednak się sprawdziły,jednak zostałam odesłana tydzień wcześniej ze szpitala,ze nic nie ma,ze poronienie!!
    Dlatego ku przestrodze!!! Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości,ufajcie swojemu organizmowi,gdyby nie wizyta w klinice niepłodności która miała być pierwsza wizyta w 7 tc a ja z niej nie zrezygnowałam bo chciałam wiedzieć co dalej po "poronieniu",poprosiłam o usg i okazało się ciąża pozamaciczna i dostałam skierowanie do szpitala w trybie pilnym i wieczorem pojechałam a na następny dzień byłam operowana.
    Także jak macie wątpliwości idźcie to skonsultować bo gdyby nie moja wizyta to bym dalej tak chodziła aż do tragedii...

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia wrote:
    Sylvuszka, nie martw się na zapas. Ja jestem po ciąży pozamacicznej i wtedy jedynym jej objawem był zły przyrost bety (153 i po 48h 158, później zaczęła rosnąć książkowo) oraz plamienie, ale nie brązowe, tylko czarne jak smoła.
    Teraz jestem w drugiej ciąży (końcówka 8 tyg) z tego samego jajnika co CP. Ciąża jest w macicy i rozwija się prawidłowo :) A jak zobaczyłam dwie kreski to byłam przerażona, bo okrutnie bolał mnie jajnik, a później dostałam plamienia. Ale na całe szczęście w dniu spodziewanej @ był pęcherzyk w macicy 3mm.
    Nie stresuj się niepotrzebnie, jajnik często boli, bo podczas ciąży powiększa się razem z ciałkiem żółtym i to może powodować dyskomfort. ;) Później dojdą inne bóle i też będą cię martwić ;)
    Jak miałaś usuwana ta ciążę?

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metotrexatem. Po nim nastąpiło poronienie, na szczęście całkowite i obyło się bez większej ingerencji lekarzy.
    Jak długo po laparo lekarze karzą się wstrzymywać ze staraniami?

    Gosposia
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia wrote:
    Metotrexatem. Po nim nastąpiło poronienie, na szczęście całkowite i obyło się bez większej ingerencji lekarzy.
    Jak długo po laparo lekarze karzą się wstrzymywać ze staraniami?
    3 miesiace

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ