X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dieta bezmięsna a ciąża
Odpowiedz

Dieta bezmięsna a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 13 lutego 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czytałam ostatnio o dietach w ciąży, odpowiednich witaminach itp. i natrafiłam na artykuł, że kobieta w ciąży powinna jeść wszystko. Od kilku lat nie jesm mięsa, moje wyniki są ok, białko zwiezęce zastępuje białkiem roślinnym . Powiedzcie czy niedobór białka pochodzenia zwierzęcego może mieć negatywny wpływ na rozwój mojego Maluszka ?

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    PRAWIEMAMA
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wątpię, żeby miało to zły wpływ.

    Jesteś wegetarianką i się martwisz, a weganki, albo lepiej: surowe frutarianki (tylko owoce i tylko surowe) w ciąży radzą sobie bez problemów :)

    Kwestia tylko doboru składników diety, tak, żeby zapewnić wszystkie potrzeby dwóch organizmów.

    Może skonsultuj dietę z dietetykiem, tak będzie najbezpieczniej - będziesz wiedziała co i w jakich ilościach dziennie jeść zamiast mięsa :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie muszę skonsultować z dietetykiem, bo teraz polegam tylko na internecie i opiniach innych wegetarianek. Moja siostra czasem podsyła mi super przepisy.
    Dziękuje za odpowiedź :)

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    PRAWIEMAMA
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej internety :-) ja nie jem mięsa od ok 5 lat i wyniki wszystkie super, niejedna kobieta nie w ciąży i jedząca mięso by takie chciała ;-) jedynie w razie czego może być konieczność suplementacji żelaza ale to u każdej może być. Czy jadasz nabiał, jajka, ryby? Bo mnie tylko o to pytali wszyscy gdy mówiłam, że mięso odpada. A że jadam ww. to padało, że w takim razie wszystko ok.

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i jest sporo kobiet, normalnie jedzących mięso, które w ciąży od niego odrzuca zupełnie. Nie jest ono do niczego potrzebne :-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajka i nabiał tak, ryb ani owoców morza nie jem. Pocieszyłyście mnie:)
    mój partner też nie je mięsa i zastanawiam się też czy jak juz na świecie pojawi się dziecko i zacznie już jeść to czy podawać mu mięso..

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    PRAWIEMAMA
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 13 lutego 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zdecydowaliśmy, że nasza córka będzie jadła mięso. Ale tylko ze względów praktycznych - żeby w przypadku wycieczki, kolonii czy po obiadów w przedszkolu miała co jeść. Wegetarianizm i weganizm są coraz bardziej popularne, ale jednak wciąż często można spotkać się z opinią, że przecież kurczak to nie mięso...

    zem3qps6in5tddof.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 13 lutego 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No włąśnie też o tym myślałam, bo w przedszkolu często jest mięso itp. a poza tym najlepiej niech samo o tym zadecyduje.

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    PRAWIEMAMA
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 lutego 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka90 wrote:
    No włąśnie też o tym myślałam, bo w przedszkolu często jest mięso itp. a poza tym najlepiej niech samo o tym zadecyduje.

    Zobacz sobie vloga na youtube "Aga in America" tam jest taka seria "moje wegańskie dziecko", kobieta pokazuje dietę swojego dziecka i wpływ na jego rozwój, odpowiada na miliony pytań oburzonych widzów, tłumaczy jak to jest jak dziecko idzie gdzieś do ludzi, gdzie jest "normalne" jedzenie, etc - powinno to rozwiać Twoje wątpliwości :)

    Majka90 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 13 lutego 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo :)

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    PRAWIEMAMA
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ