X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dolegliwości bólowe Endometriozy w ciąży
Odpowiedz

Dolegliwości bólowe Endometriozy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Po ponad roku udało mi się zajść w ciążę mając endometrioze. Mam dwie torbiele na jajniku, zrosty na więzadłach krzyżowo - macicznych. Jak przechodziłyście ciążę ? To moja pierwsza ciąża, aktualnie kończę 9 tydzień i boje się każdego bólu w obrębie brzucha. Czasem mnie coś ciągnie, kłuje, pobolewa. Oprócz tego standardowe dolegliwości bólowe. Podzielcie się doświadczeniami, może akurat jest tutaj mama która przechodziła ciążę mając endometrioze:)

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po pierwsze gratuluję ciąży, przy endometrioze możesz patrzeć na nią w kategorii prawdziwego cudu. Ja też mam endometrioze ale przechodzę ja całkowicie bezobjawowo zarówno przed operacją i ciąża jak i po niej i w niej. Z tego co wiem dolegliwości w ciąży powinny być dużo mniejsze. Wynika to z braku miesiączki i czasu progesteronu w czasie ciąży w oraznizmie. To co może dawać Ci dolegliwości to właśnie zrosty, nie wiele na to można poradzić ale jeśli dolegliwości są znaczne to oczywiście zgłoś prowadzącemu lekarzowi. Generalnie przy endometrioze dużym problemem jest zajście w ciążę jak już w niej jesteś z to idzie już z górki 😄

    Kasiak lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ