X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy USG genetyczne jest w standardzie opieki ciążowej?
Odpowiedz

Czy USG genetyczne jest w standardzie opieki ciążowej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Czy możecie mnie oświecić o co chodzi z USG genetycznym? Tzn. wiem czemu ono ma służyć. Mam tylko pytanie czy ono jest w standardzie opieki ciążowej (czy to jest po prostu to standardowe usg między 11 a 14 tyg.) czy robi się je dodatkowo? Bo zawsze myślałam, że usg genetyczne to to, które wykonuje się po 35 roku życia i u kobiet obciążonych jakimś szczególnym ryzykiem wad u płodu a tak ogólnie w standardzie go nie ma. Uświadomcie mnie proszę, bo nie mogę się połapać i rozróżnić.

    201811152844.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane wrote:
    Cześć dziewczyny :) Czy możecie mnie oświecić o co chodzi z USG genetycznym? Tzn. wiem czemu ono ma służyć. Mam tylko pytanie czy ono jest w standardzie opieki ciążowej (czy to jest po prostu to standardowe usg między 11 a 14 tyg.) czy robi się je dodatkowo? Bo zawsze myślałam, że usg genetyczne to to, które wykonuje się po 35 roku życia i u kobiet obciążonych jakimś szczególnym ryzykiem wad u płodu a tak ogólnie w standardzie go nie ma. Uświadomcie mnie proszę, bo nie mogę się połapać i rozróżnić.
    Z tego co wiem, to usg genetyczne jest BEZPŁATNE dla kobiet po 35 roku zycia i z obciazeniami w wywiadzie, ale powinna je zrobic kazda kobieta i to koiecznie u lekarza z z certyfikatem do wykonywania tego typu badania. Ja np. Mam 25 lat, ale mimo to mialam to badania za darmo bo moj lekarz napisał na skierowaniu, ze cos mu sie nie podoba na usg ( a tak nie bylo) i wtedy tez przysługuje bezplatne badanie genetyczne(prenatalne). Ale wiem ze nie wszyscy lekarze tak robią i duzo dziewczyn placi za te badania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2018, 09:53

  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

    201811152844.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ