X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston/luteina
Odpowiedz

Duphaston/luteina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patrycjanl Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mieszkam w Holandii i tutaj stosunek do ciąży jest dość laiczny. Gdy ciąża jest zagrożona bądź grozi jej poronienie o czym świadczy stopniowy spadek HCG - nie robią nic, uważają że tak ma być. Poroniłam raz przez ich podejście. W Polsce dostaje się duphasan bądź luteinę, czy lepszym wyjściem będzie wybranie się do Polski do ginekologa po ten lek by się zabezpieczyć, czy jednak przystanąć na ich racje? Dodam że czasami plamię i nic z tym nie robią. :( co wy byście zrobiły? pozdrawiam mamusie.

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, to nie jest takie proste. Myślisz, że lekarz w Polsce wystawi ci leki na wszelki wypadek? W jakich dawkach? na jak długo?
    To ciężka sytuacja, wiem, że np. z UK też do 12 tyg nie wspierają zbyt chętnie ciąży. Z tego co wiem, moja kumpela w 10 tyg dostała się do polskiego lekarza i to on utrzymał jej ciążę. Istnieje u ciebie taka możliwość?

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w uk i tak to prawda co pisze Dalile. Na pierwsze usg poszłam prywatnie do polskiego lekarza, który przypisal mi również progresteron.
    Pierwsze usg na NHS mam za tydzień w czwartek. A tak to aby miałam spotkanie z lekarzem który mi pomógł wyliczyć datę porodu, sprawdził 'o czym jest' bromergon bo bralam wcześniej i wybraliśmy szpital. I koniec. Następne usg państwowe mam między 18 a 22 tyg i koniec z usg w Anglii. Reszta jak chce to prywatnie. Niestety tutaj tak jest, bo nie narzekają na przyrost naturalny jedno dziecko w tą czy w tamtą nie robi im różnicy, a w Polsce bardziej im na tym zależy żeby dzieci się rodziły to i się bardziej troszczą o ciężarne.

    patrycjanl lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • patrycjanl Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zapisana w Polskim Kramzorgu w Hadze, mówiłam im o poronieniu, ale przekazując informacje położnej (holenderki) nie zaproponowała nic. Może faktycznie wybiorę się do polskiego lekarza prywatnie. I nie chciałam na "wszelki wypadek" to było zalecienie lekarza w pierwszej ciąży, tylko nie zbyt mogę latać samolotem i ruszać w dłuższą podróż, to musiałaby być konieczność.

    Polecacie jakiegoś polskiego ginekologa, który mógłby mi pomóc? Chociaż w kwestii pytań.


    __________________________________________________________________

    gannskjo4ak3tp4j.png

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam na uregulowanie cykli i lekarz polski kazal brac dalej jak zajde do 10tyg. Tutaj we wloszech dr przedluzyl mi branie do 13 tyg. jak ciaza ma sie nie utrzymac to sie nie utrzyma na progesteronie ale on podtrzymuje ciaze jezeli sa jakies drobne problemy hormonalne. Lekarze w polsce chetnie go wypisuja i dobrze.zlego nie zrobi.

    Ps.patrycja ja bym poprosila o progesteron zwlaszcza jezeli plamisz.jak pojdziesz prywatnie to tez ci nie da? W takim razie chyba bym brala od polskiego lekarza jezeli masz taka mozliwosc

    patrycja jeszcze jedno. jak ty juz raz poronilas to powinnas od poczatku samego ciazy brac progesteron. moja kolezanka poronila i przy 2 ciazy brala az 6 duphastonow dziennie! juz urodzila dwojke od tego czasu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 22:50

    kamenkaa, patrycjanl lubią tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • patrycjanl Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, jestem trochę pewniejsza, wybiorę się do polskiego ginekologa w hadze i dam wam znać co powiedzał, i oczywiście czy przepisał mi tabletki :)

    nowatorka :)


    nowatorka lubi tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycjanl wrote:
    Dziękuję dziewczyny, jestem trochę pewniejsza, wybiorę się do polskiego ginekologa w hadze i dam wam znać co powiedzał, i oczywiście czy przepisał mi tabletki :)

    nowatorka :)

    na pewno przepisze :) polscy lekarze nie maja z tym zadnych problemow ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • ewelina89 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich jestem tu nowa i mam takie pytanie: mianowicie jak powoli i bezpiecznie odstawiac luteine bo mam ja odstawić do 12 tygodnia wiec został mi jeszcze tydzien, biore duze dawki bo 3x2 dopochwowo i 3x1 doustnie lutagen gdyz miałam niski progesteron i na poczatku trochę plamilam teraz juz jest ok ale wizyte mam za tydzien wiec moze mi cos doradzicie, z gory dziekuje za odpowiedzi

    patrycjanl lubi tę wiadomość

    ewelina89
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina ja bym po 12 tyg zmniejszyla dawke do 2x 1 dziennie i potem przestala. Mi kazal brac do 13 tyg

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • ewelina89 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze dziekuje za porade to poczekam do wizyty i zobaczymy co powie lekarz i jak schodzic z tej lutki nic mi nue zaszkodzi jak bede brala tydzien dluzej

    patrycjanl lubi tę wiadomość

    ewelina89
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ