X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

cukrzyca ciążowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 3 października 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, wczoraj miałam test na obciążenie i piłam glukozę 75g. Na czczo miałam wynik 97, po godzinie 171 a po dwóch godzinach 148. Czy to oznacza cukrzycę?

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 25 października 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę tak że normą na czczo jest teraz 90, po godzinie 120 - 140 , a po dwóch na pewno do 120, normy są już zaniżone znowu, ja jak miałam całkiem nie dawno robioną glukozę na czczo to norma z 110 na 99 i to jakies miesiąc temu, robiłam znowu ponieważ miałam za dużo i krzywą też robiłam i lekarka powiedziałam ze normą na czczo jest 90! a nie 99, i mimo ze w normie miałam po krzywej glukozie to niestety mam słodkie dziecko z powodu glukozy na czczo. Jeżeli Twój lekarz uznaje za normę na czczo 99 to ma ok. Ale po godzinie i tak wydaje mi sie za wysoko bo najwyzej to 140 mozesz miec, a po dwóch godzin powinno wrócić do normy. Być może zle sie przygotowałaś go badań, bo do krzywej cukrowej jak wyczytałam to jest ścisła dieta dzień przed badaniem, a w niektórych przypadkach to nawet i 3 dni. Nie martw się być może wystarczy dieta bo cukru aż tak dużo nie masz, cukrzyca jest od 200 wiec masz stan przedcukrzycowy. Wizytę podejrzewam ze u diabetologa nie ominiesz. Dasz radę dla mnie to szok wielki ze ja w ogóle mam podejrzenie i to nie mialam wiele na czczo ale cóż takie są skutki jedzenia przez dwa miesiące samych praktycznie cukrów prostych aby mdłościom sobie pomóc. Trzymam kciuki


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arielka ja w 2 trymestrze glukoze na czczo 83 po godzinie 186 a po dwoch 146 mialam... i mam teraz diete i glukometr . na czczo dzien w dzien mam ponad 90 nawet ponad 100 sie zdarza, tak samo po pierwszym sniadaniu za wysoko... pozniej jakos blisko granicy normy,ja juz nie wiem co jesc. nie najadam sie tym co mozna jesc, wiecznie glodna chodze i mi slabo a zjem o jedna kanapke wiecej i juz wynik wariuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 08:47

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2018, 00:08

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli na czczo wyjdzie glukoza powyżej normy albo w moczu lekarz zaleca zrobienie testu na obciążenie glukozą w moim przypadku również tak było jak pisałam wcześniej... w ciąży bardzo często kontroluje się glukozę jak mówi moja lekarka to jest bardzo cicha choroba która ma bardzo złe rokowania jeżeli nie jest pod kontrolą... niestety dieta kobiety ciężarnej nie jest cudowna i ja również chodziłam głodna i w dodatku zła... już mogę nie jeść słodyczy i cukrów prostych ale litości żeby dwie kromki małego chleba ziarnistego miałyby mi wystarczyć na 2,5-3 godziny... no ale trzeba to trzeba ciąża trwa 40 tygodni da się przeżyć.. ważne żeby dziecko było w pełni rozwinięte


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2018, 00:08

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no więc cukrzyca to cicha choroba niektore kobiety w ciąży na pierwszej wizycie dostają glukozę do zrobienia na czczo jeśli jest w normie to w czasie ciąży też dostaje od czasu do czasu skierowanie na zrobienie glukozy.. w moim przypadku tak było co 2-3 wizyty badanie cukru na czczo i obowiązkowo potem w 24-26 tygodniu ciąży test na obciążęnie glukozą. Jesli na czczo wyjdzie nieprawidłowo to trzeba działać odrazu i nie czekać być moze cukrzyca pojawiła się zanim zaszła w ciążę kobieta a skutki nieleczenia tego schorzenia są bardzo groźne dla płodu. Jak wspomniałam wczesniej ważne jest badanie samego cukru. W przypadku pojawienia sie cukru w moczu odrazu pacjentka jest skierowana do diabetologa i w zależnosci od jego wyników być moze i do szpitala.
    Owszem ze badanie samego cukru na czczo nie oznacza ze ma się cukrzycę ale jest pierwszym krokiem do jej wykrycia. Jeśli kobieta ma cukrzycę to w większości przypadku odrazu to się uwidacznia na wynikach badań.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2018, 00:08

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widać jej norma na czczo przekracza o 7 jednostek stąd wydaje mi się że lekarz jej zlecił wykonanie badania, chyba że ktoś w jej rodzinie choruje na cukrzycę albo miała cukrzycę ciążową w poprzedniej ciąży.. norma jest już nowa do 90 na czczo po 1 h 120 a po dwóch ma wrócić do wyjściowego wyniku na czczo


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 19 października 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak to jest w przypadku glukozy na czczo wynoszącej niecałe 97 w ciąży?
    Po 1h- 158,88
    Po 2h- 114?

    Pozdrawiam ciepło

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpie tej cukrzycy :( mialam w poprzedniej ciazy i zostal mi glukometr... wiec teraz kupilam paski i rano mierze. Za kazdym razem mam wynik prawidlowy a jak dzis przyszlo do badania cukru na czczo to rano zrobilam glukometrem i mialam 98 :( jak juz dojechalam do przychodni zrobilo mi sie 108 nie wiem to ze stresu czy co? Jestem zalamana :(((( no i czekam na wyniki z krwi beda o 16

    klz9df9hph2l42tn.png
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytowac nie umiem, ale jestem wkurzona :( z glukometru 108 a z krwi 90 troszeczke duza ta roznica a ja sie mecze a moze mam 90 na glukometrze to 72 z krwi?

    klz9df9hph2l42tn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ