X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr data ostatniej miesiączki a data na usg
Odpowiedz

data ostatniej miesiączki a data na usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aga_93 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 maja 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Jestem już po drugim USG. Od ostatniej miesiączki minęło 9 tygodni i 2 dni (licząc od pierwszego dnia). Na badaniu USG mam wpisane: 8w2d + 0w3d (CRL 18,1mm).
    Czy w związku z powyższym jestem dopiero w trakcie 9 tygodnia? Nie wiem czy liczyć od ostatniej miesiączki, czy według USG. Na dodatek lekarz na karcie ciąży wpisał mi 7 tydzień..
    Zgłupiałam kompletnie.

    Czy orientuje się któraś z Was, co oznacza dodatkowo to 0w3d?

    Z góry dziękuję za wyjaśnienia!

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 5 maja 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, a czy obok tego plusa nie ma minusa? Ja na wszystkich zdjęciach z usg mam dopisek +- 3 dni.
    Być może miałaś pózniej owulację i w związku z tym na usg dziecko jest tydzień młodsze. A 8tyg2dni minus te 3 dni na błąd pomiaru - to jakos końcówka 8 tyg wychodzi ( a wg lekarza końcówka 7, bo oni liczą skończone, pełne tygodnie).

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 5 maja 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Precyzując, dla nas na belly np. 5tydz3dn oznacza szósty tydzień, a lekarz w takim wypadku powie, ze to piąty :)
    Więc może twój lekarz przyjął wiek ciąży ostrożnie na 7tyg6dni?

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • aga_93 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 maja 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm według kalendarza wychodzi, że już skończyłam 9 tydzień.. Możliwa jest różnica aż 2 tygodni? Nie wiem, czy nie szukam dziury w całym :P

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 5 maja 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, ze jakby był powód do zmartwień, to lekarz by ci powiedział :)
    A zawsze miałaś regularne miesiączki?

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • aga_93 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 maja 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30/31 dni. Trochę mnie uspokoiłaś, dzięki :). Przy usg genetycznym mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni:)

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 5 maja 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy dłuższych i nieregularnych cyklach takie rozbieżności się zdarzają :)
    Mogła ci się spóźnić owulacja, mogło jajeczko zagnieździć się pózniej, lekarz mógł lekko machnąć się przy pomiarach (a milimetr różnicy moze przełożyć się nawet na kilka dni!), wreszcie może taka uroda twojego dziecka, ze postanowiło urosnąć pózniej ;)
    Podejrzewam, ze dziecko podgoni z rozmiarami do kolejnego usg. Sporo było tu dziewczyn z takimi rozbieżnościami i szcześliwie teraz zmieniają pieluchy :)

    aga_93, polkosia lubią tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma się co stresować. Moja ciąża na początku rozmiarowo była opóźniona o 5 dni względem OM. Lekarz mi powiedział, że musiałam później zajść w ciąże. Zmartwiłam się bo wiedziałam dokładnie kiedy owulacja była. Też zarodek pojawił się dopiero po 7 tygodniu ciąży. Ile ja sie strachu najadłam. Od dwóch tygodni maluch wyprzedza wiek ciążowy względem OM o 3 dni. Skąd taka rozbieżność? Lekarz mówi że jest wszystko ok i często takie rozbieżności mają miejsce.

    I fakt, ze jak byłam pierwszy raz to mi powiedział, że to 4 tydzień, a na usg 4w4d, więc oni tak liczą.

  • Aga. Znajoma
    Postów: 20 29

    Wysłany: 8 maja 2016, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rozbieżność dwa tygodnie bo owu miałam dopiero w 28 dniu cyklu ;)

    cd9bvfxmflz35nej.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 8 maja 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam rozbieżność ponad miesiąc bo owulację miałam gdzieś między 60 a 65 dc :D

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • Aurellka Autorytet
    Postów: 1000 805

    Wysłany: 13 maja 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam spora rozbieżność, bo owu ok.33dc była...zobaczymy jak będzie Maleństwo rosło, bo na razie ciężko ustalić jak jest...

    hchy43r8k9eziygj.png
    ❤20-06-2015❤
    ❤Nasz początek wieczności! ❤
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ