X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston- brać?
Odpowiedz

Duphaston- brać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie!
    Jestem w 6tc i od kilku dni pobolewa mnie brzuch. Od wczoraj ciut mocniej, chociaż ból nie jest ciągły ani jakoś wyjątkowo mocny to i tak się martwię. Jest to moja druga ciąża, poprzednią straciłam w 7tc. Byłam u ginekologa w piątek i powiedział że wszystko jest ok, zarodek już jest w macicy. Przepisał mi też "w razie czego" Duphaston gdyby działo się coś niepokojącego. I nie wiem czy to już jest niepokojące? I czy można brać ten lek tak na wszelki wypadek gdyby miało się dopiero zacząć coś niepokojącego dziać? Boję że że przegapię ten moment i później będę sobie w brodę pluć że jednak tego leku nie wzięłam... Kolejna wizyta dopiero 4 stycznia..

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olunia, na pewno lekarz powiedział Ci jakie dawki brać, także tego leku nie bierze się doraźnie, tylko cały czas!!!
    Radziłabym dzisiaj wziąć od razu pierwszą dawkę i dużo odpoczywać jak Cię coś boli. Ja biorę luteinę na podtrzymanie ciąży (to prawie to samo co Duphaston) od pierwszej wizyty aż do teraz a jestem w 20 tygodniu ciąży. Lekarz powiedział mi, że od następnej wizyty będziemy dopiero go odstawiać. Ten lek w niczym ci nie zaszkodzi, twoje bóle nie muszą być niepokojące, mogą być normalne w związku z ciążą, niektóre dziewczyny tak mają, ale radziłąbym brać ten lek przynajmniej do następnej wizyty.

    Jak masz wątpliwości to zadzwoń do lekarza i się go zapytaj.

    Oluniunia, kamenkaa lubią tę wiadomość

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram, nie powinnyśmy nie będąc lekarzami, nie znając twojej historii doradzać w kwestii leków, nie zniosłabym myśli, że Ci niechcący zaszkodziłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 17:01

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział mi jak brać Duphaston, tyle że wyraził się " w razie niepokojących objawów". Dla mnie wszystko jest niepokojące ze względu na poprzednie poronienie. Ale skoro lek nie zaszkodzi a może pomóc to wezmę chociaż dla samego komfortu psychicznego, a przy następnej wizycie zobaczymy co dalej:) Dzięki za odp Elvi :)

  • Małabella Przyjaciółka
    Postów: 102 27

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jak już zaczniesz go brać to nie możesz od tak przestać. Lekarz napewno zalecił ci dawkę jaką masz przyjmować :-) ja biorę od 5 tygodnia i póki co nie zapowiada się żeby lekarz kazał przestać go brać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Nie liczę tu na fachową poradę, po prostu siedzę sama w domu i głupieje. Chciałam tylko poradzić się kogoś mądrzejszego w tych sprawach ode mnie. Mąż wraca z pracy dopiero w piątek, ale na niego już w ogóle nie mogę liczyć ponieważ przejmuję się jeszcze bardziej ode mnie. Jutro zadzwonię do ginekologa i poproszę o wcześniejszą wizytę i rozwianie moich wątpliwości. A Duphaston w końcu wzięłam ponieważ na prawdę mocno zabolało i przez chwilę zrobiło mi się słabo.. boję się że tym całym stresem narobię sobie jakiejś biedy

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nr komórkowy do swojego i go pytam o każdą pierdołę :D

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oluniunia ja od poczatku ciazy mialam meeega bole brzucha,skrecalo mnie tak jakby mi mialo wszystko od dolu wyrwac,plamienia delikatne mialam,torbiel na jajniku.. przeboje byly ale od samiuskiego poczatku moj gin dal mi duphaston wlasnienw razie gdyby cos sie zaczelo dziac tymbardziej ze mialam tak silne bole brzucha. I bralam dosc dlugo. Napewno wam to nie zaszkodzi a moze pomoc,sluchac lekarzy i nie kombinowac a bedzie dobrze;) bezproblemowych ciaz wam zycze i zdrowych dzieciaczkow Mamuski ;)

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalile wrote:
    Ja mam nr komórkowy do swojego i go pytam o każdą pierdołę :D
    no ja tez mam nr tela i tez wole zapytac lekarza niż na forum.
    a jak lekarz kazał brac to bierz tez biore DUpka i wiem ze on nie zaszkodzi dziecku

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz brac duphaston "na zapas". Ja biore od poczatku do 13 tc. Czuje sie z nim bezpieczniej. Tylko wlasnie potem juz powinnas brac przynajmniej do 10tc codziennie. Ja biore 2 dziennie

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Lies Przyjaciółka
    Postów: 113 64

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam swoje 3 grosze. Boli mnie brzuch od 2 dnia po pozytywnym teście. Po 6 dniach nie wytrzymałam z nerwów i poszłam na izbę przyjęć, zresztą tak mi poradziła moja ginka.
    Pielęgniarka mnie lekko zjechała, że skoro jestem po poronieniu to z każdą głupotą powinnam iść natychmiast do szpitala/lekarza bo takie moje święte prawo.
    Okazało się, że jak na chwilę obecną to jest dobrze, a ten ból... chyba tak po prostu mam. I dostałam duphaston, dawkę 4 x 2. Nie wiem czy to efekt placebo, ale ból to mi zelżał o 2/3 przynajmniej. W tej ciąży zakończonej poronieniem wzbraniałam się przed tymi tabletkami, oczywiście trudno wyrokować czy one by coś zmieniły. Teraz natomiast zmieniło się moje podejście.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 00:59

    Synek 12.09.2010 - mój kochany urwisek :)
    Maluszek 12 tc [*] 23.07.2015
    oar890bvvi3ka2ni.png
  • Solane Ekspertka
    Postów: 132 225

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem co mam zrobić odnośnie duphastonu i luteiny. Jestem po poronieniu (w sierpniu). Lekarz przepisał mi luteine i duphaston od 16 do 26dc (2 tabletki duphaston, jedna luteina dopochwowa). W grudniu wznowiliśmy starania. Jest to drugi cykl kiedy biore te leki. Wczoraj odstawiłam bo minął 26 dc. W poniedziałek będe robić test ciążowy. Co jak wyjdzie pozytywny? Mam brać te leki? Lekarz nie dał mi dokładnych wskazówek. Powiedział, że jak będę w ciązy żeby przyjść. Niestety z racji okresu światecznego już nie pracuje i będzie dopiero od 15 stycznia :(

    w57v9n73n742fstj.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solane, nie będę Ci za bardzo radzić co masz zrobić, ale napisze co ja zrobiłam, bo byłam w podobnej sytuacji. Też miałam luteinę dopochwowo od 16 do 26 dc, tylko, że ja w 22 dc zrobiłam prolaktynę zobaczyć czy leki działają i czy wzrasta i była spora co dało mi do myślenia, że może się udało. Luteina działa tak, że jak nie odstawisz jej to jak ma przyjść okres to i tak przyjdzie, bo wielu lekarzy przepisuje ją na wywołanie @.
    Tak więc ja w ogóle jej nie odstawiłam, brałam ciągle aż do dnia spodziewanej miesiączki, zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży. Zadzwoniłam umówić się na wizytę i wspomniałam lekarzowi, że do tej pory leczyłam się luteiną i ona zalecił mi nie odstawiać jej aż do wizyty. Na wizycie przepisał mi luteinę tylko podjęzykowo. Bał się po prostu, że organizm źle zareaguje na szybkie odstawienie i już jest 20 tydzień ciąży a ja biorę ją do tej pory. Jeżeli już jesteś po poronieniu to na pewno będziesz miała kontynuowane leczenie duphastonem i luteiną.
    Spróbuj zadzwonić do lekarza a jak nie da rady to ja bym kontynuowała branie tych leków, bo one nie szkodzą a jedynie mogą podtrzymać ciążę.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    20 tydz ciazy to chyba za dlugo juz. Mi 1 lekarz kazal do 10 a drugi do 13

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz mam zaufanie do lekarza, nie będę podważała jego kompetencji. Poza tym ja w 13 tygodniu miałam jeszcze jednorazowe plamienie brązowe. Może dlatego zalecił dłuższe branie leków. Ale już niedługo, bo 23 grudnia mam wizytę i usg połówkowe i powiedział aby do tej wizyty brać luteinę a potem będziemy odstawiać.

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie - każda z nas jest w innej sytuacji. Trzeba ufać lekarzom, a w razie wątpliwości odwiedzić innego lekarza. Lepiej nie porównywać się do innej dziewczyny, z innymi problemami i inną sytuacją. :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ok nie wiedzialam ze mialas plamienie. W takim razie to ok
    Ps wiadoma jest rzecza ze trzeba ufac lekarzowi i robic co mowi, to ja tu nikomu nie mowie co ma robic tylko forum jest do wymieniania opinii i opowiadania o sobie a wiadomo ze kazdy sie slucha swojego lekarza a nie kieruje jakas osoba na forum. A skoro temat jest czy brac duphaston to ja opowiadam tylko jak to mi zalecili

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2015, 20:54

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ oczywiście, wypowiadaj się :)
    Ja po prostu wypowiedziałam swoje zdanie - że najbezpieczniej o takie rzeczy jak dawkowanie czy odstawienie leków albo interpretację wyników lepiej pytać tylko lekarza, a nie forum. :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również przepisano Duphaston ale lekarz powiedziała że brać w przypadku krwawień/plamień

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że każda rada może się którejś z nas przydać.
    Ja akurat wymieniłam tydzień ciąży po to głównie, aby podkreślić, że leki te nie są szkodliwe i aby może pomóc bardziej w dokonaniu wyboru.
    A wiadomo, że każda z nas jest inna, każda ma inną historię starań i ciążowych przypadłości.
    Solane daj znać jak zatestujesz :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ