X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Infekscje intymne w 1 trymestrze
Odpowiedz

Infekscje intymne w 1 trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu czytałam o tym, że w 1 trymestrze drogi rodne kobiety są bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje. Wczoraj byłam u lekarza i okazało sie ze dopadło to i mnie ;/
    Chyba to przez basem, na który zaczęłam ostatnio regularnie chodzić w ramach jakiegos ruchu - no i klops - infekcja grzybicza....

    Ginekolog zapisała Nystatyne- dopochwowo, ale to antybiotyk i teraz zaczęłam się troche bać czy powinnam go stosować;/
    Czy któraś z Was była juz w takiej sytuacji i stosowała Nystatyne w ciąży? Czy może to miec jakiś wpływ na dziecko?

    Wczoraj na wizycie byłam w lekkim szoku i zupełnie straciłam język w gardle wiec tylko wysłuchałam gin, wziełam recepte i wyszłam, nie pytając o szczegóły :(

    3i492n0agf4rykt3.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.kak wrote:
    Jakiś czas temu czytałam o tym, że w 1 trymestrze drogi rodne kobiety są bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje. Wczoraj byłam u lekarza i okazało sie ze dopadło to i mnie ;/
    Chyba to przez basem, na który zaczęłam ostatnio regularnie chodzić w ramach jakiegos ruchu - no i klops - infekcja grzybicza....

    Ginekolog zapisała Nystatyne- dopochwowo, ale to antybiotyk i teraz zaczęłam się troche bać czy powinnam go stosować;/
    Czy któraś z Was była juz w takiej sytuacji i stosowała Nystatyne w ciąży? Czy może to miec jakiś wpływ na dziecko?

    Wczoraj na wizycie byłam w lekkim szoku i zupełnie straciłam język w gardle wiec tylko wysłuchałam gin, wziełam recepte i wyszłam, nie pytając o szczegóły :(

    Infekcje to norma, ja się z tym bawię od samego początku.
    Biorę różne leki, z tym, że na bakterie, nie na grzyby, więc tego leku nie znam, ale normalnie mam leki na recepte dopochwowo, działanie miejscowe.

    Jeśli lekarz przepisał Ci ten lek to czemu miałabyś go nie brać? :)
    Infekcję trzeba zwalczyć możliwie najszybciej bo jak się rozwinie to może być groźna.

    Jednakowoż dołożyłabym do tego probiotyk jeśli lekarz Ci nie zalecił. Bo po kuracji lekiem, w środku, prawdopodobnie nie zostaną żadne bakterie i teraz chodzi o to, żeby szybciutko osiedlić tam "dobre" bakterie zanim nawrócą te złe :) Dlatego kup sobie Lactovaginal (całkowicie bezpieczny probiotyk, bez recepty) i daj sobie co drugi dzien na noc dopochwowo. Polecam też do wszystkich globulek i kremów jakie bierzesz dopochwowo kupić sobie aplikator w aptece i wyparzać go we wrzątku przed każdym użyciem bo wkładając sobie globulki nawet świeży umytym palcem, możesz nieopatrznie przenieść jakąś bakterię do szyjki macicy, a z wyparzonym aplikatorem nie :)

    Do tego jak chodzisz na basen, to jak już się wyleczysz i dalej będziesz chciała chodzić to bierz sobie ten probiotyk - Lactovaginal przed i po basenie, żeby zminimalizować ryzyko infekcji. To bardzo częste zalecenie ginekologów.

    I uszy do góry, szybko wybijesz grzyba :)

    gosia.kak lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, bardzo dziekuje za polecenie tego probiotyku, na pewno sie przyda i bede stosowac!

    3i492n0agf4rykt3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ