X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak sobie radzicie ze strachem i lękiem?
Odpowiedz

Jak sobie radzicie ze strachem i lękiem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 15 lutego 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest moja pierwsza ciąża, duże zaskoczenie, już po "pogodzeniu" się, że nie będziemy mieć dzieci i nagle boooom! niespodzianka.
    'Każdy objaw od razu się zastawiam czy jest ok... a teraz po dwóch tyg objawów nagle ich brak, wczoraj miałam rano przez parę godz twardy brzuch... panikuję, ale nie mogę jeździć non stop do lekarzy i na usg, mam daleko i ja nie pracuje, a mąż wtedy musi ze mną jechać, jest strasznie...

    Jak Wy sobie z tym radzicie???

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 lutego 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołącz do dziewczyn, które są na tym samym etapie ciązy co Ty, wrzesniowe mamusie, one zmagaja sie z tym samym i na pewno pomogą.

    Link: https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/wrzesniowe-dzieci-2018,14623,269.html

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 15 lutego 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizonka, też tak miałam i mam. Jestem prawie w połowie 3 trymestru a nadal nie mogę w to uwierzyć. Nie wiem jaka była Twoja historia, ale ja jestem po stracie i "przebojach" z krwiawiącymi polipami w 1 trymestrze - wyobraz sobie z jaka paniką jechałam krwawiąc na SOR. Sprawdzanie czy nie ma krwi na bieliźnie przeszło mi dopiero koło 6 miesiąca. Rozumiem Cię i Twój strach, z którym chyba po prostu trzeba się oswoić.
    Pozostaje nam tylko robić wszystko żeby było dobrze i myśleć pozytywnie, bo nerwy to nasz wróg. Kalendarzowo mam 7 tyg. do porodu , 5 do donoszonej ciąży a ze względu na skracającą się szyjkę moge urodzić nawet "zaraz " a mimo to nie mam jeszcze wyprawki dla dzidziusia, bo gdzieś z tyłu głowy boję się jeszcze że wszystko może się wydarzyć.
    Taki trochę ze mnie niedowiarek ;) póki nie zobaczę córci to chyba nie uwierzę ;)

    Trzymam kciuki !!! Będzie dobrze !!!

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 lutego 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizonka wrote:
    To jest moja pierwsza ciąża, duże zaskoczenie, już po "pogodzeniu" się, że nie będziemy mieć dzieci i nagle boooom! niespodzianka.
    'Każdy objaw od razu się zastawiam czy jest ok... a teraz po dwóch tyg objawów nagle ich brak, wczoraj miałam rano przez parę godz twardy brzuch... panikuję, ale nie mogę jeździć non stop do lekarzy i na usg, mam daleko i ja nie pracuje, a mąż wtedy musi ze mną jechać, jest strasznie...

    Jak Wy sobie z tym radzicie???

    Mi na mój stres pomaga hobby.
    Musisz mieć coś czym się zajmiesz, zwłaszcza jak masz zwolnienie lekarskie, bo bez tego to będziesz tylko siedzieć i rozmyślać.

    Robisz na drutach, malujesz, może decoupage?
    A może jest coś, czego zawsze chciałaś się nauczyć, a nie miałaś na to czasu?

    Mi moje hobby naprawdę dużo pomaga: wstaję rano, lecę na szybkie zakupy, hobby, potem gotuję obiad, M. przychodzi z pracy, coś porobimy i dzień mija - a potem tydzień za tygodniem i tym sposobem mam za sobą już prawie 25 tygodni :P

    Polecam :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 lutego 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy nie ma krwi to ja nadal sprawdzam ;p Od początku mam sporo sluzu wiec zaglądam czesto :) Tak juz zostanie do konca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 12:15

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 lutego 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizonka widze ze masz duzo pytan zwiazanych z poczatkiem ciazy, polecam naprawde dolaczyc do watku, o ktorym pisalam wczesniej, dziewczyny sa na tym samym etapie ciazy co Ty i na pewno podziela sie z Tobą radami.

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ