X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Co zamiast kremu clotrimazolum w I trymestrze?
Odpowiedz

Co zamiast kremu clotrimazolum w I trymestrze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś mama borykała sie z problemem swędzenia w pochwie? przypuszczam, ze moge byc w ciąży, czy wiecie jaki lek moge bezpiecznie zastosować? Co Wam lekarz doradził, bez recepty? Jestem zapisana do ginekologa ale wizyta za tydzień :/

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj zastosować żel Provag, mozna go kupic bez recepty w aptece.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi przy stwierdzonej infekcj gin przepisał pimafucort i globulki pimafucin

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Globulki Pimafucin podobno są najbezpieczniejsze, sama ich używałam w 6 tygodniu. Ostatnio znowu coś się przypałętało i stosowałam globulki Macmiror, ufałam im mniej niż Pimafucinowi, ale skoro lekarka prowadząca mi je zaleciła to pewnie wie co robi.
    Pani doktor która robiła mi niedawno usg powiedziała, że w ciąży można bezproblemowo ratować się Iladian direct plus, bo jest bez recepty i odbudowuje florę bakteryjną. Clotrimazolum zewnętrznie doraźnie też nie zaszkodzi nawet w pierwszym trymestrze, ale to w ostateczności i tylko kilka razy jak naprawdę jest źle. A no i dodatkowo trzeba wspierać florę bakteryjną pijąc np. kefiry, jogurty, actimele, ograniczyć cukier w diecie, bo sprzyja rozwijaniu się infekcji. I najważniejsze używać płynu do higieny intymnej o niższym ph, np. 3,5.

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 17 maja 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi gyn acti gel

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 28 maja 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przepisany clotrimazolum w pierwszym trymestrze, nie wiem którymi był tydzień, 12 może. Lekarz mi powiedział ze to jest jedyny krem na grzybice ktory można stosować w pierwszym trymestrze. A poza nim to polecam lacibios femina żel. Do smarowania.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 maja 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pimafucin globulki, niektórzy lekarze mówią ze w 1 trym nie można stosować clotrimazolum, ale 12 tydz to juz jak 2 trymestr :) poza tym krem zawiera dużo mniejsze stężenie leku niz globulki, w każdym bądź razie grzybice samym kremem może być ciężko wyleczyć:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2016, 14:18

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ