X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Fryzjer w 1 trymestrze
Odpowiedz

Fryzjer w 1 trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hellobaby Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć zastanawiam się nad pójściem do fryzjera i zrobienia pasemek( odrostów) bo już nie mogę wytrzymać, czy w 1 trymestrze jest taka wizyta bezpieczna? Pytałam się mojej ginekolog i ona nie widzi przeszkód, a w necie krążą różne opinie, dajcie znać czy robiliście włosy czy poczekać jeszcze pare tygodni?

    cb7wvkcb01tp2kru.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobny dylemat, z tym, że ja nie rozjaśniam włosów rozjaśniaczem tylko farbuję na blond. Mój gin. powiedział, że mogę, ale farbą bez amoniaku. Tak też zrobiłam.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 21 lutego 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie nie ma przeciwwskazań do wizyt u fryzjera czy farbowania włosów w ciąży, ale dla własnego spokojniejszego sumienia może warto przeczekać 1 trymestr? :) Chyba dziecko ważniejsze niż pasemka? :) Ja sama przeczekałam, żeby potem się nie zastanawiać czy zrobiłam coś nie tak :)

    Hellobaby lubi tę wiadomość

    atdcpiqv8drqss4a.png
  • Hellobaby Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Axana wrote:
    Ogólnie nie ma przeciwwskazań do wizyt u fryzjera czy farbowania włosów w ciąży, ale dla własnego spokojniejszego sumienia może warto przeczekać 1 trymestr? :) Chyba dziecko ważniejsze niż pasemka? :) Ja sama przeczekałam, żeby potem się nie zastanawiać czy zrobiłam coś nie tak :)
    Pewnie, że ważniejsze! Pewnie poczekam, tak już tyle się przemęczyłam, że te parę tygodni nie zrobi różnicy :)

    cb7wvkcb01tp2kru.png
  • Hellobaby Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Miałam podobny dylemat, z tym, że ja nie rozjaśniam włosów rozjaśniaczem tylko farbuję na blond. Mój gin. powiedział, że mogę, ale farbą bez amoniaku. Tak też zrobiłam.
    Ooo to też jakieś wyjście, farba bez amoniaku. Dzięki

    cb7wvkcb01tp2kru.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 21 lutego 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam podobny dylemat. Naczytałam się dużo w tej kwestii...Ja robię odrost rozjaśniaczem, a potem farba na całość. Fryzjerka ma opinie, że w farbach bez amoniaku są inne gorsze zamienniki. Co na ten temat twierdzą wasi fryzjerzy? Ja z farbowaniem poczekam jeszcze parę tygodni, na razie to można w czapce chodzić haha:D zdrowie malucha najważniejsze

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 lutego 2018, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam mądra i wyluzowana, dopóki w ciążę nie zaszłam z odrostem na głowie ;-) przyznaję, że odczekałam i zaraz po rozpoczęciu II trymestru siedziałam na fotelu u fryzjera :-) zawsze malowałam sama, wtedy się bałam. Farba była bez amoniaku. To był jedyny raz. Potem kupiłam farbę w Rossmanie ale tez bez amoniaku i wróciłam do samodzielnej koloryzacji.

    Sabka1123 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 22 lutego 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Fryzjerka ma opinie, że w farbach bez amoniaku są inne gorsze zamienniki. Co na ten temat twierdzą wasi fryzjerzy?
    Nie jestem fryzjerką ale chemikiem i z chęcią bym z tą Panią porozmawiała ;)
    Jak chcesz drążyć temat to zapytaj ją konkretnie co ma na myśli - jakie substancje i sprawdź na stronie WHO czy należą do kategorii mutagennych, kancerogennych lub toksycznych. Jakie dawki są dozwolone w kosmetykach i przy jakich ekspozycja na nie jest niebezpieczna.

    Najlepiej wybierać farby do włosów bez amoniaku na naturalnych składnikach - wiele produktów aptecznych ma całkiem niezły skład.
    A amoniak....no cóż...bezpieczny nie jest (może powodować alergie u nienarodzonych i mdłości u ciężarnych) ale jest składnikiem proszku do pieczenia a słyszałyście, żeby ciężarne nie jadły ciast ? ;)

    Znam kilka fryzjerek, które prawie do końca ciąży pracowały wdychając różne świństwa i mają zdrowe dzieci.

    Jeśli mamy wybór to z niego skorzystajmy, ale nie dajmy się zwariować ;););)
    P.S. za 3 tyg mam umówionego fryzjera - blond - farba bez amoniaku ;)

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 22 lutego 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca a co z rozjaśniaczem? bo ja odrost niestety muszę tym traktować, sama farba sobie nie poradzi (już kiedyś z fryzjerką próbowałyśmy, ale nic nie chwyciło, za ciemny pigment)
    Myślę, że nie ma co wariować:) gorszy chyba jest życie w mieście, gdzie cały rok panuje smog!:)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 22 lutego 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena86 - w rozjaśniaczach jest wysoko procentowa woda utleniona, która może być mutagenna, ale musiałabyś ją wlać do otwartej rany w sporych ilościach. Powiem szczerze, ze nie mam pojęcia czy w takiej formie jak farbowanie włosów miałaby wpływ na płód.

    Ostatecznie można nie nakładać go od skóry głowy, tylko ciut wyżej, żeby nie miał kontaktu z Twoją skórą i nie wąchać ;) - trudne ale może wykonalne ;)

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 22 lutego 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej dowiedzieć się jaki jest skład farby i wybrać najbardziej bezpieczną.
    Też pytałam gina o różne takie rzeczy, bo miałam na prawdę długą listę. A nie chciałam czytać w internecie, bo tam ile osób tyle opinii.

    PRAWIEMAMA
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 22 lutego 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja farbowałam włosy w 1 trymestrze farbą bez amoniaku

    3i492n0agf4rykt3.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja farbowałam wcześnie w 1 trymestrze i w środę idę znowu. Nie wyobrażam sobie łażenia z odrostem, ale ja farbuje włosy regularnie od dawna i jest to element mojego dobrego samopoczucia. Pytałam fryzjerki, ona też farbowała i pracowała z farbami, lekarz jej pozwolił, tylko miała nie wdychać farby (czyli zakaz stania nad farbowaną głową).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 10:17

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Ja farbowałam wcześnie w 1 trymestrze i w środę idę znowu. Nie wyobrażam sobie łażenia z odrostem, ale ja farbuje włosy regularnie od dawna i jest to element mojego dobrego samopoczucia. Pytałam fryzjerki, ona też farbowała i pracowała z farbami, lekarz jej pozwolił, tylko miała nie wdychać farby (czyli zakaz stania nad farbowaną głową).

    Ja farbuję mniej więcej co 2 miesiące, już od 7 lat, nigdy nie miałam żadnych reakcji alergicznych czy zaczerwienionej skóry.
    Zamierzam iść do fryzjera pod koniec marca (jakoś głowa z odrostami mnie wkurza, i źle się z tym czuję)
    Jeszcze na najbliższej wizycie spytam mojego lekarza, jaką on ma opinie (dla świętego mojego spokoju;)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 lutego 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są podobno farby stricte dla kobiet w ciazy. Moze warto poszukac w necie?

    Ja ufarbowalam wlosy dopiero w 2 trymestrze, farba bez amoniaku, ktorą farbuje sie od 5-6 lat. W 1 trymestrze nie odczuwalam potrzeby bycia piekna, lezalam w lozku i wymiotowalam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 23 lutego 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Są podobno farby stricte dla kobiet w ciazy. Moze warto poszukac w necie?

    Ja ufarbowalam wlosy dopiero w 2 trymestrze, farba bez amoniaku, ktorą farbuje sie od 5-6 lat. W 1 trymestrze nie odczuwalam potrzeby bycia piekna, lezalam w lozku i wymiotowalam.

    ciekawe czy w profesjonalnych salonach mają takie...wolę sama nie kombinować z farbowaniem w domu, a u fryzjera mam już sprawdzoną farbę, proporcje itd.

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 24 lutego 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że są , np. Inoa - bez zapachu i amoniaku z firmy Loreal.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 24 lutego 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Oczywiście że są , np. Inoa - bez zapachu i amoniaku z firmy Loreal.

    Z tego co wiem, to salon, w którym pracuje moja fryzjerka używa Welli. Ale skoro to profesjonalny salon i jeden z najbardziej popularnych i renomowanych w Krakowie to powinni mieć wszystko i dla każdego;)

    Tęskniąca lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ