X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy jest możliwość?
Odpowiedz

Czy jest możliwość?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alicja110 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 7 września 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim!
    Przyszłam do Was z niemałą zagadką. Mianowicie - mam cykle 28 dniowe (+/- 2 dni). Ostatnią miesiączkę miałam od 26.08-30, więc kolejna powinna być od 23-27.
    Stosunek bez zabezpieczenia miał miejsce 7 sierpnia i 10, a 8 z tego co kalendarz pokazuje była owulacja. Miesiączki jak nie było, tak nie ma. Robiłam trzy testy, ale jak się okazało za wcześnie, bo jakoś między 23 a 29.
    Ogólnie to przez cały ten czas dziwne rzeczy się ze mną działy. Przez dłuższy czas nie odczuwałam wcale głodu i ciężko było mi cokolwiek przełknąć, a od dwóch-trzech dni jem jak głupia.
    Upławy mam przezroczyste i baaardzo dużo ich jest (jakbym ciągle podniecona chodziła :x),czasem białe. Jakoś w drugim czy trzecim dniu zapowiadanej miesiączki miałam beżowe, baaaardzo jasne upławy i w sumie już się nastawiałam na miesiączkę,a tu nic. Ciągle jestem zmęczona, niewyspana (przedtem śpiąc nawet 4h cały dzień spędzałam aktywnie i 0 zmęczenia). Pocę się też dużo bardziej niż wcześniej i pryszcze mnożą mi się tylko na skórze. Stres na pewno na to nie wpłynął, bo go nie było :P.
    Dziś robiłam badanie na beta-HCG i wyszedł negatyw, bo <0,100, a norma na 3 tydzień to 5,8-71,2, ale czy już mogłoby być dodatnie? Leci mi już kolejny cykl, 05.09 miała być owulacja, a upławy odkąd powinnam mieć okres jak wyżej. Jak myślicie? Może to być ciąża czy raczej nie?
    Jutro idę do lekarza i czy jeśli istnieje ryzyko ciąży to ginekolog wykryje tak szybko?

  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 7 września 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnią miesiączkę miałaś chyba 26 lipca, a nie 26 sierpnia?

    Jeśli faktycznie owulację miałabyś 8 sierpnia to do tej pory, po 30 dniach, test z krwi już wykazałby ciążę. Skoro HCG jest zerowe to ginekolog tym bardziej nic nie zobaczy.

    Może owulacja się przesunęła? Ale rozumiem, że zanotowałaś skok temperatury skoro kalendarz wykazał owulację.

    Może w wyniku jakichś zaburzeń hormonalnych (TSH, prolaktyna...) owulacja była nieudana - czasem tworzy się torbiel, temperatura lekko się podnosi, ale owulacji nie ma. To może zaburzyć cykl i go wydłużyć. Ja tak właśnie miałam, objawy też miewałam dziwne.

  • mariposa22 Przyjaciółka
    Postów: 108 104

    Wysłany: 7 września 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja owulację miałam 1 sierpnia i 11 dni później beta wynosiła 8,32.
    USG pokaże pęcherzyk ciążowy, gdy poziom HCG wynosi więcej niż 1000.
    Tak więc niestety, to nie ciąża :(

    cb7wugpjzduadl9q.png
    Aleksander <3
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 7 września 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, jeśli owulację miałaś tego dnia, który obstawiasz, to do tej pory betaHCG już na bank byłoby pozytywne. Więc ciąża odpada.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ