X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston - Jak długo brałyście?
Odpowiedz

Duphaston - Jak długo brałyście?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mamaann Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak długo brałyście Duphaston?
    Wczoraj byłam prywatnie u lekarza, myślałam że się zaczął 7 tydzień, a lekarz stwierdził że po obrazie że jest to dopiero 5 tydzień. I kazał przyjść za 2 tygodnie.
    Przepisał mi 1 opakowanie Duphastonu (20 tabletek), dawkowanie 2 x1. Z czego wynika, że opakowanie się skończy jeszcze przed planowaną wizytą. Czy też braliście Duphaston doraźnie, tylko przez kilka dni?

  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston brałam od pozytywnego testu i biorę do dzisiaj. Podejrzewam że lekarz się pomylił wypisując receptę - powinnaś brać duphaston bez przerw i zapas powinien Ci wystarczyć do następnej wizyty. Zadzwoń i wyjaśnij, ew. zgłoś się po drugą receptę.

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a z jakiego powodu lekarz przepisał Ci duphaston? Ja miałam bardzo podobną sytuację do Twojej tyle, że jestem w 11 tc i lekarz ze względu na pobolewania podbrzusza przepisał mi luteinę dopochwowo i duphaston też 2x1 i kazał przyjść na wizytę za 2 tygodnie. Luteina wystarczy mi idealnie do dnia wizyty natomiast duphaston kończy się 4 dni przed wizytą a z tego co wiem to raczej nie powinno się odstawiać duphastonu tak z dnia na dzień bo to jest jednak hormon ale są różne opinie na ten temat. Ja w poniedziałek trafiłam z dość silnym bólem brzucha na izbę przyjęć, który okazał się na szczęście kolką jelitową ale powiedziałam lekarce na izbie o tym duphastonie i bez problemu przepisała mi kolejne opakowanie. Także będę przyjmowała duphaston do następnej wizyty i wtedy zapytam się lekarza co i jak. Może zadzwoń do swojego lekarza i powiedz mu jak wygląda sytuacja i zapytaj się jego czy masz normalnie odstawić czy drugą receptę Ci da.Żeby nie było tak, że skończy Ci się opakowanie, przez kilka dni do wizyty nie będziesz przyjmowała a na kolejnej wizycie lekarz znów wymyśli, że ten Duphaston Ci zapisze i takie będzie rozchwianie :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • mamaann Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też mam lekkie pobolewanie w podbrzuszu, ale takie delikatne, lekarz przepisał mi do tego no-spe. Co do no=spy mam obawy, bo nie boli mnie do tego stopnia, żeby brać tabletki. Dzięki dziewczyny za porady. Skontaktuje się z lekarzem i się dopytam o ten lek Duphaston.

  • mamaann Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak lekarz potwierdził, że tylko to jedno opakowanie. Nie mogę się już doczekać kolejnej wizyty, a czas tak pomału leci.:)

  • ProHusar86 Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 5 lutego 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Ja Duphaston przyjmuje juz od 5 tc, jak tylko zrobiłam pozytywny test ciążowy to od razu telefonicznie kontaktowałam się z moim ginekologiem. będe przyjmowala go do 16tc, ze względu na to, że pierwszą ciąże poroniłam w 9tyg.-obumarła :/ . tez uważam, że nie należny przerywać przyjmowania leku, ewentualnie zadzwonić, aby recepta została przygotowana. Pozdrawiam

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 6 lutego 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam duphaston z powodu krwiaka umiejscowionego pod kosmówką (plamień żadnych brak, na usg wyszło szydło z worka). Jeśli dobrze pamiętam to łykałam go cały pierwszy trymestr do momentu gdy na usg genetycznym nie było śladu po krwiaku. Wtedy stopniowo zaczęłam odstawiać dupka.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ