Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ćwiczenia w I trymestrze ciąży
Odpowiedz

Ćwiczenia w I trymestrze ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziewczyny czy uprawiacie jakiś sport w I trymestrze? Ja byłam w trakcie odchudzania, kiedy okazało się, że jestem w ciąży..Nadal bardzo się sobie nie podobam, a wiem, że w ciąży może być jeszcze gorzej :< dlatego chciałabym kontynuować ćwiczenia i zdrowo się odżywiać, tylko nie wiem na jaką formę aktywności mogę sobie pozwolić? Podpowiedzcie :)

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 10 marca 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plany ćwiczyć, ale takie zmęczenie mnie dopadło w 1 trym a teraz jestem chora od tygodnia, że na razie nic nie robię. Ale jak nie masz ciąży zagrożonej to na YouTube jest masa ćwiczeń dla ciężarnych do odpowiedniego trymestru. To głównie jakieś rozciągania, przysiady itp. Wiem, że trzeba unikać wstrząsów, czyli np. biegania, skakania, jazdy konno/na rowerze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 16:45

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam na fitness przed ciążą. Na razie sobie odpuściłam bo nawet jeszcze nic nie widać na usg. Jak lekarz mi potwierdzi, że wszystko jest ok to mam zamiar zapisać się na jakieś specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży albo ćwiczyć sama w domu. W internecie można faktycznie znaleźć wszystko ważne, żeby lekarz powiedział, że nie ma przeciwwskazań.
    W końcu warto ćwiczyć dla dobrego samopoczucia i zdrowia maluszka a i poród będzie łatwiejszy. I na pewno łatwiej wrócić potem do formy po ciąży.

    l54t4dr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą cwiczylam-siloeownia,basen i konie. Teraz od początku ciąży zrezygnowałam jedynie z koni. Ale 3 razy/tyg chodzę na basen, 2 razy w tyg na silownie-trener dostosowal mi plan,dodatkowo spacery, piłka w domu. Dzieki temu dobrze się czuje,nic mnie nie boli - ani krzyż ani nic,nie puchne, itp. Także polecam, tylko musi to być za wiedzą i zgoda lekarza i dostosowane do formy i aktywności przed ciążą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 23:01

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ