X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr czy to normalne?
Odpowiedz

czy to normalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • GotowaDorota Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 lutego 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 6tc i czuje bóle podbrzusza bardzo podobne do tych które sygnalizują miesiączkę. troszkę się boję. czy któraś z was też tak miała?

    Dorota
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 5 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GotowaDorota ponoć to normalne. Ja jestem w 8 tygodniu i też od czasu do czasu czuję ból brzucha, jajników, tak jakby na okres. Ponoć macica się powiększa i temu czujemy takie pobolewanie. Do póki nie ma żywej krwi nie ma się czym martwić :)

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 6 lutego 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam takie bóle niemalże do 11 tygodnia z czasem na szczęście osłabły, ale na samym początku nawet nie brałam pod uwagę, że mogę być w ciąży ponieważ miałam wrażenie, że lada moment ptzyjdzie @

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • basia_en Przyjaciółka
    Postów: 71 60

    Wysłany: 6 lutego 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli bóle nie są silniejsze niż miesiączkowe i nie masz plamień to wszystko powinno być ok. Mi takie bóle zaczęły się na tydzień przed spodziewaną miesiączką, dlatego byłam pewna że z ciąży nici... Z tygodnia na tydzień bóle były rzadsze i mniej intensywne. Teraz od czasu do czasu coś mnie jeszcze zaboli.

    ckai9jcgup6f7q7j.png
  • Czupyna Nowa
    Postów: 4 14

    Wysłany: 8 lutego 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja grudniu 2016 poronilam. Po pierwszej @ udalo nam sie! Jestem w 5 tyg. Terz mam bole podbrzusza. Postanowialam dxisiaj pojsc do lekarza zeby sprawdzil czy jest sie czym martwic czy tez nie. Licxe na to ze powie ze wszystko jest ok. A do kiedy takie bóle moga sie utrzymywac wiecie moze?

    vc8dhjh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 8 lutego 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie utrzymywały się gdzieś do połowy 6. tygodnia. Ponoć mogą się pojawiać jeszcze przy przypuszczalnym terminie każdej kolejnej miesiączki.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Czupyna Nowa
    Postów: 4 14

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest po wizycie u lekarza. Mam brac duphaston-z racji grudniowego poronienia i mocniejszy kwas foliowy ktory jest na recepte. No i oczywiscie oszczedzac sie. Kontrol za dwa tyg. Moze bedzie juz bilo serducho.

    vc8dhjh.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czupryna dobre wieści Duphaston na pewno nie zaszkodzi a tylko pomoże trzymamy kciuki

    Czupyna lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 9 lutego 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 10 tygodniu i jeszcze mam bole brzucha jakby na miesiaczce. Macica sie powieksza i dlatego:) z

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miewam jeszcze takie bóle, jestem w 8t, do tego od czasu do czasu kłują jajniki i miewam uczucie, że coś "spływa". Okazuje się, że to śluz. Na USG wszystko wyszło w porządku. Najlepiej nie panikować, póki nie ma krwi i nie zwijamy się z bólu trzeba zachować spokój :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 08:01

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku pierwszej, nieutrzymanej ciąży też miałam kłucia, ciągnięcia, bóle takie lekkie i tępe, coś jakby skurcze ale nie do końca i lekarz mówił, że to całkowicie normalne.
    Teraz też czuję takie jakby rozpychanie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Skowra Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie na szczęście te bóle są co raz słabsze.
    _______________________________________
    Polecam: Matka i dziecko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 10:02

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 3 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, myślę, że największą krzywdę robimy sobie panikując. Odkryłam, że aktywność na tym forum pomaga mi się uspokoić ;)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • kiya Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem nowa na forum robilam 3 testy i 3 ladne pozytywne. Niby 6 tc ale ilprawie bez objawów oprocz sikania i od wczoraj mb
    Wczoraj bolą mnie plecy w krzyżu. Jak badalam sobie szyjke to jest wysoko i twarda. Dopiero w pn ide do lekarza i sie stresuje. Mdłości nie mam czasem mnie zemdli ale to chwila i przechodzi acha i co mam to ciagle bialy wodnisty. Nie wiem czy dobrze napisalam w odpowiednim wątku jeśli nie prosze o przekierowanie. Poniewaz nie znam tego forum i jest mi ciezko sie odnaleźć. Pozdrawiam

  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również, jestem w 8 tygodniu, a od dłuższego czasu mam bóle a'la okresowe, ale również czytałam, że nie warto się tym martwić bo to macica się powiększa ;) oczywiście wiadomo, że bóle w granicach rozsądku. Bo jeśli jest to mocny i długotrwały ból, to warto skontaktować się z ginekologiem.
    Kiya, ja od początku ciąży nie mam mdłości. Jesteśmy widać w tym procencie Ciężarówek, które przechodzą ją w łagodniejszy i przyjemniejszy sposób :) Ból w krzyżu też jest nieszkodliwy, to podobno również objaw powiększającej się macicy. Niedługo, czyli w 7-mym m'cu będziesz miała ją już dwa razy większą niż na początku ciąży :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 18 marca 2017, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na początku 5 tyg (jeszcze nie byłam u lekarza ale testy pozytywne beta pięknie rośnie ) i tez mam takie bóle praktycznie pół dnia to czuje najgorsze rano i wieczorem... właściwie czuje ból od bioder do mostka i na brzuchu i na plecach masakra i to dość mocny:( ..

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • bila Znajoma
    Postów: 18 17

    Wysłany: 18 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również dokuczają bóle podbrzusza, pleców, wieczorami czasem ból promieniuje na uda, czyli tak jak mam podczas okresu, ale wszystko z dzidzą ok, wczoraj nawet dało się zobaczyć serduszko:) Fakt, aktualne bóle są lżejsze i bardziej rozpychające niż te miesiączkowe.
    Panikuję zawsze wieczorem przy napadzie, bo kumulują mi się wszystkie objawy - jajniki, macica, mdłości, zgaga no i resztki kaszlu, także dziewczyny, nie jesteście same xD

    Autoimmunologiczna choroba tarczycy, mutacja genu PAI-1 4G - ciąża na encortonie
    Mama dwóch aniołków: 5tc - luty 2016, 7tc - grudzień 2016

    f2w39jcg74xmub6o.png
  • Natka__ Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 18 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem prawie w 5 tygodniu ciąży również odczuwałam bóle jakby menstruacyjne. Póki co słabną ale lekarz polecił nospe nawet do 3 tabletek dziennie i mówił ze to lek nie szkodliwy dla kruszynki. Na razie jednak nie miałam takiej potrzeby. Przepisał mi też luteine oraz duphaston. Dziś nawet odczułam pierwsze mdłości.Teraz tylko wypoczywać i się oszczędzać. Pozdrawiam

  • Mariafaf24 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 26 marca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem w 10 tyg ciąży i mam biegunkę czy to normalne czy zwiastuje coś nie dobrego :/ czy też tak miałyście i czy uznawać to też jak objaw ciąży ??

    Do puki walczysz jestes zwycięzca
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 27 marca 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariafaf, trudno powiedzieć, może po prostu hormony hulają, może źle zjadlaś ;) pamiętaj, żeby się nie odwodnić! :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ