Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Cukrzyca ciążowa 2024
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa 2024

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 10 lipca, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dziś robiłam pierwsze badania w ciąży i oprócz glukozy wszystko ok.
    Jak zobaczyłam wynik równy 100 to aż zaniemówiłam bo nigdy nie miałam problemów z poziomem cukru.
    Jakie były wasze historie z cukrzyca ciążową bo ja troszkę się podłamałam że początek i już złe wieści :-(

  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 10 lipca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie. Ja dostałam w 8 tygodniu skierowanie na krzywa cukrowa, bo glukoza na czczo wyszła 99. Krzywa wyszła już prawidłowo, łącznie z cukrem na czczo :) nie mam cukrzycy. Może zjadłaś za ciężka kolację lub za późno, także bez paniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 18:16

    preg.png
  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 10 lipca, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie że nie jadłam nic od poprzedniego dnia mniej więcej od 16, jedynie co to wypiłam dwa duże kubki wody z sokiem. Badania robiłam przed 9 rano było dziś mega gorąco i jak doszłam na badania to głowa aż pulsowała mi z bólu. Więc spodziewała bym się niskiej wartości a tu taki wynik..... :-(

  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 10 lipca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie panikowała. Organizm w ciąży lubi różne figle plątać, widziałam przypadki gdzie po jagodziance był cukier książkowy a po kanapce na żytnim pieczywie był ogromny. Poczekaj do dalszych badań, pewnie dostaniesz skierowanie na krzywą i wtedy będzie wiadomo. Samo to, że tak długo nie jadłaś a badanie zrobiłaś stosunkowo późno mogło ci wynik zawyżyć. Czytam, że dziewczyny miały tuż po przebudzeniu na czczo w normie, a po 30min jeżeli nie zjadły nic to zaczynał im już skakać.

    preg.png
  • Nejt Autorytet
    Postów: 264 427

    Wysłany: 11 lipca, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaZag wrote:
    Hej
    Dziś robiłam pierwsze badania w ciąży i oprócz glukozy wszystko ok.
    Jak zobaczyłam wynik równy 100 to aż zaniemówiłam bo nigdy nie miałam problemów z poziomem cukru.
    Jakie były wasze historie z cukrzyca ciążową bo ja troszkę się podłamałam że początek i już złe wieści :-(
    Nic się nie martw, ta podwyższona glukoza może być efektem koktajlu hormonów ciążowych, nie do końca masz na to wpływ. U mnie w pierwszych badaniach glukoza na czczo wynosiła 106, więc też wysoko, od razu byłam skierowana na krzywą cukrową, która potwierdziła cukrzycę ciążowa i od 11+5 jestem pod dodatkową opieką diabetologa, a od 13+3 mam zalecone stosowanie insuliny nocnej długodziałającej. U mnie największym problemem są cukry na czczo aktualnie biorę 18j insuliny, więc całkiem sporo, natomiast mogę Cię zapewnić, że zastrzyki nie bolą, igła jest malutka i cieniutka :) Nie martw się o dzidzie, bo jeżeli jesteś dobrze prowadzona a cukry uda się okiełznać, to nic dziecku nie będzie, przy cukrzycy ciążowej baczną uwagę zwraca się na pomiar brzuszka u maluszka, jeśli jest za duży to jest to przeciwwskazanie do porodu SN. Mój synek póki co zapowiada się długi i szczupły. Dieta cukrzycowa jest całkiem smaczna i przede wszystkim zdrowa, dzięki czemu nie przytyjesz za dużo, u mnie aktualnie +5kg :)

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm 🤩
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm 🐻
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. 14+3 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. 16+5 poczułam ruchy małej 🐠
    🩺07.05.24r. 18+3 HR 151 ud./min. 259g szczęścia 💙
    🧬28.05.24r. 21+3 HR 156 ud./min. 420g zdrowego bobasa 🩵
    🩺04.06.24r. 22+3 HR 145 ud./min. 512g 💙
    🩺02.07.24r. 26+3 HR 144 ud./min. 1043 +/-167g🩵
    🩺 23.07.24r. 29+3 HR 147 ud./min. 1464 +/-234g 💙🥹
    🧬12.08.24r. 32+2 HR 145 ud./min. 1990g 🩵
    🩺 20.08.24r. 33+3

    preg.png
  • awrona82 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 lipca, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaZag wrote:
    Hej
    Dziś robiłam pierwsze badania w ciąży i oprócz glukozy wszystko ok.
    Jak zobaczyłam wynik równy 100 to aż zaniemówiłam bo nigdy nie miałam problemów z poziomem cukru.
    Jakie były wasze historie z cukrzyca ciążową bo ja troszkę się podłamałam że początek i już złe wieści :-(
    Ja również miałam sytuację, gdzie glukoza na czczo wyszła mi wyższa niż zwykle, mimo że nic nie jadłam poprzedniego wieczoru. Krzywą cukrowa pokazała, że wszystko jest w normie.

    Czasami nasze ciała mogą reagować na zmiany hormonalne w ciąży, co może wpływać na wyniki. Najważniejsze to nie panikować, bo spokój w ciąży jest nam potrzebny. Trzymam za Ciebie kciuki!

  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 11 lipca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za słowa otuchy dziś rano powtórzyłam glukozę a gdy wyszłam z badań doktor napisał żeby jutro zrobić na spokoju krzywą.

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 850 702

    Wysłany: 29 lipca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podepnę się jeśli można.

    Dostałam wyniki OGTT (badanie robione 10tc + 5d)

    na czczo: 86,4 mg/dl
    po 1 godzinie: 111,6 mg/dl
    po 2 godzinach: 129,6 mg/dl

    same w sobie wyniki są zgodne z normami, natomiast zastanawia mnie ten wzrost poziomu cukru po 2h, a chyba powinien spadać. Czy któraś wie jak to zinterpretować? :)

    ❤️Mikuś❤️ 17.01.2020
    ❤️Michaś❤️ 26.10.2021
    ❤️Nasz aniołek 🌈 [+] 8tc 02.01.2024❤️
    ❤️czekamy na nasz 4 cud❤️ -pęcherzyk 6,6mm (5w3d)

    💉 Beta-hCG 18.06.2024 - 3157 mlU/ml
    🔜 wizyta vol. 3 - 06.08.2024
    🔜 badania prenatalne - 05.08.2024
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Idealna laktacja - kiedy, jak powstaje mleko i dlaczego warto kupić laktator?

Czy idealna laktacja istnieje? Tak! Ale czasami wymaga wsparcia. Są kobiety, dla których karmienie piersią jest zupełnie bezproblemowe. Wiele jednak świeżo upieczonych mam zmaga się z  problemami na początku swojej drogi laktacyjnej: zbyt mała produkcja pokarmu, nieefektywne ssanie przez dziecko, trudności z przystawianiem... O ile trudności z przystawieniem warto skonsultować z położną lub doradczynią, to problem ze zbyt małą ilością pokarmu można rozwiązać samodzielnie, wspomagając się laktatorem. O idealnej laktacji - kiedy i jak powstaje mleko w piersiach oraz czy warto kupić laktator i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ